bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kişinin ödemeye ya da yapmaya zorunlu olduğu şeyi belgelenmesi adına o kişiye imzalatılan kağıt.
    vakitlice yerine getirilmediği takdirde dayak yeme sebebi
    ve
    daha çok "senedin günü geldi, yandım" cümlesiyle hatırlanılan hede.
    1 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    kıymetli evrakın maddi unsurlarındandır
    1 ... city walk
  3. 3.
    karşılığı çıkmadığı zaman borçlusuna çek te olduğu gibi herhangi bir hapis cezazı yoktur.
    ... kirmizi baslikli kiz
  4. 4.
    senet illetten mücellettir, yani ; ticaret ilişkisine dayandığı düşünülmez, ayrıymış gibi düşünülür. senet de ödenmemesi durumunda hapis cezasına kadar varır ama senet de ciranta ya, keşide edene vs ibraz süreleri farklılıkları ve çek'e göre kuralları kanunlarla çok net ortaya konmamış bir durum söz konusudur.
    ... suvari
  5. 5.
    cümle içinde kullanmaya değer gördüğüm kelime;
    ben ettim sen etme!
    1 ... pafküf
  6. 6.
    bir beyanın ispatını sağlayacak şekilde yazı ile dışa vurumdur. yargıtaya göre,parmak iziyle onaylanmış senedin humk 297 uyarınca tasdiki gerekir;ancak taraf keşif sırasında senetteki parmak izinin kendisine ait olduğunu belirtmişse bu durumda humk 290 uygulanır.
    1 ... demester
  7. 7.
    her defasında imzalarken nedense elleri terleten,'bi daha imzalarsam belamı versin' şeklinde korku salıcı bir kağıt parçası.
    ... the passenger
  8. 8.
    (bkz: bedelsiz senedi kullanma)
    ... ditty
  9. 9.
    antik misir oyunu. Isa gelene kadar 3500 sene oynanan oyun.
    ... zirvanindaniskasi
  10. 10.
    aslında tanımı genel olarak "yazılı evrak"tır ama sıklıkla bono ile karıştırılır. bono, yani emre muharrer senet, yani emre yazılı senet de bir senettir ama her senet bono değildir. şşş arkadaşım dinliyo musun? ohooo
    2 ... redwinemania