1. 1.
    1991 yılı yapımı 120 dakikalık hollywood filmi...

Yönetmen
    Jonathan Demme

Oyuncular
    Jodie Foster (FBI ajanı Clarice M. Starling)
    Anthony Hopkins (Dr. Hannibal "The Cannibal" Lecter)

--spoiler--
    Akademiden başarıyla mezun olmuş genç FBI ajanı Clarice Starling, kurbanlarının derilerini yüzen sapık bir katilin elinden bir kadını kurtarmaya çalışır. Clarice, katila ulaşmak için başka bir psikopat olan ünlü doktor Hannibal Lecter ile yakınlaşır. Lecter'dan bilgi alabilmesi için önce onun güvenini kazanması gerekmektedir.
    --spoiler--
    5 ... ferrole
  2. 2.
    en iyi film, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi yönetmen ve en iyi uyarlama senaryo dalında oscar kazandıran film....
    2 ... ferrole
  3. 3.
    Kurban bayramlarında yayınlanan, kuzuların neler hissettiğini anlatan belgesel. Sloganı da; "Siz bizim sessiz kaldığımıza bakmayın bu sessizlik korku değil, düzene olan seviyeli isyanımızdır."
    8 -4 ... honour
  4. 4.
    Dr.hannibal lecter ile bizi tanıştıran film.Kuzuların sessizliğidir türkçe adı...
    1 ... the godfather
  5. 5.
    en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo oscarlarını hep birden alan film.
    2 -2 ... artis peritus
  6. 6.
    Bir çocuğun kurban bayramı hatıralarıyla ilgili olduğu sanılan derin manalı Bulutsuzluk Özlemi şarkısı

küçüktüm ufacıktım,
    top oynar acıkırdım.

bir gün bir kuzum oldu,
    kınalı bir kuzuydu o.

aradan geçen zaman
    onu kınalı bir koç yaptı.

yaz tatili bitmiş,
    okul vakti gelmişti.

birgün bayram dediler,
    dualar ettiler,
    kan aktı,
    cinayeti gördüm.

düzen çalışır,
    tıkır tıkır,
    beyinler üşenir,
    sessizlik sürer gider…

kuzuların sessizliği
    1 -5 ... ucuncayir666
  7. 7.
    thomas harris'in aynı adlı kitabından uyarlanmış 5 oscarlı müthiş film.. anthony hopkins'in gözleriyle aklımızı aldığı film olmuştur ayrıcana.. jodie foster bambaşka zaten..
    3 ... lyla
  8. 8.
    Filmde Dr. Lecter dedektif Starling i adeta elinde oynatır ve dehasını gösterir. Evet Clarice cinayetleri çözmüştür ama pek de bişey yapamamıştır aslında..
    Ve fakat Lecter ile dedektif in konuşmaları çok güzeldi, özellikle doktorun Clarice e hitabı bile genç dedektife olan ilgisini belli ediyordu.
    ... paradigma
  9. 9.
    insan etini en leziz şekilde tüketme reçetelerinin bulunduğu bir yamyam kültüdür. ed gain gibi seri katillerin baş yapıtıdır.
    2 ... ölüler kitabı
  10. 10.
    adam ve ajan hücre de bir görüşme yaparlar.. ilk kez karşılaşıyorlardır.. adam kadına ucuz ayakkabı ve pahalı çantasının, o nun taşralığını, korunma ve güvende hissetme güdüsünü nasıla açığa çıkardığına dair bir tirad atar.. kadın bir anda çıplak bırakılmış bir kadına dönüşür..en çok koruduklarının en ortayerde durduğunu farkeder ayak üzeri öylece.. bebeklerin kısa süre sonra büyüyecek ve kapanacak olan kafatası kemikleri arasında yalnızca deriden, bıngıldak denen biryerleri vardır..dokunması hoştur..sesleri duyuyormusun hala clarice.. (bkz: kibir kesinlikle en favori günahımdır)
    5 ... havada panik