1. 1.
  said nursi'nin kulliyatina verilen isim. anlasilmasi guc neredeyse imkansizdir. turkce'yle karisik, arapca ve farsca agirlikli yazmistir turkce'sinin yetersiz olmasi nedeniyle. itikad konularindan ziyade ustunde onemle durdugu iman konusu agirliktadir. allah'in varligini bilimsel esaslara dayandirarak ispatlar ve ona ibadet etmenin onemini yine orneklerle anlatmaya calisir. nurcular kuran'dan daha cok okur bunu, halbuki said bunu kuran'a dayanarak yazmistir. bu nasil celiski hocam?
  35 -38 ... laz pacino
 2. 2.
  kullanıldığı bazı tarikatlarda, kuran'ı boşverecek derecede ehemmiyet gösterilmesi nedeniyle eleştirilen uygulamalarda rol oynayan eserlerdir.
  18 -14 ... bl
 3. 3.
  namazla ilgili açıklamalarını çok beğendiğim fakat kadınlar hakkındaki yazıları
  çelişkiye yol açan eser.
  13 -7 ... lumpiya
 4. 4.
  kimileri tarafından kuranın acıklaması denen kitaplar...
  9 -4 ... imitasyon
 5. 5.
  http://www.risale-inur.org/
  4 ... the kene
 6. 6.
  (bkz: sözler)
  (bkz: lemalar)
  (bkz: mektubat)
  (bkz: asa yı musa)
  (bkz: tarihçe-i hayat)
  (bkz: şualar)
  (bkz: işarat ul icaz)
  (bkz: mesnevi i nuriye)
  (bkz: kastamonu lahikası)
  (bkz: emirdağ lahikası)
  (bkz: barla lahikası)
  (bkz: muhakemat)
  (bkz: sikke-i tasdik-i gaybi)
  7 -7 ... kutt
 7. 7.
  zannımca önyargılı bakılmamalıdır... ki aslında dili ağır olsa da pek edebi ve ince espriler içeren; iyi bir edebiyat yapıtında bulunabilecek popüler okuma zevkinin rahatlıkla alınabileceği yapıtlardır...
  22 -17 ... cryptic
 8. 8.
  tam anlamıyla bir tefekkür kaynağıdır. okuyan kendi seviyesince bir şeyler alır, seviyesince istifade eder. sözler, risale i nurun geniş özetidir. sözlerin özeti ise birinci sözdür. birinci söz nedir? birinci söz risale i nur bakışının özü niteliğindedir. (bkz: bismillah her hayrın başıdır)
  29 -11 ... white pages
 9. 9.
  müellifinin tabiri ile ^kur-an'ın elmas kılıncı^
  18 -11 ... bilgehan
 10. 10.
  beşinci şuada bahsedilen islam deccalının bazı kesimlerce günümüz türkiyesinin çok sevilen bir kahramanı olduğu düşünülen külliyat..
  11 -6 ... rsbrnch