bugün

bjklı eski futbolcu, eski menajer, yorumcu, seda sayanın eski eşler güruhundan biri, oğulcan enginin babasıdır. komik adamdır, penguen adamı hatırlatır bana hep.
bütün kulup başkanlarıyla arası iyi olan ve futbolla ilgili daha oynanmamış yada ortada bir transfer haberi yokken "bak abi olacak görürsün""ben söyleyimde" gibi iddalı cümleleri oldukça fazla kullanan eski bir beşiktaşlı futbolcu.
menfaatperest kişi..
3.devre ve uefa kupası maclarında ilker yasin baltasının ekuriliğini yapmaya başlayan beşiktaş'ın imparatoru.

(bkz: severek izliyoruz)
an itibariyle beşiktaşın başına teknik direktör olarak gelinmesi teklifi sunulan futbol kişisi. onun da tiganya da öğretiriz bu işi diye babacan bir tavırla yaklaşması olayın ilginçliğini arttırıyor bir hayli.
19 ekim 2006 bjk-tottenham maçındaki derin ( ! ) yorumlarıyla, jean tigana'nın yerine talibim mesajı veren insandır . birkaç yorum yazalım da tam olsun :

1- yani, beşiktaş'ın temel sorunu iyi defans, toplu hücum yapamamasıdır ! (maç bitiminde yenilgiyi de buna bağlamıştır )

2- stoper ve libero dediğin önündeki adamları döndürmeyecek yani ...

3-oyun ortada sıkışıyorsa, kanatları kullanacaksın yani ...

4-yani, tigana'nın görmesi lazım ! (neyi olduğu anlaşılamamıştır )
2 kasım 2006 dinamo bükreş beşiktaş maçı'nda her şuttan sonra konsantre olmak lazım diyip diyip durmuştur. sanırsın ki bizim topçularda jedi güç*ü var ama ipneligine konsantre olup topa yön vermiyorlar. vuruyorlar işte allah ne verdiyse top kaleye girmiyor bir türlü, zaten evde sinirliyiz birde dakika başı konsantre olmak lazım diyip duruyorsun...
(bkz: kel)
yerinde ve tutarlı yorumlar yapan kişi. derin futbol bilgisi ve maçı iyi okuması nedeniyle dinlemekten keyif aldığım az sayıdaki yorumculardan biri.
bugün *yıldırım demirörenle görüşmüş ve eski görevine* getirileceği açıklanmış olan kişidir. *
görevi bıraktığı günden itibaren beşiktaşın her kötü sonucunda yorumcu olduğu tv programının sunucusunun önündeki ekrana "abi tekrar göreve gel" mesajları düşen tv yorumcusu, eski futbolcudur. *
beşiktaşın sinan abisidir.
baktığın zaman ve konsantre kelimelerini her 5 cümlede bir söyleyen spor yorumcusu.
bir ara bjk menejerliğine getiriyorlar şeklinde çıkan habere karşılık yazısı:

--spoiler--
sevgili beşiktaşlılar; beşiktaşlılar ayrıcalıklıdır. sinan da ayrıcalıklıdır. beşiktaş güce kuvvete ihtiyacı varken siz sinan'i yok ediyorsunuz. son günlerde beşiktaş menajerliğine getirilip getirilmememle ilgili yaşananları yorumlamak istemiyorum. çünkü beşiktaş'a zarar vermek istemiyorum. onun için bunları yaşanmamiş sayıyorum. inanın hoş şeyler değildi. ama bana yakişan susmaktır.

saygilar sunuyorum,

sinan engin
--spoiler--

kaynak : webkartallari.com
küçüktüm, beşiktaş'ın o bir yerlere arabalar falan gönderilip şampiyonluğunun
engellendiği yıllardan birinde, takım son maçını nafile bir ümitle bursa'da
oynuyor. ümit kaf dağının ardında, beşiktaş yenecek te,öteki yenilecek te,ölme
eşeğim...

nitekim beşiktaş yeniyor,hiç bir işe yaramayan galibiyet. sinan iki gol atıyor.
hele attığı ikinci golden sonra duygu patlaması, öfke ve isyan ile takımı yalnız
bırakmayan taraftara koşuyor, elleriyle havada kavisler çizerek bağırıyor 'seneye,
seneye'. takımın genel havasından biraz ayrı bir adam da olsa o andan itibaren
küçük argiris'in gözünde sinan bir beşiktaşlılık sembolü oluyor. kartallar gibi
savaşan, mücadeleyi bırakmayan, pençesine gagasına karşın ateşli silahları olan
avcılara isyan eden, bir daha denemek üzere göklerdeki yuvasına dönen.

aradan yıllar geçiyor,sinan dolce vita düşkünlüğü yüzünden aktif futbol hayatını
olması gerekenden kısa kesiyor, bitirmemesi gereken yerlerde tamamlıyor.

geçen başka yıllardan sonra yuvaya menajer ve abi olarak dönüyor. kerli- ferli bir
adam olmuş, işbitirici, ne problem varsa hallederimci görünüyor. böyle sevimli,
babayani, çelebi havalarında. şampiyonlukta payı olsa da artık yetişkin olan
argiris sinan'ı içine sindiremiyor. o haller, tavırlar,bir tuhaf ilişkiler,anlam
veremiyoruz. belki veriyoruz da, konduramıyoruz. derken samsun maçı, sinan'ın
aniden arka plana geçişi, takımın içerden,dışardan sabote edilişi,sinan'ın sayın
seyirci konumunda kalışı ve pasaport olayları.

şimdi okuyoruz ki, bir sonraki kongrede başkanlığa aday olacakmış. olur mu olur,
bir o eksik kalmıştı.

ille de tanım lazımsa,buyrunuz: değil başkanlık, bir daha beşiktaş'ta herhangi bir
görev alırsa kongre üyeliğimden vaz geçmeme yol açacak adam.

zorunlu ekleme: bugün itibarı ile beşiktaş' ta görevlendirilmiş yine. ünvanının,
fonksiyonunun ne olduğu ilgilendirmez,beni yukarda etmiş olduğum söz bağlar.
kimin umurunda olur bilmem, kimsenin umrunda olup olmadığı da enterese etmez,
haftaya ilk işim beşiktaş kongre üyeliğinden istifa etmektir. yeter ulan be,
ne hallere düşürdünüz beşiktaş'ı.
(bkz: atom karınca) *
ali gültiken'in yerine beşiktaş'ın yeni menajeri olan gereksiz. allah tüm beşiktaşlı arkadaşlara sabır versin. hayır tek bir koca kafa ile zor başa çıkıyorlardı * sayı şimdi ikiye çıktı.
3-5 yıl içinde beşiktaş'ta başkanlığa oynayacak olan isim. demedi demeyin.
aylık 60 bin ytl maaş talebinde bulunan adam. eskiden 80 bin ytl alıyormuş, şimdi ise jest yapmak istemiş!
Celal kolot adini tasiyan, transfer acizi adamin yerini fazlasiyla dolduracak kisi. Gelir gelmez eski performansiyla bir forvet transferi bekliyoruz.
beşiktaşta üçüncü baharını yaşayacak olan insandır. Beşiktaş'a genel menajer olarak geri dönüyormuş kendileri.
tv programlarında, monitörden kendini izleme gibi bir rahatsızlığı olduğunu düşündüğüm menajer. Hayır arada bir kılık kıyafette şekil şemal kayması varmı diye bakılır ama konuşurkende 10saniyede bir bakılmazki kardeşim.
kendisi resmen menajer olmuştur. artık kuddusi müftüoğlu rahat rahat maç yönetebilir, sinan abisi koruyor ne de olsa.
ali gültiken'in istifa etmesine sebep olan insan.
her ne olursa olsun gaz vermek konusunda beşiktaşımızda ona yakın bir başkası olmayan ölümüne beşiktaş'lı.
beşiktaş'ın sezon daha başlamadan şampiyon olduğunun kanıtı. artık normal yolla mı yoksa anormal yolla mı o bilinmez.