bugün

entry'ler (6366)

fuck you yu lanet olsun diye tercume etmek

Ben onu "kahretsin!" diye biliyordum :-)

18 nisan 2024 fenerbahçe olympiakos maçı

Yunan takımını tokatlayabilirsek; kurucusu Ermeni olanların da sesi kesilecek. Yenilirsek; Yunan takımı sevinecek ve kurucusu Ermeni takımın taraftarları kafamızı ütüleyecek. Ortalığı fena dağıtacağız inşallah. Fener ile dalga geçilmez. Her iki durumda da ismimiz her daim diğerlerinden daha çok anılacak :-).

bataklık bülbülü

Film gibi filmdir. Kartal Tibet ve Hale Soygazi'nin bir diğer filmi "Bir Demet Menekşe" gibi nahif anlatımı vardır. Filmin kötüsü Bilal inci, tüm zorbalığına rağmen diğer filmdeki Lale Belkıs kadar da rolünün hakkını vermiştir. Değeri bilinmeyen filmlerdendir; oysa nadide bir pırlanta gibidir.

görsel

fındıklı belediyesinin banyosu

Dede doğru diyor galiba. Zati Akape'de olsa; böyle güzel ve estetik bir şey olmaz, yaptıkları heykellere ya da Melik Göççek'in dinolarına benzerdi :-).

günaydın sözlük

Günaydınlar olsun! Yol nereye çıkarsa...

camilerin ahır yapılması

#aydın, çağdaş geçinen kitleye bak sen. bu mantıkla süleymaniye caminin tarihini bilmek için 500 yaşında mı olmak gerekiyor?#

Ben aydın değil, cahil serserinin tekiyim.
Çapulcu seven, Türk oğlu Türk'ün ekiyim.
Cami tarihi bilirim elbet; ama,
500 sene de geçse yalan yalandır, hep yereyim.
Fatih'e dua edip, Atatürk'e sayan soysuzdur; onu da bir güzel diyeyim.

camilerin ahır yapılması

#50 metre ilerimdeki caminin cehape döneminde kapatılarak yıllarca hapishaneye çevrildiğini bile bile sana mı inanayım ben şimdi?#

Sen kaç yaşındasın? Bu hesaba göre CHP en son 1950'de iktidar olduğuna göre; 70 küsür oradan, 10 yaşında iken falan da bu olay gerçekleşse, bigbang'ten de elde var 2, Preveze Deniz Zaferi'nin tanjantını da üstüne eklersek... Ne olur? Benim kafam karıştı. Beni bırakın, siz gidin! Ben sizi korurum. Ged avt! Ged avt solcır!

camilerin ahır yapılması

Prof.Fritz Neumark'ın "Tarihten Türkler çıkarılırsa, tarih diye bir şey kalmaz." sözünün ötesinde, gayet anlaşılır şekilde yazacağım: Türk Tarihi'nin en büyük askeri dehalarından biri, gelmiş geçmiş en büyük siyasi dehası tartışmasız 2. Abdülham... şaka şaka, Atatürk'tür. Yalanlara inanan ve kulağına üfürülenleri gerçek sayan insanlar bunu kavrayamayabilir; fakat tarihte en çok toprak kaybeden bir padişahın "tek karış toprak kaybetmediğine" inananların olduğu yerde ( nasıl bir karış anlayışları varsa artık) Atatürk'ün camileri ahır yaptığını söyleyen sözümona "din alimi" soyhalara inanılması iğrenç. Doğru kabul edelim: Öyleyse ben o dedelerimin gelmişini geçmişini, yedi ceddini, sülalesini... Ama tabiki böyle bir şey hiç olmadı. Kıç organını farklı işlerde kullananların eseri bu.

günaydın sözlük

Günaydın sözlük. Dün akşam Akp'li bacanağıma gittim. Seçim sonuçları o garibime de dokunmuş. Üzüldüm. Allah belayı vere imamoğlu! Benim bacanağımı üzmene ne hakkın vardı? Çok ayıp ettin. O vakit dans :-).

hakan ural tevfik göksu osman gökçek

Osman etini yese yaza çıkar. Denizi batırır dürzü. Onu kurtarmam. Güzelce boğulabilir ışılak göz.

Tevfik Göksu'yu kurtarırdım; ama bıyığını kesmesi şartıyla. Bıyıksız iken daha az iticiydi. Bu haliyle o da ferahça boğulabilir.

Hakan Ural saf kekonoviç olduğu için belki kurtarırım. O da boyalı saçlarının hatrına :-).

en kötü oyunlar

RD2... Şaka şaka. Oğlumun dediğine göre en iyisi oymuş. Benim için en kötüsü diye bir şey yok. En iyisi Sensible 96, Fifa 2003, Prince (eski olanı) oyunlarıdır. Hele Sensible 96 üstüne oyun tanımam. Bizde böyle. işinize gelirse :-).

orta doğu da yaşananların sorumlusu chp dir

Artırıyorum ve Reis'in yaşlanmasının sebebi de cuhape'dir diyorum.

hastası olunan sözler

#kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz#

Duyduğum en malca laf bu sanırım. Kindarlık belirten bir laf. Sineği fokun başında ezeceksin. Hakkını yedir, el oğlu seni gondikleyebildiği kadar gondiklesin, sonra da sen kendine "kurt" de. Hadi oradan, hadi oradan :-).

hastası olunan sözler

ıstakoz yiyemiyorsanız; manda yoğurdu yiyip, ejder meyveli smotie için, koflikler :-).

hastası olunan sözler

Neyine güveneyim? De get yalan dünya!

Şarkı sözü; ama çok doğru. Kapıma bir gün ipe ipe geleceksin, diyen Hilal Cebeci'nin şarkı sözüyle yarışır. Net :-).

günaydın sözlük

Günaydınlar olsun efendim!

merkez bankası nın 818 milyar tl zarar etmesi

Akape döneminde değil bizzat BOP'çu döneminde olmuştur. Net.

buket aydın ın da monaco da tatil yapması

Bu kadın kadar leşi az gelmiştir dünyaya. Bergen denen salak kadın bile daha onurludur sanırım. Bu nedir ya!

15 temmuz

Tiyatro değildir, babasıdır. Kontrollü olmadığını iddia etmek, Bhilal'in Harvard mezunu olduğu için sokağa çıkmadığını, Burak'ın da... Neyse.

monako yat kulübünde istakoz yiyen akp li vekil

Teleferik olayında ihmali ve sorumluluğu var ise; Allah Antalya Belediyesi'nin belasını versin! Sanki sen babamın kızı, Muhittin Böcek veya Ekrem imamoğlu babamın oğlu mu? Zihniyetiniz ne kadar pis ve ne kadar rezilsiniz. Yemiş bi' halt, nereden neyi hesap ediyor Fetullahçı kaltak!