bugün

sherlock

ilk bölümünü dün, ağzımızın suları akarak izlediğim yeni ingiliz yapımı dizi. sübhanallah kardeş... böyle dizi yapılır mı ulan! bu kadar mükemmel olmak zorunda mı? vallahi bölüm bitene kadar gözümü bile kırpmadım, biter bitmez de tuvalete koştum; sidik kesem patlıyordu az kalsın.

bu dizinin en önemli özelliği, 30 yıldır kayıta alınan sherlock holmes tabusunu yıkması.. artık yeni sherlock'ımız soğukkanlı olduğu kadar dinamik, zıpır, modern ve en önemlisi alçakgönüllü değil, tam bir ukala. bir insan bu kadar mı egoist olabilir canım kardeşim?

--spoiler--
bir cinayet vakası vardır ve o an için ellerinde pek kanıt yoktur. çok ince detaylardan yola çıkılması gerekiyordur ve sherlock abimizin söyledikleri:

sherlock: bu cinayeti sadece bir kişi çözebilir...
holmes: kim?
sherlock: ben. (lafını koyup, koşmaya başlar)
--spoiler--

bu ne ki...

--spoiler--
sherlock abimiz düşünmeye başlar, ipuçları yakalar ve ilk önce yakaladığı ipucunu söylemek yerine millete sorar. eh, tabi kimse ne düşündüğünü bilemediği için:

sherlock: ahaa! tabi ya, cep telefonu katilin eline nasıl geçti söyleyin?
insancıklar: ehööehahe nasıl..
sherlock: ne kadarda aptalsınız.. benim yerimde olamadığınız için üzülüyorsunuz değil mi.. o boş kafalarınızı neden taşıyorsunuz ki..
memur: kurbanın cebinden almış olabilir.
sherlock: kes sesini. konuştukça sokaktaki herkesin iq'sunu düşürüyorsun!
--spoiler--

oha lan, ölmeden mezara soktun herifi.

velhasıl ekranın başına kitleyen bir dizi işte. spartacus'ün yeni sezonu başlayana kadar bana can yoldaşı olur bu dizi.