bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Genel olarak ekonomi, sonsuz ihtiyaçları olan insan ile bu ihtiyaçları sağlamaya elverişli doğa arasındaki geçerli ilişkileri araştıran bilimdir.
  1 -1 ... cell-im
 2. 2.
  bikiniye benzer, görmek istediğini hiç bir zaman göremezsin.
  (bkz: kaya ardıç)
  2 ... phantom
 3. 3.
  (bkz: ekonometri)
  1 ... piano-forte
 4. 4.
  sözcüğün kökeni latince oikonomiadır ve 'iyi bir ev idaresinin ilkeleri' anlamına gelmektedir...
  2 ... intensivecare
 5. 5.
  birkaç hafta önce gündeme yerleşen konudur. ekonomideki dalgalanma tartışılıyor ve başbakana soruluyor. o da "bu dalgalanmalar normaldir, geçicidir" diyor..
  şimdi ekonomimiz düzeldi mi de gündemden bir anda düştü? tabii ki hayır..
  ama basın işine geleni yapmaktadır bana göre..
  ... eldaina
 6. 6.
  duyduğum zaman aklıma direkt olarak ilker parasız'ın ve makro olanından ne kadar zorlanarak geçtiğim geldiğine göre pekde iyi bi terim olmasa gerek...
  ... firtina
 7. 7.
  Verili bir toplumda yaşayan bireylerim maddi gereksinimlerini sağlayan üretim ve değişim sistemi. Ekonomik kurumlar, toplum düzenlerinin hepsinde temel bir önem taşır. Ekonomide olup bitenler, toplum yaşamının pek çok öteki yönünü de genellikle etkiler. Çağcıl ekonomiler, geleneksel ekonomilerden çok farklıdır, çünkü nüfusun çoğunluğu artık tarımsal üretimde yer almamaktadır.
  ... lilith
 8. 8.
  dünya bu kadar global değilken, devletlerin ve milletlerin yıpratılması için hurafelere, cephe savaşlarına, saray oyunlarına ihtiyaç duyulurdu. şimdi ise ekonomi yeterli. çünkü devletler ve milletlerde ne kadar aç yaratırsan, çözünmeye o kadar elverişli hale gelirler.

  tanım : dünyada en hızlı hareket eden şey finansal kaynaktır. kirli veya temiz. çünkü 3 saniyede dünyayı baştan başa dolaşır. ekonomi ise finansal kaynağın hesaba kitaba dökülmüş, evcilleştirilmiş halidir.*
  1 ... uieat
 9. 9.
  bolumumm...
  1 ... erotomania
 10. 10.
  türkiye'de içini istediğiniz gibi doldurabileceğiniz kavram. akademik hayatta gördüğünüz parametrelerin çoğunu reel hayatta göremediğimiz, siyasetin oyuncağı olmuş bilim dalı.
  1 ... jjaks