1. 1.
  Anthony Hopkins Edward Norton Ralph Fiennes Harvey Keitel Emily Watson Philip Seymour Hoffman ....
  böyle inanılmaz bir kadronun bulunduğu 2002 yapımı korku gerilim filmi.Anthony Hopkins yine hannibal lecter karakteriyle karşımızda.
  2 -1 ... evildeth
 2. 2.
  serinin en son çekilen fakat konu itibari ile ilk filmi..
  3 ... msd
 3. 3.
  gercekten geriyor bu film.Hele sonunda evlerinde bişeyler oluyordu.Cocuk odada yalnız mıydı neydi..Guzel film.
  2 ... hendrix
 4. 4.
  thomas harris'in kitabı.. ve tabi uyarlanan filmin adı..
  izlemeye gittiğimde film boyunca uyumuştum, pek bişey hatırlamıyorum şahsen film hakkında. ama hastaydım yani, film güzelmiştir belki..
  1 -1 ... lyla
 5. 5.
  Anthony Hopkins'i anlatmaya gerek yok, Edward Norton'un sağlam oyunculuk sergilediği, kurgusu sağlam izlenilmesi keyifli bir film.
  2 -1 ... pulp fiction
 6. 6.
  gazetecinin dilini yeme sahnesinde oha yok artık dediğim son sahne de ise çocuğa ne olduğunu çok merak ettiğim izlerken gerçekten insanı geren gerilim filmi..
  ... eşşağan ala gazuğu
 7. 7.
  (bkz: ralph fiennes)
  ... haziran
 8. 8.
  1986'da michael mann tarafından manhunter adıyla çekilen bir ilk versiyonu da mevcuttur.
  ... ditty
 9. 9.
  ' o losyonun altından korkunun kokusunu alıyorum. çok korkuyorsun will ama korkak değilsin. benden korkuyorsun. yine de buraya geldin. bu utangaç çocuktan korkuyorsun ama onun peşine düşüyorsun.
  anlamıyor musun will? beni yakaladın çünkü birbirimize benziyoruz. hayal gücümüz olmasa diğer aptal sürüsünden bir farkımız kalmazdı. korku, yeteneğimizin bedeli. ama onu yenmene yardım edebilirim.'

  hannibal'ın filmin 35. dakikasındaki hapishane sahnesinde, kendisini yakalamış olan ve yeni bir seri katilin peşinde olduğu için kendisinden yardım istemeye gelen polis will ile arasında geçen konuşmada beni koparan monoloğudur. özellikle 'korku yeteneğimizin bedelidir' kısmında ağzımdan bir ıslık sesi çıkmıştır kendiliğinden. (bkz: oha falan olmak)
  1 ... ditty
 10. 10.
  izledikten sonra hayatımın çizgisini değiştiren film ötesi.
  ... maskelibalo