bugün

entry'ler (6559)

günaydın sözlük

Günaydın. Hayırlı cumalar efendim.

gömünün bulanlara yaramaması

Yalandır. Şehir efsanesi. Bir bulayım; bak bakalım yarıyor mu yaramıyor mu? Küpüne bile şey yaparım, turşu kurarım vallahi :-).

mecidiyeköy metrosunda intihar eden kız

Çok acı. Allah herkesin yardımcısı olsun! itim kâfirler de cehenneme dolsun! inşaallah!

iran basınının reisi yi cennette göstermesi

Bunda kötü bir şey yok. Makul bence. Yarın öbür gün bizim BOP'çu gittiğinde onu nasıl gösterirler, kimbilir.

nefret edilen yazarlar

Benim yok; ama sığım sığım sığdırıp (sözlerimi), sızım sızım sızlatmak istediğim de çok. Yalanı Allah sevmez, bu böyle.

özelleştirme hamlelerini de şimşek yapmıştı

ingiliz vatandaşı birisinin Türk Milleti'nin çıkarlarını koruyacağını düşünmek, en hafif tabirle mallıktır.

galatasaray

Kurucusu Burjuva Ermeni olan takımımsı.

galatasaray

Firari Penaltıcı Arif'in takımı.

galatasaray

Firari Torinolu Şaban'ın takımı.

galatasaray

Galatofsaytımsıspor.

yapay zekanın boktan bir yalan olması

Zeka çok farklı bir şeydir. Duygu barındırır. Duygusu olmayan hiçbir şey zeka olamaz. Yapay zeka denilen günümüz yazılımı, aslında bulmaca çözen ileri seviye bir aygıttan başkaca bir şey değil. Misal; ben birine tuzak kurmak istiyorum. Bunun nedeni kızgınlığım, şaka sevmem ya da benzer saikler olabilir. Sonuçta bu yaptığım tuzak, zekamı çalıştırmadan önce duygularımla verilmiş bir kararın neticesiydi; oysa yapay zeka asla duyguya sahip olamayacağı için, isminin altı çok boş kalıyor. Abartılıyor tabiki. Kendi amaçları için geleceğin insanlarını kullanmaktan çekinmeyecek azınlığın, bizlere kurduğu bir tuzak olma ihtimali çok yüksek. Duygu onlardan, amaç gerçekleştirme aracı yapay zekadan. Olmayacak iş değil.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

insan doğduk, insan kalabiliyor muyuz? Müşkül mevkide kaldık diye, gemiden atılacak safralardan ilki iyilik pınarımız, çocuk kalbimiz mi olmalı? Ne bulunmaz Hint kumaşıyız ne de Tom'un "ağrı öldüren" ilacıyız. Kimseye kalmaz dünya. Kimileri kendini hancı sansa da herkes gidecek. Kutu süslere bulanmış, yaldızlarla paketlense de ağzı kapanmamış özensiz verilse de... iadesiz taahütsüz... Ederini kimse bilemez, Ulu Baki'den gayrı.

ebu hanife

islamın yüz akı simasıdır. Adamlığın nirvanası, insanlığın ham maddesidir.

günaydın sözlük

Günaydınlar olsun popçililimentoloşkolaştıramamışlarımsılarım. Herkese hayırlı sabahlar.

hollywood standartlarındaki türk aktörler

Günümüzde pek çok örnek sayabilirsiniz. Haluk Bilginer ve hatta Ali Atay bile olabilir. Ahmet Uğurlu'nun da değeri bilinmeyen bir sanatçı olmasından dolayı üzülüyorum. Esasında bu başlığa Sadri Alışık demek bile yeterlidir. Onun oynadığı filmde Al Pacino set ışıkçısı, Sean Connery kostümcü, Brad Pitt de kameraman dahi olamaz. Sadri Alışık değeri bilinmemiş bir cevherdir. Oynadığı çoğu film, dandik ötesidir. O zamanın şartları... Yapacak bir şey yok. Net.

günaydın sözlük

Günaydınlar efendim.

fenevli ya da cinconlu olacağıma silksinler beni

Cincon'un babası Ermeni olduğuna göre, bu Albay aptalı da öyle galiba. Albayına sokum vereyim, Kemal'ine bir şey olmasın!

guardiola nın beşiktaş ın başına geçmesi

Guardiola beş para etmez bir teknik adamdır. Bu işi bilmez. Çalıştırdığı takımları köre versen uçurur, bu da ondan daha fazlasını yapmadı zati. Bjk bunu getirirse; tarihi bir hata yapmış olur.

bir galatasaraylının kulağına fred diye fısıldamak

Fred mıred hikaye. Kurucunuz kim ve işgal Yılları sonunda Fransızlar, misafirperverliği için kime teşekkür etmiş, diye sormak varken...

hani u19 gelecekti ühühühühühühü

Hani u19 gelecekti,
Pikardi'm ağları delecekti,
Olmadı bu yaptığın ey Fener,
Hani Zeki Müren de bizi görecekti :-).