bugün

1 saatlik pilot bölümü bbc'nin "bu iyi olmuş da agalar siz bize 1,5luktan 3 tane yapın" demesiyle tekrar çekilen iyi ki de çekilen dizi. pilot bölümü rezalet, müsamere gibi.
biraz önce cnbc-e'de 2.sezon 1. bölümü biten dizi.

telefonun şifresine hasta oldum.
sherlock her zamanki gibi harikaydı zaten.
amerikalı ajanı pencereden atması çok iyiydi.

--spoiler--

şifre: i am sher locked

sonunu çok sevdim.
''o kadın'' tek başına bırakmaz, bırakamazdı zaten.
çünkü; sherlock zekileri sever.
böyle bir zekaya aşık dahi olabilirdi bence.
mesaj sesi de harikaydı. (bkz: ah)

--spoiler--
dexter gibi gözümüzü yeni sezona baktıran dizi.
(bkz: no shit sherlock)
izlediğim en iyi diziler arasında olan güzel dizi.

2 sezonuda 2-3 günde bitirdikten sonra insanlara bakış açınız değişiyor, insanları yorumlamaya başlıyorsunuz.
gözlerin robertcığımızı aradığı dizi. fakat ikinci sezonda acayip ısındım benedict cumberbatch 'a. 2. sezon 1. bölüm diyorum... o nasıl bölümdü öyle?! ilk sezondaki 3 bölümü fena solladı bu bölüm.
müthiş dizi. adamlar düşünüp de yapıyor bizimkiler gibi bölüm sıçmıyorlar...
sağlam dizi.
ayrıca filmini seyredip diziye bok atanların zekasından ve sinema dizi kültüründen endişe ederim. holmes ancak bu kadar iyi günümüze adapte edilebilirdi. seyrettiğim tüm sherlock holmes uyarlamalarının eline vermiştir.
son 10 yılın en iyi 3 televizyon dizisinden biridir.
an itibari ile sherlock'un çatıdan atlayıpda ölmemesinin ardındaki gizemi çözmüş bulunmaktayım. watson'a telefonda yaklaşmamasını söylüyor çünkü önündeki küçük bina yere düşme açısını kapatıyor. aşağıda çöp kamyonu olabileceğini düşündüğüm bir kamyon var kasasında poşetler var sherlock ona atlıyor ve molly 2. kattan falan sherlok'a benzeyen o adamı atıyor. adam yere düşer düşmez kamyon hareket ediyor ve gidiyor. hatırlarsanız küçük kız sherlock'u gördüğünde çığlık atmıştı çünkü, moriarty sherlock'a benzeyen birini buldu ve çocukları kaçıran o idi. çocuklar bulunduktan sonra moriarty o adamı öldürdü ve doğal olarak morga gitti molly nin de bu cesedi bulması zor olmadı.
''sherlock günümüze uyarlanamaz, yakışmaz bi keree'' derken beni yalancı çıkarmış, bağımlısı olduğum dizi. ilk sezonunu peşpeşe izlemiş biri olarak, ikinci sezonu ağırdan alıyorum, hemen bitmesin istiyorum, sakinim, sindire sindire izleyeceğim.
3.sezonunun ne zaman çıkacağı merakla beklenen. ben beklemiyorum, tanım olsun diye şeyettim. böyle kısa olması güzel, tadında kalıyor. hem de uzun olsa izlemeyecektim. kısa olması sayesinde bitirmiş oldum. ondan daha çok merak ettiğim 2.sezonun özel bölümünü nerede bulabileceğim ve ne içerdiği. ilk sezonu indirdiğimde sırayla izledim ve pilot olan 0.bölümü de izleyerek 45 dk kaybettim.

biraz da diziden bahsedelim. kitabını hiç okumadım ve guy ritchie filmlerini hayranlık derecesinde severim. filmler kadar da robert downey jr ı. bu yüzdendir ki başladığımda sherlock u fazla sevmedim. başını abartılı buldum ve ilk bölümün başında john watson ezilince içim kan ağladı.* ama sonra toparladı ve benedict cumberbatch e de ısındım. filmdeki her şeyi gerçek kabul edip, mantık hatası bulan arkadaşlar var. onlardan değilim ve onlara da bu işleri bırakıp, zevk almalarını tavsiye ediyorum. ama şunu söylemeliyim;
--spoiler--
2.sezonun sonunda sherlock un ölmediğini göstermeyeceklerdi.
--spoiler--
--spoiler--
2013 yazında sezon 3 ile karşımıza tekrar çıkacak olan dizi. ulan şimdi bitirdik 1 sene nasıl bekleyeceğiz derseniz aşırı derecede çok haklısınız amma velakin dizinin film süresinde olması ve çekim aşamalarının londra yollarını trafiğe kapatarak çekmelerini hesaba katarsak haksızda sayılmazlar. asıl konu ve soru sherlock ölmediyse ölen kimdi üzerine olacaktır. madem watson baskerville'de ilaç falan kısmını geçtim tetikçilerde mi ilaç kullandı. bayan hudson'ı vuracak azmana haber nasıl gitti valla bende anlamadım. zaten diziyi bitirdikten beri çok düşündüm. kafam iyice patatese döndü. neyse asıl konuya gelecek olursak; 2013 sherlock'un ölmemesi için ellerinden gelen tüm malzemeyi kullanılarak geçirilen bir sherlock yılı olacak gibi. watson'a üzülmedim değil haa. bu arada irene adler'ı unuttular gibi. umarım 2013'te o da dizide önemli rollere bürünür.
--spoiler--
o kadar mükemmel bir dizi ki bitmesin diye 2. sezonun 3. bölümünü izleyemiyorum.
3. sezonu çok beklenen ama yayın tarihi hala belli olmayan bir dizidir.
3.sezonun başlama tarihi sanırsam 01.01.2013 olacağına inandığım dizi filmdir. *
bana ütopik diyecek kadar uzak bir tiptir..sezonda 3 bölüm oynayan keşke diğer diziler gibi 20-22 bölüm oynasın diye yalvardığımız bir dizidir..
dizi değil bildiğin sinema filmi gibi her bölüm. *
müziklleri şahane olan harikulade dizi.
Dizi olayına kesinlikle farklı bir bakış açısı getirmiştir. Tam manasıyla multimedya olarak yürüyen bir dizidir.

http://www.thescienceofdeduction.co.uk/

http://www.johnwatsonblog.co.uk/

http://www.mollyhooper.co.uk/

Hayır o değil blogları okurken birçok diziyi izlerken eğlendiğimden daha fazla eğlendim. Özellikle Mrs. Hudson'ın yorumlar yarılmama neden oldu diyebilirim.

"I'm not your housekeeper!"
Yeni sezonunun 2013te cekileceğını duyunca benı şoke edip,ruhsal kırıntı yada göçüntüye sokan sahaser dizi.
Internet addicted oldum dizinin yüzünden. 11 eylülde bile komplo teorileriyle bu kadar içli dışlı olmamıştım.
Ha ayrıca lifeanddeath'in de dediği gibi 3.sezon çekimlerine 2013'ün başlarında başlanacakmış.

http://www.bbc.co.uk/ariel/17350954

--spoiler--

http://marielikestodraw.t...-quantum-marielikestodraw

--spoiler--
son bölümünü izlemeye kıyamadığım dizidir. başlayınca adamı ekrana kilitler kalkamazsın yerinden ayrıca öyle bir dizidir ki çıtayı çok ama çok yükseltir başka dizileri beğenmez olursunuz.
yaklaşık 3 dakika evvel son bölümüyle ilgili diğer teoriler arasında en mantıklısını bulduğum dizidir .tabi ki sherlock ölmedi ve moriarty öldü zaten kitabı okuyan herkesin moriartynin ölmüş olduğunu bilmesi gerek.bunun nasıl olduğuna gelince sherlock moriarty kendisini vurduğunda watsona bana bak diye uyardı ve yaklaşma dedi.çünkü keskin nişancının önünü sherlock kapatıyordu ve eğer keskin nişancı görürse sherlock ölecek idi.nişancı da sherlockun ne yaptığını göremediği için watsonun durumuna göre hareket etmesi gerekiyordu.bu yüzden sherlock önceden mollye bir yüz maskesi hazırlattı ve moriartye de ben senim sen bensin dediğinde moriarty teşekkürler tanrı seni kutsasın dedi çünkü sherlock iş çözmüştü.aşağı atlarken de moriartyi atıyor ama watson bisikletli adama çarptığı için görmüyor neler olduğunu.tam o arada sherlockun tuttuğu adamlar cesedi kaldırıyor ve plan tamamlanıyor.bide teori gerçek çıkarsa varya...
lisedeki biyoloji hocamın bana taktığı lakap sevmezdide beni, neden o isimle çağırdığını hiçbir zaman anlamadım ve anlamicam.
ben: cengiz olum, tenefüste ne içelim lan,
hoca: şşşşşşş,şşşşş olum cherlock ne konuşuyorsun gene.
(ş) harfini uzatarak konuşması hala kullaklarımda çınlar.