bugün

entry'ler (1268)

eskiden hastanelerde kuyruk vardı

Hafriyat araçlarını, vidanjörleri ve sair buna benzer şeylerin çalışmasını ilgiyle izleyen milletin evlatları olarak hastane kuyrukları bana saçma gelmiyor. Şimdiki randevu alamama olayı da saçma değil bence. Asıl saçma olan insanların hâlâ bu iktidardan medet umması.

acun ılıcalının servetinin kaynağı

Bu normal zenginlik değil, olamaz da. Birileri zengin etti bu dingili. Bunun dışında yarışma diye yaptığı sapan salak şeyleri izleyenler ya çok zengin ve dertsiz tasasız ya da aşırı derecede boş insandır. Tamam, arada gözün kayar ve takılırsın; ama üç beş gerzeğin bir adada yaptıklarını takip etmek, nart nırt elinden yumurta yenmeyecek kevaşelerin nimeti arıya verdiklerini izlemek manyakça bir şey. Enerjinizi yarayışlı işlere harcayın.

25 yaşındayım 1 kere bile neşet ertaş dinlemedim

Neşet Ertaş'ın da çok umrundaydı sanki! Rahmetlinin adı hâlâ zirvede ve alanında onu geçebilecek bir müzik adamı çıkması imkansızken; yedikleri naneye bak hergelelerin. Kulağından kulaklık eksik olmayan aveller ahkâm kesiyor. Beni yormayıp gözünüzü sıkıca kapayın ve kafanızı bir zahmet en yakın duvara sertçe vurunuz efem.

kafasını kepenge vura vura ağlayan yandaş köylü

Sen de buna inandın?

barzani ve abd bölünmüş haritada poz verdi

Bu gavatı kalkındırıp, kongresinde onur! konuğu yapanlar da oldu. Hainlere zaafı var bazılarının.

ne kadar hain var bu ülkede

Hain dediğimiz bazıları bunu tamamen geri zekalılığından yapıyor. Nereye çekersen oraya... Daha çok eğitim ve uğraşı gerek bunlara. Boş bırakılmamalılar. Sürekli tepelerinde devletin azametli yumruğunu hissetmeliler.

bu saatte sözlükte takılan 20 mal

Uyku tutmadı. Mal olmak değil de... Bazen nerede olduğumu hatırlamakta zorlanıyorum. Doğrularını ispatlayacak kanıtlar ararken; gerçeklerin acı şamarı suratına inmeyen bilemez, anlayamaz bu dediğimi.

günaydın sözlük

Merhabalar olsun ahali!

hayattan geceye kalan

Hayat bitmez uğraşı. Gün gelir Ezrail'in şefkatine sığınırız bir gün. Tanışmak nasip olunca iki çift laflarız. O anlatırsa anlatır, bizden kelamı zorla alırlar. Tabi efkârımızı da yanımıza almışsak, o vakit susturabilene aşk olsun! Ya da ağızlarımızı bıçak açmaz, kimbilir. Yaşamımız muamma, öte alem bilinmezlik. Neresindeydin hayatın, diye sorarlarsa; var oldum mu ki hiç, demeyeni dövüyorlarmış.

m kemal i sevmek zorunda mıyım

Zorunluluk yok; ama mecburi. Sevmiyorsan git yunanistan vatandaşı ol! Seçeneğin bol yani.

togg un marka sloganı

Togg- yola değer...

en başarılı osmanlı padişahı kim

Kesinlikle 4.Murat'tır. Ezik biriyken, bu kadar otoriter birine dönüşüp, başardıklarıyla azmin zirvesi olduğunu kanıtlamıştır. Bu da onu diğer padişahlardan çok farklı kılar.

yazarların şu anki dertleri

Ekonomik sıkıntıları bir kenara bırakırsak; kesinlikle özgürce ve destek görerek kendime bir şeyler katamamak. Azim var, imkan var; ama önümüze engeller koyan, bize küşayişli iki nefes aldımayan bir felek de var. Dinine yandığımın kavanoz diplisi!

üniversitede yaptığınız en güzel aktivite

Kesinlikle ders çalışmak. Anlamadığım derse tam 7,5 saat çalışıp 98 almıştım. Okumayı çok sevdim. Başarmak için değil kendime bir şeyleri kanıtlamak için yaptıklarımı hep sevimişimdir.

üşüyen yazarlar

Yanarsın tabi huzursuz zengin. Para bol tabiki. Aç kaloriferi, kıvrat kulağını kombinin; evde kısa kollu bile geziyorsundur sen. Üşüyüp erkeğe bile sarılmayı göze alan gariban gina carano'nun halından ne bilin sen! Vicdansız seni!

emevi camiinde namaz kalacaktık ne oldu

Cumaya daha dört koca gün var vicdansızlar. Reis "kılacaz" dediyse kıldırır. Beklen de görün, kopçikiler sizi.

doğuyu pkk ya verelim diyen vatansız köpekler

Vatan alış veriş mekanı değildir. Kimse bir şey alıp veremez. Başkasının kredi kartıyla markete girenler, limit bitince geri dönerler. Çarpıklıkları düzeltip doğru düzgün planlamalarla ülke düzelir. Bu vatanı ne hırsızlar, ne yavşak siyasetçiler batıramadı, batıramaz. Kendi fikri ve iradesiyle bir şeye kalkışan kürtler olsa; belki de isteklerini alırlardı. Görüyor ve siz de söylüyorsunuz ki; batıda özgürce dolaşıyor, doğuda devletin saçma icraatları neticesinde canımızı yakıyorlar. Bunu bütün bir kürt nüfusa mal edemeyiz. Etle tırnak gibi kaynaşmış bir milletiz. Devlet, iradesini net koyarak ve gücünü göstererek bir şeyleri başarabilir. Bunu korkutarak ya da daha akıllı politikalarla yapabilir. Misal; libya'ya, oraya buraya asker yollayan hükümet, tutup nato'dan neden kendisi için asker istemiyor? Daya suriye ırak sınırına nato askerini, bak o zaman terör merör kalıyor mu? Ateşi hep elimize alacağımıza maşayla tutmak gerekli. Üç beş coni, hans, pierre ölsün; o zaman batı silah yardımı yapsın da görelim! Herkes boş konuşuyor. Kandil'i her gün bombalamak değil, adam gibi bir kez bombalamak yeterli. Kalkıp sapan salak konuşuyorlar. Yer belli! Meclistekilerin evi, yurdu, adı sanı belli. Barzani gavatının yeri de belli. Gidip ne yapacaksan yap! Hdp gibi saçma bir oluşumun mhp'den daha fazla oy almasının nedeni tamamen akape'dir. Önce onlarla içli dışlı oldular, kalkıp şimdi "terörist iltisaklı" demek, sorunu çözmez. Analarının hatrını sorup bellerini incitmeyeceksin. insanımızı kalkıp hdp binası önlerinde "evlat nöbeti" diye bekleteceğine, o çakal sürüsünün anladığı dilden konuş! Madem "dostuz" diyen şeref yoksunu batı ikili oynuyor, sen de akıllı hamle yapıp gel "operasyon yapacağız" de, nereleri tutuşuyor bakalım.

ali erbaş ın zamanın ötesinden gelen şok fotoğrafı

Ali erbaş okçudan da çokomolliden de itici birisi. Evlat olsa sevilmez. Eldiven bile fayda etmez. Ayrılıp makamından düşse aramıza, ne çapı ne aklı bize yetmez.

hayattan geceye kalan

Bazen konuşmak ne güç. Tavırlar dayanılmaz , istekler gülünç. Zorla yaptırılan ders misali. Kalemin ağırlaşmış, çözümler ödünç.

diyanet sen başkanı imamın alkollü yakalanması

Laik imam değil delikanlı imam gerek bu ülkeye. Laiklik zati olmazsa olmazdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.