bugün

entry'ler (2134)

özel sektörü anlamamış tipler

Özel ya da kamu, fark etmez. 40 yaşında bir abiniz veya arkadaşınız olarak genç arkadaşlara diyorum ki; anlamanıza gerek yok. Üstteki arkadaş saçmalamış. Bilmeniz gereken tek şey yalamak, anlamanız gereken tek şey de yalamayı bilmiyorsanız yükselemeyeceğinizdir. Bunu 99’dan beri iş hayatında olan ve son 6 senede 5 iş değiştirmiş biri olarak söylüyorum. Hemşeri ayağına da yükselmek mümkün, bunu da göz önünde bulundurun.

sözlük erkeklerinin döş dekolteli fotoğrafları

Böyle müstehcen başlıklar açarak nereye varmak istenmektedir? EL alem döş dekoltesi verebilir; ama erkek adam dekolte vermez. Döş bağır açık kıllı göğsüne piknikte top atılmasını talepte bulunur sadece :-).

bal niçin bozulmaz

Bütün gıdalar içinde en delikanlısıdır da ondan... Şaka şaka. Bilimsel açıklamasını arkadaşlar yapmışlar zati. Ben renk katmak istedim. Balın sadece içinde bulunduğu kaptan başkaca şeyi yoktur. Eğer bir gün derlerse ki; bal kendine altın tabak, gümüş kase bulmuş... Şaka şaka :-).

akp lilerin başı sıkışınca heykel edebiyatı

Türkiye'deki bütün heykellerin maliyetini toplasan, sadece yaptıkları zarar eden ve uçuş olmayan tek bir havalimanının milletimize giren kazığının yanına bile yanaşamayacağını iddia ediyorum. Siz hiç bakış garantili heykel gördünüz mü? Emin olun bu gavatlar heykel yapsa; bunu kesin ihaleyi alanın sözleşmesine eklerler.

kocaeli

Üniversite'ye gittiğim şehir. O vakitler Futbol takımı bile 1. Lig'deydi. Sonradan adı Süper Lig oldu. Uzattım lafı galiba. Neyse! Bir zamanlar benim için her yeri dutluk olan şehirdir zatıalileri efendim.

ibb kentsel dönüşüm yapmıyor

An itibarıyle Tevfik göksu dümbeleğinin ettiği laf. Lan gavat: Deprem geçeli 23 yıl olmuş. 20 yılda sizin yapamadığınızı herif üç yılda nasıl yapsın? 300.000 konut tehlikeli diyorsun. Senelik 15.000 konut yapsanız, şimdi böyle bir sorun olur muydu? Kadir Topbaş'ın elini tutan mı vardı? Siz yapsaydınız dürzü! imamoğlu'ndan bana ne! Benim söylemek istediğim dürüst olmadıkları. Esenleri övüyor herifin oğlu. iki arabanın girdiğinde çıkamadığı bir yeri bize övüyor. Haydi oradan!

lozan metni

Tayyipistler'in okuma ve idrak organlarının neresi olduğunu merak ettiren bir metindir. Onlara göre gizli bir madde varmış. Eğer iyi bir şirin olur ve yeterince (2023’e kadar) sabırla bekleyebilirseniz; günün birinde görebilirsiniz. Kimbilir...

enflasyonu yüreğimizle halledeceğiz

Senin yüreğine sokum sarıp yiyeyim. Kötü laf edeceğimi sandınız. Hadi itiraf edin! Bu kadar tatliş bi' bakan dünyada gelmez. Berat'ımızdan bile tatliş ya! Şalak ya! Şalak şey, yerim şeni.

2023 ve sonrasında her şey bambaşka olacak

At yalanı, damlaya damlaya kel olur, adı da Bhilal konur. Tamam mı babacığım?

17 05 2022 dövize birşeyler olması

Döviz aynı, bildiğimiz gibi. Bize bir şeyler olur, olacaksa.

hoş bir söz mü güzel bir yüz mü

Samimi hoş söz ruhu okşar. insanın içi çirkin olmasın yeter ki. Göze güzel görünenin güzelliğini ekmek arasına koyup yiyebilir misin? Hoş bir söz diyorum efendim.

istanbul havalimanı

Şu anda bir duyum olarak Katarlılar'a satılacağı yönünde dedikodular bulunan havalimanıdır. %51 hissesini satmayı döşünüyorlarmış. Bilindiği gibi bu yakınlarda 4’lü ortaklık yapısından (kalyon, cengiz, mapa ve limak) limak ve mapa çıkmışlardı. Şimdi de arazisinde projesinde de olan avm ve yeni bir iç hatlar terminali için kaynak arıyorlarmış. Bakmayın siz mışlı mişli konuştuğuma: imza aşamasında oldukları gerçeği yakın zamanda ortaya çıkacaktır zati. Bu zihniyet ne yaparsa yapsın, bizim için değil zenginlere çalışıyor. Hem uçuş garantili bir yer yapıp hem de sattıkça satıyor. Parayı devlet bütçesi ve bankalarından veriyor. Tayyipistler de "bizden çıkmıyor" diye seviniyor. Sanırsın bu devlete vergiyi katarlılar veriyor ve bankalar da alaman bankası. Öyle değil mi kerhanacı? Mikrofonlarımızı alamanya'ya uzatıyoruz efem. Söz sizde.

bu işte bir damla mürekkebi olan vatan hainidir

Bunlar nasıl ki bizim içimizden geçiyorlar, aynı şekilde içlerinden geçmek gerek. Seçilen kişi kim olursa olsun, imamoğlu'nun ibb'ye yaptığı gibi, daha doğrusu yapmadığı gibi içlerinden geçmeli ve tek birini bırakmadan alayını devletten temizlemelidir. Bu bile yetmez: kıçlarından kan alınmalı ve hepsi yaptıklarından dolayı yargılanmalıdır.

günaydın sözlük

Günaydınlar olsun efendim!

kırmızı mı mavi mi

O kırmızı hapı alıp morpheus'un... Şaka şaka. Kırmızı tabiki: Gerçeğe erişmek tatlı masallarda didişmekten bin kat evladır. Acının bile gerçeği güzeldir. Sahteyle işimiz olmaz.

kaç kilo çekerdi yalnızlık

Tüy gibi hafiftir yalnızlık; ama bedene... Ruha ise 1988 Seul Olimpiyatları'ndaki Naim gibi rekor üstüne rekor kırdıracak kadar ağırdır. Herkes seni izler; ama kimse yardım etmez, edemez. Sessizce bekleşirler, ne yapacağını görebilmek için.

gece kapıya dayanan dert keder ve üzüntü

Karanlık, gecenin kapısına değil ruhumuzun odasına çöker. Dayanınca gecenin bağrına, kapı mapı da dinlemez. Hadsiz kepaze! Üzüntüsünü salar, kederini koyar, derdiyle kalbimizi öyle bir oyar ki...

ecevit dönemindeki aylık 80 lira net asgari maaşı

Ecevit dönemini eleştiren net embesil ve en fazla 25 yaşında bir anguttur. 90’larda çiller ve erbakan ile iktidar köşe kapmaca oynadı. Ekonomist Çiller karısı 2 defa develüasyon yaptı. Buna rağmen benim ilkokul mezunu babam ve çevremizdeki beden işçisi hiç kimse şikayet etmiyordu; çünkü çalışan parasını biriktirip ev ve araba alabiliyordu. Buna rağmen elbetteki terör ve çeşitli sorunlar vardı. Ecevit seçildikten sonra depremi yaşadı bu ülke. Bu yüzden eleştiri yapabileceğimiz bir dönem değildir. Ülkenin kilidi konumundaki marmara bölgesi'nde her şey alt üst oldu. Devlet tüm kaynağı şimdiki gibi surilere değil bu bölgenin ihyasına ve millete harcadı. Bugün hâlâ recep bey tarafından alınmaya devam eden yeni vergiler koymak zorunda kaldı. Sıkıntı büyüktü ve bankalar hortumlanmıştı. Burada hükümetin zaafı devreye girdi. Çakal insanlar zor zamanda devletin gırtlağına yapışmaya kalktı. Parasını kaptıran gavatlar hükümetten hesap sordular. Aslında kanunlarda ve kurumlarda sorunu olan bir millet değiliz. Sorun bizim kendimizde. Şimdi bile ilk kez ev alacaklara 2 milyon TL.'ye kadar kredi vermeyi büyük adım diye yutturmaya çalışıyorlar. O dönemin hükümetleri basit sorunları büyütmüşler. imf'ye bile borcumuz sadece 27 milyar dolar iken bunu çok bir para sanmışız. Eski ile yeni arasındaki tek fark Günümüzde reklam iyi yapılıyor. 4250₺’yi büyük para gibi yutturmayı başaran hükümet tarafından eski yeni muhasebesi hep yapıldı. Bu konuda gerçeği anlamak için sadece tek sorunun cevabı yeterli olur: Madem eski Türkiye! kötü Yeni Türkiye iyi; dininize imanınıza söyleyin, günümüzde bet bereket var mı? Var diyenin alnını karışlarım. Tüm olumsuzluklara rağmen mutluyduk. Ya şimdi...

şeriat

Benim için şeriat Hz.Ömer'in "tamamlanmış dahi olsa camiyi yıkın, adaleti yıkmayın" sözünde saklıdır. Kalkıp "fiili durum oluştu, ben uymam, anayasayı bana uydurun" diyen birinin peşine takılan ve 2023’te Lozan'ın biteceğini düşünen aptal bir kitlenin adaletini Hz.Ömer görse; bunları kıtır kıtır kesin, birini bile bırakmayın, derdi. Eminim.

osmanlı padişahlarının rezillikleri

Tek rezilik görüp beni ilgilendireni; neden benim dedemin kıçında donu ayağında çarığı yoktu da yok Ermeni yok Arnavut yok bilmem nenin parası pulu altını çulu ganiydi? Belki bu zaruriydi, bilemiyorum. Bu kadar çok farklı milleti dizginlemek için tüm kaynakları onlara akıtmış olabilirler; ama bu Osmanlı'nın kesinlikle adaletli bir devlet olmadığını gösteriyor. Rezillik bence bu; yoksa Kanuni'nin 6 yıl alkolik gezmesi, Fatih'in 6 aylık kardeşini öldürtmesi, 4.Murat'ın geyliği kendisini bağlar. Misal Tayyip Bilal'i boğdurtsa beni ne ilgilendirir. Yalnız çıkıp rahibi salınca, bu olmuyor işte.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.