bugün

ingiltere'nin en ciddi ingilizce konuşulan haber kanalı.

türk versiyonu için (bkz: trt)
ingilterenin arjantinle yaptığı falkland savaşı sırasında, "bugünkü çatışmalarda 4 arjantinli 5 de ingiliz askeri öldü" şeklinde tarafsız haber yapabilmiş televizyon kanalıdır.
30 haziran 2006 almanya arjantin maci'ndan sonra "almanya dünya kupası'ndan elendi" şeklinde anons yaparak rezil olan ingiliz kanalı.
Top Gear, Yes Minister gibi muazzam eserlerin altında imzası bulunan Britanya Yayıncılık Kurumu.
MUHTEŞEM PROGRAMLARI BULUNAN ingiliz kanalı.
(bkz: bbc prime)
(bkz: bbc world)
programa bilir kişi olarak yanlışlıkla bir taksi şöförü getiren, yapılmış en aptalca dalgınlıklardan birini yapan, belgeseller konusunda aşmış kanal.
(bkz: bbc prime)
(bkz: bbc world)
(bkz: BBC America)
(bkz: BBC Canada)
(bkz: BBC Kids)
(bkz: BBC Food)
(bkz: BBC Entertainment)
(bkz: Animal Planet)
(bkz: People+Arts)
(bkz: UKTV Australia)

(bkz: BBC1)
(bkz: BBC2)
(bkz: BBC3)
(bkz: BBC4)
(bkz: CBBC)
(bkz: CBeebies)
(bkz: BBC News 24)
(bkz: BBC Parliament)
internet sitesinde türkçe içerik de bulunan tv kanalı.
http://www.bbc.co.uk/turkish/
putting news first diyen haber kanalı.
internet sitesinde turkiye ve dunya hakkinda genis bilgilere ulasabileceginiz kanal. Have your say adindaki bolumunde guncel konular hakkindaki gorusleriniz yayinlaniyor.
türkçe içeriğinin sloganının bence bbc olması gerektiği kanal.
1915 olaylarından ermeni katliamı diye bahseden rezil ingiliz yayın kuruluşu.
bir e-mail attım kendilerine.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6045182.stm
roj tv'nin amcasının kızıdır, bunların soyları hep aynı yere dayanır.
terör destekçisi yayın kuruluşu. (bkz: pkk fighter)
tasarruf gerekçesiyle 2 bin 500 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanan ve program ve yapımlarını yüzde 10 oranında azaltma kararı alan ingiliz yayın kuruluşu.
(bkz: david attenborough)
habercilikte kült, klasik, örnek, miyar!
yoldan geçen bir taksiciyi ekonomist sanıp ekonomi söyleşisine konuk alan kanal.
calisanlarina dusuk ucretler odeyen, yillik is sozlesmeleri yaparak onlarin haklarini kisitlayan kotu isveren. hak ve ucret az ama prestiji yuzunden katlaniyorlar anladigim.
tek gelir kaynakları televizyon lisanslarıdır. yani ingiltere de yaşayan her televizyon sahibi aile yıllık belirli bir meblağ devlete lisans ücreti ödemektedir.

ayrıca merkez binaları londra nın merkezine yaklaşık 5 km mesafedeki Shepherds Bush da yer almaktadır.

son dönemde üzerinde kara bulutlar dolaşmakta yok binayı satıyorlar, yok eleman çıkarıyorlar vs dedikodular dönmektedir.

haberin ayrıntısı:

http://www.theinquirer.ne.../2007/10/18/bbc-sacks-500
ciddi ciddi kaşınan, bilgi ve beyin özürlü ingilizlerin tv kanalı. bugün diyarbakır'da gerçekleşen patlamadan bahsederken * diyarbakır için 'kürtlerin hükmettiği' * şehir diye bahsetmişler. bu malların sitelerine, tv yayınlarına rtük ve mahkemeler tarafından ne zaman bir yasak gelicek cidden merak ediyorum. çünkü roj tv den bi farkları yok. eğer ses çıkarılmazsa bu adamlar daha da ileri gider.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7170195.stm

edit: bbc yanlısı bir kişican kötülemiş. beyinleri olmadıkları kadar cümleleri de yok.
(bkz: bbc nin kehanetleri)
türkiye'deki son domuz çiftliğinin kapanışını bbc news'ta haber yapan ve olayı, akp'nin zihniyeti bağlamında değerlendiren kurum.
ingiliz devlet kanalı.

geçenlerde şöyle bir diyaloga şahit olmama sebep olmuştur; kokoreç yerken kokoreççinin arkadaşları geliyor

-napıyon kokoreççi?
+napıyım çalışıyorum kestaneci (bkz: ixir reklamı)
-seni geçen gün televizyonda görümüşler
+hee yutub a çıktım
-baya ünlü olmuşun bbc de haber yapmış seni
+valla bibisi mi teyzesi mi orasını bilmiyorum.

(bkz: bibi)
almanya turkiye mcinin on dakikasinda yayini kesilen kanal. bir skandala daha imza attilar ve almanlarin ikinci golunu canli izleyemedi futbolseverler.
ingiltere'deki her evin renkli televiyonlar icin yillik 100 pound, siyah beyaz televizyonlar icin ise 40 pound civari odemek zorunda oldugu kanal, gelirlerini halktan toplanan paralar olusturdugu icin reklam almazlar . tarafsiz yayincilik ilkesini uygulamaya calisirlar, cok iyi belgeselleri ve dunyanin her tarafinda muh(a)birleri vardir . web sitesi bilmem kac dilde yayin yapar ve icerik bakimindan derya denizdir. televizyonculuk acisindan trt'nin kendisine ornek almasi gerektigi kanaldir. son haberlere gore yapisal donusum surecine girdigi icin, cok sayida kisinin isine son verilmis veya verilecektir, yayinciligi dijital platforma uygun hale getireceklermis .
ingilizcemi geliştirmek adına web sitesini sık sık ziyaret ettiğim haber kanalı.
dünyadaki tüm insanların türkiye'nin resmi totolojisi ile konuşmasını isteyen lavuklar hakikaten de pek beğenmez kendisini. kürdistan der, terörist demez, ermeni soykırımı der.. sen kürdistan denen koca tarihi bölgeyi görmezden gelirsen, silah sesi duyduğun her şeye "terör" yaftası yapıştırırsan, neredeyse yüz yıla yakındır "yalanlamak"tan başka bir şey yapmadığın konuda bütün dünyanın sana "öğretildiği" gibi düşünürsen tabii sana hitap etmez böyle bir yayın kuruluşu..

okuyup anlayacağınıza pek inanmasam da:

http://www.medyakronik.com/haber/884/
http://www.medyakronik.com/haber/885/
dünya geneli servisi radyosunda* türkiye ile kafayı bozmuş kanaldır. kundaklama olayından,ergenekon'a kadar türkiye ile ilgili bir sürü haber ve yerinden bağlantılar gerçekleştirerek dünyaya durumu anlatmaktadır.
1936 yılında ilk sesli televizyon gösterimi yapan kanaldır.
en kaliteli belgeselleri ceken kanal.
(bkz: planet earth)
(bkz: The Blue Planet)
(bkz: Days That Shook the World)
reklam almadıklarından dolayı gelirlerini tv ruhsat ücretinden sağlayan medya devi.
david coulthard'ın formula 1 için yorumculuk yaptığı kanaldır.
bursa'daki bir bilgisayar kursunun ismi olur ayrıca.
bağımsız ve kurumsaldır. gelirini reklamlar yerine televizyon ruhsat ücretlerinden karşılar.
en kaliteli programlarını bbc two'da yayınlayan kanaldır.
tarafsızlık ilkesini kafasına göre yorumlamaktan çekinmeyen kanaldır.
(bkz: kime göre taraf)
(bkz: neye göre taraf)
bu kanalın internet sitesinde have your say adında bir bölüm vardır. amerikalılar ve ingilizlerin dünya görüşlerini takip etmek için arada bir okurum ve kendim de yorum yazarım. ama dikkatimi çeken bir durum var. ne zaman islam'ı eleştiren bir yorum yazsam yorumum moderatörler tarafından kabul edilmiyor. öyle yıkıcı eleştiri falan da değil, çok sakin eleştiriler. adamlar yayınlamıyor. ama batıyı eleştiren hatta hristiyanlığı eleştiren bütün yorumlar yayınlanıyor.

acaba bu müslümanların ünlü boykotlarından mı korkuyorlar diye düşünmedim değil.
(bkz: bbc iplayer)
hazırladıkları warriors isimli belgesel serisiyle tarihi ikinci defa,ama bu defa hoşlarına gittiği şekilde yazan kurum.hele bir aslan yürekli richard belgeselleri var ki,fareyi aslan yapmışlar hakikaten.adam selahattin eyyubi'nin ordusunun karşısına çıkıp var mı yan bakan çekiyor,koca ordu dağılıyor,selahattin de arkalarından geri dönün diye bağırıyor.koskoca bbc bile şerefsizliği elden bırakmıyor sayın seyirciler.
reklam almayan tek devlet kanalı olarak lanse edilir hep ama ingiltere ye gitmeyen televiyonu bulunan her evden "televizyon vergisi" olarak 80 pound alındığını bilmez tabi. bu paranın büyük bir kısmı bbc ye gider.
zaman zaman kalitesini alkışladığım kanal.

bazı programlarında kalite uzaya çıkıyor. mesela bir ufak kasabayı anlatıyor. buharlı tren var falan. çekimleri en az 5 yerden yapmışlar, o treni anlatmak için. toplamı 40 sn.lilk bir çekim. ama oraya götürüverdi beni.
avrupa ülkelerinde yaşamaya öykünenlerden değilim ama keşke orda olsam dedirtti.
bir ayrıntı daha. kasabanın o sakin havasına uygun olarak, seslendiren spikerin de çok sakindi. yani "işte kasabanın buharlı treni sayın seyirciler heyoo, hiyoo" diye bağırmıyordu. ortama uyumlu ve bütünleşmiş.

not: tüm programları bu kadar üst seviyede kalite içermiyor.
beşiktaş çarşı grubu hakkında haber yapan kanal.
En iyi british aksani uzerinde listening pratigi yapabileceginiz radyo ve televizyon kanallarina sahiptir.
british broadcasting corporation. i̇ngiliz hükümeti tarafından kurulan ve dediklerine göre de birkaç istisnası hariç bütün televizyon kanalı sahiplerinin imtiyaz hakkı olarak yıllık bir miktar
lisans ücreti ödedikleri medya şirketi. an itibariyle iki karasal kanalı (bbc1 ve bbc2), beş ulusal rado istasyonu(radyo 1, radyo 2, radyo 3, radyo 4, ve radyo 5 live olarak, bir sürü bölgesel radyo istasyonu, birkaç dijital tv kanalı ( bbc choice ve bbc news 24 de dahil) ve tabii ki küresel ölçekte yayın yapan tv ve radyo kanalı olan bbc world service ile online bbc bürosu (bkz: http://www.bbc.co.uk)
bugün israil konsolosluğu önünde sadece oturup bekleyen insanları gösterirken bile alta düştüğü başlıkda "dozens try to break forcing israili consulate"* yazıp beni gösterdiği görüntü ve verdiği başlığın tezatiyetiyle şoka uğratan bugüne değin takip ettiğim uluslar arası haber kanalı.
istanbulun fethi ile ilgili belgeselinde, bizans imparatorunu şehit ve kahraman ilan eden hristiyan ve emperyalist haber kanalıdır. belgesellerinin kalitesi tartışılmamakla birlikte, alınan bilgilerin süzgeçten geçirilmesi gerektiğide aşikardır.
göz yaşartıcı gazlardan birisinin kimyasal simgesidir.
trt ile karşılaştırılamayacak kadar kaliteli işler çıkartan devlet kanalı.
internet sitesinde interaktif tarih uygulamasına yer vermiştir.
http://www.bbc.co.uk/history/interactive/animations/