bugün

entry'ler (6871)

emre fel

Şarkılarının içinde "Merhabalar" sanırım en güzeli. Tekrar, tekrar ve tekrar dinleniyor. Sıkılmak ne mümkün. Müşküle tabi dinleyici, dinlesin yaşlısı genci. Müşteki zati kulaklarımız, neredeydin be hacım bunca vakit yalnız :-).

https://youtu.be/oGR8Zjhgj3o?feature=shared

gurbetçilerin vatan sevgisi

Vatanlarını tabiki seviyorlardır; ancak bu onların çoğunun, Tayyipist birer totoş olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

sözlükteki fenerbahçeli yazarlar

Doğru yolu bulmuş bir yazar olarak, bizzat kendimi de oraya yazmanızı rica edeceğim. Teşekkürler.

emre fel merhabalar

Bence mükemmel şarkı. Daha iyisini çok az duydum.

https://youtu.be/oGR8Zjhgj3o?feature=shared

stanley kubrick

Bi' Tarkovski değildir. Gerçi kimse değildir. Kubrick burjuva Ermeni kuruculu, "Himmet" sahibi Galatasaray ise; Tarkovski kurucusu Türk, ingiliz tokatlayan Fenerbahçe'dir. Net :-).

günaydın sözlük

Günaydın. Hayırlı cumalar.

kayseri de fabrika kapandı algisi

En iyi patron ölü patrondur. Hele bir de Türk ise... Sözün haklılığını sadece bu olay üzerinden değil normalde de biliyoruz zati. Üç kuruş para görünce hemen bi' tarafımız kalkıyor. Kayseri'de fabrika kapanmış ya da kapanmamış, mühim değil. Asıl algı benim söylediğimdir ve ne yazık ki karşı çıkabilecek kimse yok.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yine yüksekokuldayım ( Sanki yine demesem olmayacakmış gibi. ). Neyse... işte günlerden bir gün kimya bölümü okuyan arkadaşım sordu: Ne işe yarar bu alet? Hemen cevapladım; voltaj ölçer o meret, dedim. Nasıl ölçer, diye soracağı tutmaz mı dingilin. Şöyle böyle tarif edip, tarhanayı biberi get... yok öyle değildi; tarif edip "Sok prize!" deyiverdim. Demez olaydım. Bir "bam" sesi çıktı ki; aşağı meydanlıdan duyulmuştur elleham. Başladı: Hay senin de ölçü bilmem neyinin de... biiip... feleğim şaştı lan... biiiiiip... demeye. O gün bugündür meraklı olmanın çok da matah bir şey olmadığını öğrenmiş olmalı. Hayat işte; neler öğretiyor insanlara. Ben de sayesinde gülmeyi öğrendim. Sağol, varol kardeşim.

günaydın sözlük

Buralarda (sözlükte) yazan en dingilin dahi, gerçekte muhatap olduğum soyhalardan çok daha insan gibi insan, nevi şahsına münhasır olduğunu bilerek, herkesi gönülden selamlıyorum. Allah birinizi bin etsin! Hayırlı sabahlar efendim. Günaydınlar olsun!

fatih altaylı nın aktrollere şerefsiz demesi

Bazen cinconlular da doğru der ve sevilir. Aferin Fatih'e :-).

Kötüler kazanamaz. Asla! Fakirlik zenginliği yenemese bile, satın alınmış sevgi diye bir şey de yok. insanları alırsın, sevgilerini alamazsın. Sevgi hiç satılık olmadı. Maddeye tapınanların halüsinasyonları, gönüllü kandırılışları... Mutluluk ise bir illüzyon. Acı ortada kalmış bir yetim gibi, iyi kötü ayırmaksızın, uğramakta saltanatını sürdüren gamsızlara ve kederden kafasını kaldıramamışlara.

yapılan mı yoksa yapılmayan mı çok pişmanlık verir

Yaptıklarımdan değil, yapmadıklarımdan pişmanım. Bir patronum vardı ve işten ayrılacağımı söylediğim o gün, 2. katta calaskalın başında iken; onu oradan aşağı atmadığıma pişmanım. Yapmamak pişmanlıktır. Yapacaksın. En iyi patron ölü patron, en iyi müdür 3 harfli müdürdür. Net :-).

#neden bu saçmalık yığınında acı çekerek boğulmam gerekiyordu ?#

Doğru yolu bul, mutlu ol! Sana ne elin burjuva Ermeni kuruculu takımından kankilim. Sonra böyle üzülürsün işte. Beter olma, Fenerli ol! Çivi çiviyi söker. Sen bu kardeşini dinle. Saygılar :-).

günaydın sözlük

Günaydın efendim.

recep tayyip erdoğan a atatürk soyadı verilsin

Düşünme organını karıştırmışsın sen birader, denilerek uzaklaştırılmalıdır.

jose mourinho

Cincon'u şamarlasın yeterdir. Bas tokadı, Fransızlar üzülsün.

kayseri de fabrika kapandı algisi

O halde; dans! Dıp tıs dıp tıs, tıs dıp tıs dıp...

23 temmuz 2024 fc lugano fenerbahçe maçı

#başarılar falan dilenmeyen maç. yıllardır galatasaray’ ın avrupa yenilgilerinde göbek atanları gördükten sonra içimden gelmiyor. emeği geçen herkese teşekkürler !#

Yok öyle bir şey: Biz her daim Türk takımlarını dışarda destekleriz. Türk takımlarını ama... Buna Trabzon ve Beşiktaş dahildir. Kurucusu burjuva bir Ermeni olan takım Türk takımı sayılmaz sanırım. Sonuçta bir çocuğun babası önemlidir. Annesi kim olursa olsun :-).

mert demir

Ajdar'ın müzüğü -evet müzüğü- bile buna on çeker. Hiç değilse Ajdar'ın güler yüzü ve dansçı Müslüm'ü var :-).

mert demir

-Seni kim şarkıcı yaptı yavrum?
-Sayenizde oldum paşam.