bugün

(bkz: lazerli sünnet)
bir çocuğa daha reşit olmadan yani kendi kararını vermeden ve zorlan yapılan eylem.
benim pipim benim kararım diyemediğimiz gelenek.
kalem açacağı ile kalemin ucunu açmak gibi bir şey.
sünnet yararlıysa allah yok,

sünnet zararlıysa allah olabilir.
ünnet, penis başını kaplayan mukozal dokunun ve deri tabakasının cerrahi olarak kaldırılmasıdır. Bu çifte tabaka daha çok sünnet derisi (penis üst derisi) olarak bilinmektedir. müslüman ve musevi erkeklerin küçük yaşta yaptırdığı hafif ve acısız bir operasyon ile pipinin üst derisinin alınması ve dikilmesidir. cinsel hazzı azaltır fakat kişini birçok hastalığa yakalanma olasılığını azaltır. sünnet sadece erkeklere değil kadınlarada uygulanır kadınlarda ise vajinadaki ilgili dokunun zedelenerek cinsel hazzın sıfıra indirilmesidir tehlikeli ve yasal değildir.
benim çüküm benim kararım diyecek kadar asileşmiş çocukları gün ışığına çıkarandır.
görsel
Bireylerin 18 yaşını doldrduktan sonra yaptırıp yaptırmamaya karar vermeleri gereken seçimdir.
çükün zekatı.
sünnet hz. ibrahim'e soyunun kıyamet günü belli olması için farz kılınmıştır. bu emirden sonra ibrahim soyu bu geleneği sürdürmüştür. bu gelenek ibrahimin dininden olanlara da sirayet etmiştir. bu sebepten yahudilikte, hiristiyanlıkta,( hiristiyanlığın ilk dönemlerinde sünnet vardır pavlus ve birkaç başka havari tarafından putperest kavimlerle hıristiyanlık anlatılırken şart koşulmayarak dini bir rütüel olmaktan çıkarılmıştır) ve müslümanlıkta vardır.
resullullah'ın(s.a.v) en büyük sünnetlerinden biri takva'sıdır.

takva, yani günahlardan kaçınma yönünde davranışlarını düzene koymuş ve şüpheli şeyleri de terk etmiştir.

nasıl ki sağ yana yatma, oturarak su içme, güleryüzlü olmak gibi davranışları bir müslüman hayatına geçiriyorsa hayatını günahsız geçirmeye ve bu yolda çalışmaya adamalıdır.
islam dinine inananlarin neden yaptirdigini anlamadigim olay.

kuran'da allah dememis mi, biz insani mukemmel bir sekilde yarattik diye? demis. daha sonra baska bir insan neden gelip de dur bak ben daha guzel yapacagim diyerek kesiyor benim aletin ucunu. hayir hicbir yerde de yazmiyor. islami kaynaklardan bahsediyorum.
bazı köklü afrika kabilelerinde de görülmektedir. bu kez, semavi dinlerdekinin aksine ibrahim ve tanrısı yahveye tabii olmaktan çok, erkekliğe geçiş olarak görülüyor. bu yüzden, sünnet dönemi gelen erkeğin yanına, aniden bir doktor gelip bir anda zorla çekiştirdiği siki kesiyor. eleman o sıralarda olayın şokunu atlatmaya çalışırken, hemen köylüler etrafında öangı çengi kuruyorlar. sonrasında, babası bakkaldan aldığı margarini elemanın penisine sürüyor. penisin kesildikten sonra beliren yeni derinin bu rengi emmesi bekleniyor. nihayetinde ise, sünnet derisi, kesimin yapıldığı çadırda özel bir ritüelle yakılıyor.
islamda çok önemli bir yere sahiptir zira peygamber efendimiz 'size iki şey bırakıyorum bunlara sarıldığınız sürece yolunuzu şaşırmazsınız bunlar kuran ve sunnettir' buyurmuştur.
görsel
(MÖ. 2350-2000) antik Mısır geleneğidir.

görsel

görsel
her iki cinsiyete de acı verir. evet erkeklere yapılması kabul edilebilir bir durum, ama kadınlar yapılması gerçekten her anlamda acı verici bir durum.
ana-babanın işlediği en büyük insanlık suçudur.
sağlam doğan bir erkek bebeği kusurlu addederek,
çocuğun rızası olmadan,
genital organından 104 santimetrekarelik parçayı kesip-atmaktır.
sünnet tanrıya bir kurban verilmeli düşüncesinden doğmuştur.dinsel bir ayin olarak görülen sünnet tanrının ibrahimden penisinin
ön derisini kesmesini istemesi ve ibrahim in itaat etmesi ile ilk olarak gerçekleşmiştir.Ibrahim Mısırda kölelikden kurtduktan sonra evlenmiş dünyaya gelen oğlunu tanrıya kurban etmek istemiş fakat karısının karşı çıkıp sünnet edelim yeter ısrarına razı olmuş.
eski çağda sünnetin amacı ise söylenildiği gibi hijyen değil kimin hiristiyan kimin müslüman olduğunu ayırt edebilmek içindi.
Meksikalı anneler de çocuklarını tanrıya adamak adı altında 1.doğum günlerinde kollarını ve göğüslerini kesip kan akıtarak
sünnet ederlerdi. aynı şekilde kolay tanınabilmeleri için askerlerinide çeşitli yerlerinden kesen sünnet eden toplumlar vardı.
insanın tanrıya kendini kurban etmesi düşüncesi her devirde vardı. yahudiler, hellenler,azteklerde, dini inanç uğrunda insanları kurban ediyor ya da uzuvlarını kesiliyordu. Bu Kurbanlarda çocuklardı.
Yeni Güney Galler de yeni doğan kız bebeklerin sol ellerinin küçük parmağının bir kısmını kesiliyordu.
spartanın kanun koyucusu lykurgos çocukların öldürülmesi ya da uzuvlarının kesilmesini önlemek için kanlar içinde kalana kadar
kırbaçlanmaları kuralını getirmiştir.
Bu gaddarlıkların hepsi sünnet inancı ve din uğruna yapıldı.
erkeklerin küçük yaşta yaşadıkları şok.

(erkekler iyi bilir)erkek seks sırasında en büyük hazzı penisin alt kısmından alır. aslında en çok haz alınan nokta penizin uç kısmındaki et parçasıdır. ama bu da sünnet ile alınıyor. yani amaç sevişirken alınan hazzı azaltmak. böylelikle de zinayı bir nebze de olsa azaltmaktır. ayrıca son yıllarda yapılan araştırmalara göre o alınan et parçası kanser riski taşıyormuş. ama çok çok çok nadir görülen bir kanser türü imiş.
Peygamber efendimizin yaptığı iş yani efendimizin yaşantısı bizim için sünnettir.
aslında yapanların ve yaptıranların ister istemez şirke düştüğü uygulamadır. yani allah bunu düşünememiş ya da gözden kaçırmış neyse ki biz düzeltiriz demekten hiçbir farkı yoktur.
islamdaki sapkın uygulamalardan biridir.
yapısı sağlıklı bir organı deforme ederek birbirlerini sakat hale getirmektedirler.
avrupa bile artık sünnetin sağlıklı olduğunu kabul ederken bizde dine laf vurmak için sapkınlık deniyor. yaptırmayın kardeşim. evet.
bana sorsalardı hiç yaptırmayacağım, çük ufaltma operasyonu.