bugün

entry'ler (1015)

recep tayyip erdoğan

Adını tarihe yazmış reis. Siyasetçiden çok daha fazlası var onda. Hatasız kul olmaz, ama iyi niyetle yapılan her şey geri döner, yıllardır döndüğü gibi. Kıskananlar haklılar; tek bir cümlesiyle insanlar ölümü göze aldılar ötesi var mı?

hiç arkadaşı olmayan insan

hayret ettiğim insan. açarsak, bazen akrabalardan boğulduğunu hissedersin, atsan atamazsın satsan satamazsın dediğin kişilerle ilişkini yürütmek zorundasındır ama arkadaş öyle değildir, kendin seçersin -kendin gibi seçersin- kafan uyar, ki uymaması sorunda olmaz. hiç arkadaşı olmayan insan nefes alacak alanı olmayandır.

esra elönü

"En sevdiğim cemaat cami cemaatidir" cümlesiyle benden tam puan alan kişi. Marjinal bir tarafı olsada bence akıllı, konuşulası ve dobra.

taksim gezi parkı

iyi niyetle yaklaştığına inandığım bir kısım olsada, şu Dakikalarda gaza gelmiş, fırsattan istifade etmeye çalışan, basiretsiz insanlarla muhattap olan park.

ateistlerin dincilerden daha zeki olduğu gerçeği

Şüphecilik ve güvensizlik Zeki olma belirtisi olmadığından mütevellit, gerçek değildir.

endülüs

Zamanında nasıl bir medeniyete sahipmiş ki , günümüzde bile buram buram hissediliyor.

bosna

Savaştan yıllar sonra bile kurşun izine rastlamanın derinden etkilediği, avrupa'nın göbeğindeki Müslüman ülke.

madrid

Esnek çalışma saatlerinden olsa gerek sakin bir şehir.

harf inkılabı

En bilgili kişilerin bile bir anda cahil olmasına sebep olmuştur. Bizleri ne kadar modernleştirdiğini saatlerce tartışabiliriz ama kültürümüzü sıfırladığı apaçık ortada.

pelin çift

Programında ele aldığı her konuya hakim olduğunu hissettiren, son zamanlarda gördüğüm en iyi sunucu.

hz ömer dizisi

teravihle çakıştığı için yarım kalan, dini dizi - filmleri takip etmeyen biri için bile ilgi uyandırıcı yapım. tebrikler!

avrupa avrupa

komedi dizisi olarak benzerlerine fark atan dizi, yalan dünya'yla bile kıyaslanmaz.

sabah namazı

kılındığı zaman yaşanan huzur nadir anlarda bulur insanı, bundandır ki uyanıp kılmak pek zordur.

vahdettin

insanlar oturduğu yerden atıp tutmayı çok iyi bilir, nasıl bir ortamda ne şartlar altında ne kararlar verdiğini anlamak için ancak onun yerinde olmak gerekir. hain olmadığı bir gerçektir, ama bunu anlamakta bir akıl becerisidir.

celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesi

gereksiz küfürleriyle stres etmiş olsa da tarafımdan beğenilmiştir.

uğur dündar

hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda moraran, yanlı haberci. herkes yanlıdır ama kendisi çırpınırcasına yanlıdır, komiktir. ülkemde şişirilen kıytırık biridir, bir insan haberciyse fikri ne olursa olsun programını tarafsız sunmalıdır, öyle yapamıyorsada ekranlara veda etmelidir.

dinden soğutan müslümanlar

dinden soğumaya dünden meraklı olan kişilerin bahane ettikleri müslümanlardır. dini, müslümandan değil kuran-ı kerim'den öğrenmek hazırcıların işine çok gelmez, armut piş kafama düş.

sözlük yazarlarının isyanları

sigara içen insanların yanında bulunup o berbat kokunun üstüme, başıma, ağzıma, burnuma sinmesi! öyle böyle değil afallıyorum, gözüm dönüyor.

recep tayyip erdoğan

yalakalarının çoğu - bir insanı severseniz yalaka olursunuz bazı insanlarca nedense- allah'tan başkasına tapmanın şirk olduğunun bilincindedir, kimsenin derdi olmasın bu konu.

müjdat gezen in halka hakaret etmesi

sanatçı nedir? eser veren kimsedir, halk içindir, hayatta bir duruşu olmalıdır ama o duruşu halka hakaret olmamalıdır o zaman sanatçı olmaktan çıkar ayı oynatan olur.