1. 1.
  Hz. Muhammed'in yaparak müslümanlara örnek olduğu,yapıldığı takdirde sevap kazanılan,yapılmadığı takdirde hiç birşey olmayan davranışlara verilen ad..
  (bkz: sünnet olmak)
  14 -4 ... thoth
 2. 2.
  kelime anlamı olarak yol, gidiş, tabiat, prensip, kanun demektir. Terim anlamı ise, Peygamber Efendimizin (sav) söz ve fiillerinin tümü mânâsına gelir...
  3 -2 ... white pages
 3. 3.
  Erkek çocukların pipilerinin ucundaki deri parçasının bir jilet yardımıyla kesildikten pansuman yapılıp dikilmesi ile son bulan hadise.
  3 ... eurasia
 4. 4.
  bütün musevi çocuklara doğar doğmaz uygulanan işlem. hz. muhammed doğduğunda değil de, kendisine islam malum edildikten sonra sünnet olmuş olsaydı, bugün farz gibi uygulanması daha mantıklı olurdu sanki.
  5 -1 ... caty blake
 5. 5.
  bazı afrika kabilelerinde kadınının seksten zevk almasını engellemek için klitorisin kesilmesi olarak da uygulanabilen işlem.
  (bkz: insanlar çok tuhaf bıçaklar falan)
  5 -1 ... caty blake
 6. 6.
  (bkz: kadin olmanin avantajlari)
  3 ... ozkrm
 7. 7.
  http://www.geocities.com/tabibler/
  1 ... baybars
 8. 8.
  hz. muhammed'in yaptığı, gerçekleştirdiği davranışlardır.ayrıca kuran'da "sünnet" kelimesi bir kez dahi geçmemiştir. "bir tek sünneti bile inkar eden dinden çıkmış demektir" demek, dünyanın en ilginç iddiasını ortaya koymaktır. şöyle ki;

  -hz. muhammed, arapça konuşmakta idi. o zaman; bütün müslümanlar arapça konuşmalıdır.
  -hz. muhammed misvak kullanmakta idi. o zaman; bütün müslümanlar, bugünün diş fırçasını kullanmayıp, misvak kullanmalıdır.
  5 -3 ... thedewil
 9. 9.
  sünnet olduktan sonra yediğiniz pilavlardan şüphelenmeye başlıyorsunuz*..
  3 -2 ... 4ever pvd
 10. 10.
  Bana göre gereksiz olan,ama anneme göre sağlık açısından olmazsa olmaz olan eylem.
  4 -4 ... gecesi