entry'ler (1025)

yeliz adeley

Kaşar yeliz. Yelloz yeliz. Zilli yeliz. Norospu yeliz. Kaltak yeliz. Kim bu yeliz ya? Müjde ar'ın orhan gencebay ile oynadıgı bir film vardı, bilen bilir. Orhan Baba buna para verip bakkala yolluyor, karı elinde nevaleyi düzmüş çıkageliyor ve fırçayı yiyordu. Orhan Baba verdiği parayla bu kadar öte beri alınamayacağını söyleyince, müjde abla da bakkala ver... Yani biraz ellettiğini söylüyordu. Orhan baba çıldırıp basıyordu vaveylayı. Müjde pişman olup bir somun ekmeği uzatıp "senin paranla bunu aldım." diye uzatıp Orhan Baba'yı mutlu ediyordu. Tabi Müjde Abla ellendiği ile kalıyordu. Yeliz de esasında namuslu kız; ama şartlar onu bu hale getirmiş, ne yaparsın. Gariban yeliz. Mazlum yeliz. Elleten yeliz. Aşüfte yeliz. Bu arada Yeliz diye ad mı olur lan! Bildiğin hafif kadın ismi gibi. Okşan bir, bu iki... Kızlarınıza bu adı vermeyin lütfen. Ayşe, fatma, leyla'nın suyu çıkmadı ya!

el kol hareketi yapan 72 yaşındaki bunak

imamoğlu aptallık mı merhamet mi etti bilmem; ama ben seçilir seçilmez ilk olarak tüm kadroları boşaltır, alayını kovardım. Versinler mahkemeye, sürünsün hepsi. Sonra liyakati olan ve adam gibi adamları teker teker alırdım. Yanlış yaptı imamoğlu, hem de çok yanlış...

feto atatürk döneminde yaşasa ne olurdu

Gel özledik, diyenle beraber kantin işletir ya da fetö sucukçu diğeri de muhasebecisi olurdu.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel
görsel

bülent ersoy vs yeliz adeley

Bu devletin kurumlarının sana hesap verme sorumluluğu yoktur, diyen birinin yönettiği ülkemizde Tüik'e alınmayan Kılıçtaroğlu'nun da Yeliz'e hesap vermeye mecburiyeti yok. Vekilleri dahi takma ad kullananlar ne kadar delikanlı olabilir ki? Zamanında MiT Müsteşarı da ABD'ye gidip brifing vermişti. Sanırsın adam MiT'in değil de FBI'ın Başkanı idi. Konumuza dönersek; bir erkek kendini ne diye Yeliz diye tanıtır, anlayan beri gelsin. Keşke Bülent Ersoy kadar delikanlı olabilselerdi. Babalar gibi askerliğini yapmış hiç değilse. Abla hilkat garibesi; ama bunlar resmen ucube. Kesinlkle Bülent Abla diyorum. Yeliz kaltağı da kimmiş?

kemal kılıçdaroğlu nn mecliste yaptığı el hareketi

iyi yapmıştır. Bunca zaman yapmadığı hata.

mecliste el hareketi çeken dağ ayısı

Bence sağ elinin bileğinin içini diline götürüp, bir güzel yaladıktan sonra sol avuç içine sağ elini alıp hızlıca şaklatmak suretiyle... Aman! Anlatması zor be! Siz anladınız işte. Şimdiye kadar yapmadığı hata. Milletin anasını daha çok bipleyecek olanları savunan dürzülere ben olsam; sağ ayağımı yere paralel kaldırır ve baldırımı iki elimle alttan kavrar ya da sağ kolumu dirsekten kırık biçimde 90° olacak şekilde havaya kaldırıp, sol elimi kıvrım yerinin üstüne hızlıca... Aman! Anladınız işte! Yormayın beni!

arkadaşlar yeliz konuşuyor

Yeliz'i ortalık malı mı sandın kırıştaroğlu? Yeliz'i sana yedirtmek! Yeliz topluma mal olmuş bir maldır. Haddini bil! Ona edeceğin söz kadına fiziksel şiddet demektir. Bu arada yeliz de tam yellozmuş. iki sus kaltak karı. Adam konuşsun.

türkiye alparslan türkeş siyaset akademisi vakfı

Andımız'ı kaldırana nasıl yancılık yapıldığını da öğretin. Hüseyin Feyzullah'çılar sizi.

izmir karşıyakada seyit rıza anması

Memduh bashgan: istersen zırtoluk yapma. Atatürk adını o ettiğin galiz kelime ile aynı cümle içinde kullanamazsın! Olay sağ ya da sol değil. Allah her ikisinin de belasını versin! Atatürk bu milletin yüz akı temiz simalarından biridir. Ülkenin kurucusunun adını ne iktidar ne muhalefet elbette kendi çıkarına kullanamaz; ama senin gibi de haddi aşmak olmaz. Laflarımıza dikkat edelim lütfen.

izmir karşıyakada seyit rıza anması

Misagi'ye: de get lo!

fenerbahçe nin şampiyon olacağı gerçeği

Boşuna çenenizi yormanıza ve birbirinizi kırmanıza gerek yok. Kimse ayranım ekşi demez zati. Size kimsenin inkâr edemeyeceği bir şey söyleyeyim: Bir anket yapın ve 100 ts'li, 100 gs'li, 100 bjk'liye sorun; en büyük rakibiniz ve yenince en çok sevindiğiniz takım hangisidir, diye. Açık ara değil, adım gibi eminim ittifakla herkes fenerbahçe diyecektir. Farklı bir sonuç çıkarsa; söz söylediklerimi geri alıp özür dileyeceğim. Bunun böyle olmadığına yemin edebilecek biri çıksın burada, görelim. Kabul edin ki; fenerbahçe bi'tanedir, göz bebeğidir. Boş yapmayın, saygı duyun! Sonuçta iki takım var: fenerbahçe ve diğerleri. Bunu eski yanlış yolun yolcusu (18 yaşına kadar gs'liydim) şimdi hidayete ermiş ve doğru yolu bulmuş birisi olarak söylüyorum. Unutmayın: herkes hata yapar; ama herkes hatasını kabul edemez. Ben hata yapmıştım ve doğru yolu buldum, fenerli oldum. Allah hidayet versin, siz de doğruyu bulun inşaallah!

2021 2022 sezonu şampiyonu trabzonspor

Trabzonspor ilk yarıyı 20 puan önde bile kapatsa; yine de şampiyon olamayacak. Şampiyon olsun biki... Yok, şaka şaka... Fener bu sene şampiyon olur, herkes de bakar canlarım. Ringo bu, ne fok yiyeceği belli olmaz, diyen şaban gibi fener'le de oyun olmaz. Başaracağımızı düşünüyorum. Trabzon bir yenilgiye bakar. Ondan sonra tepetaklak giderler, merak etmeyin!

gerçeğini bildigi halde doğrusunu konuşamamak

Genellikle, insanların hep kendi aklını beğenmesi sonucunda doğru diyen birine karşı, yanlışı savunmaya devam etmesi olarak gelişen durumdur. Bu zannımca anlayışla karşılanabilir bir şeydir; çünkü kimse haksız çıkmak istemez. Bu dünyada insana en zor gelen şey yanıldığını kabul etmesidir. Bir de bu durumun dünyalık çıkarını kaybetmek istemeyenlerce ve gâvur inadıyla kullanılması vardır ki; işte onlar hiçbir şekilde affedilmemesi gereken, kanı bozuk, safi, katışıksız, süzme ordinaryus çocuklarıdır. Bu gibilerin numuneleri her millette olduğu gibi bizde de fazlasıyla vardır. Misal; Mücahit Birinci. Televizyonlarda tartışma programlarında gördüğümde ana bacı sövesim gelirdi hep. ilk gruptakilere örnek olarak da serkan toper hıyarını örnek verebiliriz.

made in türkiye

Hep eleştiri olmaz. Bunu destekliyorum. Güzel.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Sakin; ama her an birilerinin gırtlağını sıksam, ben bile şaşırmam. Yöneticiler insanları salak yerine koyuyor ve bizler ses etmiyoruz. Ne yapmalı acaba?

tüikin kılıçdaroğluna kapıyı açmaması

Böyle yaparak kılıçdaroğlu'na avantaj sağlıyorlar. Demek ki söylediği her şey doğruymuş adamın.

türkiye nin başına gelmiş en büyük talihsizlik

Adnan menderes ve erbakan'dır. Adnan milleti bölmüş, erbakan da miras olarak erdoğan'ı bırakıp mahfetmiştir memleketi.

akp li mücahit birinci nin tweeti

Babanı da hiç sevmezdim zati. Cemil ipekçi bıyıklı baban tahtalı köyü boyladı, sen çıktın şimdi. Cemil ipekçi senden ve babandan daha delikanlıdır, kalıbımı basarım. Hiç değilse ne olduğu belli. Ya siz?

pahalıya alınan buğdayın ucuza geri satılması

Bunun gibi bizim anlayamayacağımız ne kirli işler daha vardır kimbilir. Biz saf insanlarız. Kıçımızdan donumuzu alsalar, niye alıyorsun demeyiz. Müstehaktır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.