bugün

bestesi ve güftesi sezen aksu'ya ait olan, gülben ergen'in seslendirdiği, harcanan şarkı.
çocukken gidilmesine izin verilmeyen merak konusu uzak diyarlar...
Doğrusu ben seni pek fazla tanımıyorum
içgüdüsel olarak kendimi savunuyorum
Dolayısıyla bilemiyorum
Dolayısıyla bilemiyorum
Arka sokaklarda neler oluyor

Sen beni istersen çok rahat kandırabilirsin
Kendini şahane bir şey sandırabilirsin
Dolayısıyla bilemiyorum
Dolayısıyla bilemiyorum
Arka sokaklarda neler oluyor

Zorlama güzelim zorlama
Kendiliğinden olmalı
Davul dediğin davulcusuyla müsemma
Horlama eziğiyiz doğuştan
Sen de erkeklik sır, ben de kadınlık muamma
Dolayısıyla bilemiyorum
Arka sokaklarda neler oluyor
gamze ozcelık'ın yenı dızısıdır. kanal d de pazartesı aksamları saat 22.15'te seyırcıyle bulusacaktır.
Beyoğlu tarafı.
Başkomiser in para babası olduğu izlenimine kapıldığım, gamze komiserimin dizide gömleğinin düğmelerini iliklemeyi unuttuğunu gördüğüm dizi.

(bkz: Zafer ERGiN)
bugünlerde polis dizileri revaçta olduğunu farketmemi sağlayan dizi.
Yapımını Erler Film in, yapımcılığını Türker inanoğlu nun üstlendiği, yönetmenliğini Orhan Oğuz un yaptığı, senaryosunu Ahmet Yurdakul ve Ozan Yurdakul un yazdığı dizide; istanbul Polis Teşkilatı Asayiş Şube’de görev yapan 5 kişilik polis timinin aile yaşamları ve istanbul sokaklarındaki maceraları, mizah süzgecinden de geçip, eğlenceli ve keyifli bir anlatımla ekrana gelecek. başrolleri, Zafer Ergin, Gamze Özçelik, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Pınar Aydın, Filiz Taçbaş, ve Figen Evren paylaşıyor.
haftada 3 tekrar 1 yeni bolüm ve birde özel bölüm olmak üzere 5 kez yayınlandığını farkettiğim gamze özçelik in oynadığı tv dizisi.
şevket çoruh'un devleştiği bir dizi daha
cok kaliteli oyuncuları ve hikayesiyle iyi bir yapım..
(bkz: arka mahalle)
çok sevdiğim şevket çoruh'un oynadığını görünce izlemeye başladığım sonra ''lan bu güzel bir dizi galiba''dediğim dizi.
güzel bir dizi izletmeyi başarıyor.herhalde kalıcı olcak.günümüzün sorunlarını da ele alıyor.
şevket çoruh'un rolünü layıkıyla yerine getirdiği dizidir.
istanbul da işlenen tüm polisiye vakalara aynı polislerin müdahale ettiği izlenimi uyandıran kurgusu zayıf dizidir. Nedense istanbul daki tüm olaylara bu polisler koşar, olayları çözerler. Gaspa da onlar koşar, suç örgütlerine de onlar bakar, kalpazanları da onlar yakalar hede hede hede.....
enteresan bir dizidir.
rıza baba ve ekibi olmadan hiçbir emniyet birimi başarılı olamamaktadır,
her bölümde en az iki olay zınk diye çözülmektedir,
bilmem kaç milyon dolarlık çalıntı tablonun pazarlığı kalabalık bir ortamda yapılmaktadır ve otelde bir cinayet işlendiği halde müşteri otelden ayrılabilmektedir *
(beğenmiyorsan niye izliyorsun demeyin, kızarım.)*
hayatın ustura keskinliğinde, sıcak ekmek lezzetinde, kaya gibi dostlukların, kanla temizlenen düşmanlıkların ve sararmış çarşaflarda ölüp giden yatalak ninelerin dularında yaşanan sokaklardır.
sağlam kadrosu ve toplumdaki kanayan yaraları işaret etmesiyle yararlı bir dizinin adı.lakin kazın ayağı öyle değil.gerçek polislerin bile yok artık ali sami dedikleri üzre her olayın çat diye çözülmesi, sürekli salak suçlulara denk gelip dört ayak üzerine düşmeleri dizinin tadını yavan bir hale getirmiştir.
ayrıca toplumun kanayan yaralarını gösterelim, örnek olalım, hedesiyle yola çıkıp, 30 yaşında bir adamdan bile daha çapkın hatta çapkınlıktan ziyade sapıklık derecesine varan iki adet polis çocuğu velet * ne kadar topluma yararlı olacak soru işaretidir.
taksimde çalıntı bara doğru yol alırken çekimlerine rastlanabilen dizi.
law and order ve csi miami gibi özene bezene yapılmış ve senaryosundan kadrosuna kadar en ince ayrıntısına dek düşünülmüş polisiyeler izlendikten sonra zevk vermeyen türk polisiyesi. bir tek zafer ergin' in canlandırdığı cesur ve lafını sakınmayan başkomiser sebebiyle izlenesidir.
dizinin insan sesi dışında ses efektlerini kim yapıyorsa onu alnindan opmek isterim. bu kadar eblek bir araba ve silah sesi olamaz. dikkatli dinlendigi zaman silah ve hareket halindeki araba sesinin ayni oldugu vede cok komik oldugu fark edilecektir.
gülben ergen'in yorumladığı sezen aksu'nun söz müziğini hazırladığı parça. gülben ergen'in pornosu çıkınca bir gazetede şöyle denilmişti;
-gülben ergen'in arka sokaklar videosu dediği bu video olsa gerek.
gülben ergenin "arka sokaklarda neler oluyor?" sorusuna kendi kendine cevap verdiği, arka sokaklarda neler olduğunu bize en iyi cevabı vermiştir. kendin sor kendin cevapla usulü.
Sezen Aksu nun daha çok harcanmasına dayanamayıp, kendisinin hafiften club tadında seslendirdiği, pekte iyi ettiği şarkısı.