bugün

- cinsel iliskideki zevk ve performans
- hijyen
+ * riski

tanri yaratmis, dokunmasaniza bre deyyuslar.
sünnet karşıtı müslüman doktor ve hemşirelerden oluşan topluluklar bulunmakta.
Bolu ilinin Göynük ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Göynük)
http://www.milliyet.com.t....2010/1274286/default.htm

çok gerekli ve sağlığa yararlı bir şeydir, evet.
çocukluğumuzun chuckie'sidir.ama artık teknoloji gelişte baltalar falan mazide kaldı.
video alınmaması gereken bir gelenektir.

"örneğin bir alman arkadaşım var adı Hans.
Geçenlerde bir türk kızıyla evlenebilmek için müslüman oldu bundan mutlu da
ama her misafirliğe gittiğimizde de sünnet videosu gösterilmez ki insana.
gitmiyoruz artık"
gani müjde
http://adweek.blogs.com/a...nips-through-clutter.html
4 halife ve sahabelerin yaşadığı dönemde görülmeyen abbasiler döneminde ortaya çıkmış israiliyat kaynaklı cerrahi operasyon.
görevi penis başını sürtünmelerden ve tahrişten korumak olan deri parçasını önce yahudilik, sonra da islamiyet kuralları gereği kesmek.
görsel

doğa* gözü korumak için "göz kapağı"nı* koyduğu gibi, bu deri parçasını buraya koymuştur ki; penis başı, erkeğin çiftleşmesine ve yeni nesillerin oluşmasına engel olacak şekilde tahriş olmasın, penis dış etkilere karşı ucundaki derisi olmaksızın savunmasız kalmasın.
görsel

insanın cinsel organını sakatlamak gibi saçma bir ritüeli "din gereği" kabul edenler, yani yahudiler ve müslümanlar; hemen bu uygarlık dışı olaya alt yapı hazırlayacak sözde gerekçeler bulur ve efendim bunun hem erkek hem de o erkeğin eşi olan kadın açısından pek sağlıklı olduğunu, aman da çok temiz olduğunu, hatta ve hatta cinsel zevki arttırdığına dair iddialar geliştirirler.
fakat sünnet olmayan hıristiyanların, budistlerin ya da başka dinden olan erkeklerin nasıl sağlıklı ve temiz olabildiklerini, nasıl üreyebildiklerini, cinsellikten nasıl zevk alabildiklerini açıklayamazlar.
bir şeyi "doğada var olduğu gibi" değil, "kendi dinlerinin olmasını gerektirdiği gibi" kabul ederler.
görsel

kimse yahudi ya da müslüman ailelerde doğmuş oğlan çocuklarına "pipinin ucunu kesçez len, ne diyon?" demez. hiç bir çocuk bu acının ve korkunun rüşveti olan armağanlara ve düğünlere rağmen bu soruya "evet" demez çünkü...
çocuğun olanca korkusuna ve kurtulma çabasına karşın; bir şekilde yakalar ve hiç de istememesine rağmen "din adına" küçücük çocuğa o kadar acı çektirirler.
"küçücük çocuk dinden ne anlar, bırakın 18 yaşına gelince kendi kararını kendi versin" diyenlere de zevkle, hazla "kâfir" muammelesi yaparlar.
görsel

daha ileri gidip kız çocuklarının cinsel organlarını sakatlayanlar vardır ki, bu da başka bir başlığın konusudur.
(bkz: kadın sünneti)
babamın 15 yaşında olmuştur. adamın sakallı sünnet capsi var.
Yobazın birisi müslüman olmayanlara özellikle israillilere sünnetsiz yavaşaklar ipineler diye sövüyordu , abi dedim onların çoğu sünnet oluyor , heleki yahudilerde sünnet olmak farzdır, bana ağzı açık baktı ve " hadi leyn oradan " dedi.
başıma giydirdiler fes
oldum odelikanlı prens
sana teslimim sünnetçi amca
ne olur (bkz: azıcık ucundan) kes.
kronololjik olarak irdelendiğinde; "islam" inancından daha gerilere dayandığı söylenebilmektedir. eski mısır; afrika ve kuzey amerika'da kimi toplumlarda yüzlerce yıl uygulandığı gözlemlenmiştir.
bunun yanısıra; farklı inanç düzeneklerinde de, yer yer rastlanmıştır. örneğin; "hristiyan" inancında sünnet yapılmaz ancak; aynı dinin kaynakları; "isa peygamber"'in 8 yaşında iken, "yahudi" inancı ritüellerince sünnet edildiği bilinir. zaten, isa mesih bunu reddetmez de.

"tevrat"'a göre de; "ibrahim peygamber" ilahi emre uyarak; 99 yaşına geldiğinde, henüz 13 yaşındaki oğlu: ismail ile aynı gün sünnet olmuştur.
yenı bır araştırmayla doğumdan sonra yapılan sünnetın bebeğı enfeksıyonlardan koruduğu ortaya çıkmış. ha bır de Peygamberımızın(sav) yaptığı hal ve hareketlerdır kışıye ekstra sevap kazandırır onun yolundan kaymaktan alıkoyar.
yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde aids i önlediği, cinsel hazzı arttırdığı, penis kanserini önlediği, cinsel organın temizliğini kolaylaştırdığı söylenen ve fakat bu araştırmaların hiç birinin ortada olmadığı dini ritüel. kuran'da da konuyla ilgili tek bir kelime yoktur.
(bkz: çocuk istismarı)
(bkz: erken boşalma)
(bkz: azıcık ucundan) müslaman bir türkün erkekliğe ilk adımıdır .
Çok ayıp bir durum biliyorum ama ne yapayım yazmam lazım. Evet ben tam 15 yaşımda sünnet oldum. Neden peki, çünkü kardeşimin büyümesini bekledik. Tam büyüdü gibi, bu sefer de hastalandı çocukcağız. Bir, iki sene falan onun tedavisi sürdü, bu arada ben kazık kadar oldum. Benim kazık kadar olmama doğru orantılı olarak ,tahmin edeceğiniz gibi uzuv-alet-penis ,siz artık hangi kelimeyi uygun bulursanız o da kazık kadar oldu. Nihayet orta ikiye gittiğim senenin yaz ayında sünnet kararı alındı. Hatırlıyorum da sünnete gitmeden önce banyo yapılır ya, ben banyoda mastürbasyon yapmıştım. Oha, dediğiniz duyar gibiyim, ama öyle naapim. Benden utandığınızı hissediyorum, ama eğer ki biz sözlük ailesi isek, beni böyle kabul etmeniz gerekiyor. asıl rezillik olan, kafamda süslü şapka, boynumda maşallah yazısı ve elimdeki rengarenk asa olayına girmiycem bile, o utanç benimle beraber mezara gidecek, böyle biline..
(bkz: seni pamuklara sarmalar sararım)
sağlık açısından oldukça gerekli olup, avrupada ve abdde yüksek oranda yapılmaktadır.
yıl 2450.

marsiüs gazetesi manşeti

1000 li ve 2000 li yılların başında insanlar daha çocuklarının hiçbir şeyden haberleri yokken, onların penisindeki eti kesiyor ve bunun üzerine düğünler düzenleyip eğleniyorlardı.

yıl 2011

x gazetesi manşeti

500 yıllarda kızlar diri diri gömülür sonrasında eğlenceler düzenlenirdi.
500 lü yıllarda kızlar sünnet edilirdi.

işte zamanla düzeliyoruz 2000 de 500 leri 2500 lerde 2000 lerin başlarını eleştirmişiz ve ilerde de eleştirecekler ve dalga geçecekler.. işte 2500 lerde tamamen medeniyet hakim olur, umarım.
Dini veya kültürel gerekçelerle, erkeklerin cinsel organına yapılan cerrahi müdahale. şuradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.(http://tr.wikipedia.org/wiki/Erkeklerde_s%C3%BCnnet) neyse, dini vecibe gereği prepusu kesip atmışsın/atmamışsın işin bu kısmı beni ilgilendirmiyor. benim merak ettiğim asıl mesele şu; çocukların pipisinden bir parça deri kopacak diye neden onları Çırağan Sarayı avizesi gibi giydiriyoruz? hadi bunu yaptık; cinsel kimliği henüz oturmamış bu çocukların böylesine cafcaflı, süslü kıyafetler giydikten sonra gay olmasından niçin korkuyoruz? sizce de o görüntülerden sonra bu çok normal bir yönelim değil midir?

-bu arada verdiğim linki hiç gereği yokken sonuna kadar okudum sevgili dostlarım. boy boy sünnetli penis, sünnetsiz penis fotoğraflarını da döşemişler sağolsunlar, çok aydınlattılar beni. iğrencim gerçekten.
kuran'ın ve müminlerin ihyası ve allah'ın müminler üzerindeki merhametidir.
tanrı'nın kusurlu yarattığı erkek cinsinin ilkel metodlarla kusurunun giderilmesi!

islam'ın şartı olmamasına rağmen,

erkek çocuklarının en hassas organının,

sinir uçlarını ihtiva eden, önemli bir kısmının kesilip atılmasıdır.

erkeklere karşı işlenen ''yarı cinayettir!''

Yasaklanmalıdır!
görsel
ayrıca (bkz: sünnet/#10636230)