bugün

geleceğin figo'su gözüyle bakılan yıldız adayıyken barcelona'ya gitmiş,orada kadro zenginliği içerisinde kaybolmuş ve deco'nun transferi sırasında porto'ya verilmiştir.tarzı cristiano ronaldoya benzer yalnız futbol zekası biraz kıttır,olmadık yerde olmadık işler yapar.
lakabı çingene olan portolu forvet. tekniği ve sürati tartışılmayan sorunlu futbolcu.
Topu ayağına aldığında topun ayağa yapıştığı ve yakıştığı bir futbol dehası.. Martina Hingisle sadece ayağını kullanarak iyi bir tenis maçı çıkarabilecek bir yetenek..Hatta 3 net bir forent olsa maçı bile alacak kapasiteye sahip dünyam insanı ..
porto ya transfer olup oynadığı maçlarda harikalar yaratan oyuncu..
(bkz: ricardo quaresma)
barcelona'da tutunamayıp ayrılan ve sonraki takımında harikalar yaratan futbolculardan sadece biri.

diğerleri için:

(bkz: juan roman riquelme)
(bkz: juan pablo sorin)
Harry Potter, Mustang lakaplı 1983 dogumlu, portekizli oyuncu.
Portekizli futbol otoriteleri tarafından Cristiano Ronaldo dan bile daha yetenekli olduğu söylenen ve Barcelona da oynadığı süre içerisinde orta sahanın genellikle sağ kanatında ileriye dönük müthiş top hakimiyetiyle futbol sergileyen harry potter için Chelsea 12 milyon euroyu gözden çıkarmış durumdadır. bu transferde öncelikli olarak vatandaşlarını tercih eden jose mourinho ön plandadır.
karizması olan oyuncudur.
(bkz: quaresmatic futbolcu isimleri)
belçika ile oynanan avrupa kupası eleme maçında harikalar yaratarak gecenin en güzel golüne imza atmış, çok farklı bir tarzı olan futbolcu. daha öncede chelsea'ye denemişti o vuruşu top direkte patlamıştı. kaçırılmaması gereken bir gol hele şut öncesi topu önüne alışı ayrı bir leziz.
barcelona'da kötü bir sezon geçirdikten sonra porto'ya transfer olarak kendini burada tekrar bulan portekizli futbolcu. uzun süredir atletico madrid'in de transfer listesinde bulunan ve transferi bitme aşamasına gelen futbolcunun Atletico Madrid'e yaklaşık 20 milyon euro'ya mal olması bekleniyor.
lakabı kaplan olan portekizli futbolcu.
bu gece ibrahim üzülmez ile karşı karşıya oynayacak oyuncu.

(bkz: 3 ekim 2007 besiktas porto maci)
3 Ekim 2007 Beşiktaş - Porto maçında an itibarıyla Beşiktaş'ı oldukça zorlayan futbolcu. Sahanın bir sağında bir solunda kendisi. Çok tehlikeli ortalar yapmakta. Beşiktaş'ın bir an önce önlem alması lazım.
3 ekim 2007 beşiktaş porto maçını anlatan gökhan telkenar'a göre arjantin milli takımında oynayan bir portekizli futbolcu. 2006 almanya dünya kupasında arjantin formasıyla almanya'ya gol bile atmış. nasıl da kaçmış gözümüzden.

teşekkürker gökhan telkenar.
spikerlerimiz tarafından ısrarla kuarejma diye telaffuz edilen portekizli futbolcu. inanılmaz top sürüşü ile dikkat çeken, futbol zekası hiç de kıt olmayan bir arkadaşımızdır.

aynı zamanda 3 ekim 2007 beşiktaş porto maçının ilk devresinde bizlere ümit özat ı hatırlatmıştır. bu arkadaşı dikkatle izleyenler, quaresma nın sol kanattan sağ ayağının dışı ile ceza alanı içine açtığı ortaları fark etmişlerdir.

farklı olansa, quaresma orta açabilmektedir.
winning eleven'da deivid'in yerine fenerbahçe'ye transfer etmiş günlerdir rakip takıpların sol kanatlarını hallaç pamuğu gibi atarken adını sol framede görünce fanatik'te atmasyon haberi çıktı sanıp heyecenlandığım futbolcu. bir cristiano ronaldo modeli.

edit: beşiktaş'ı tebrik ediyorum. böyle adamları türkiye liginde görmek güzel. gerçi ben şimdi olsa fenerbahçe'ye gelsin istemem. çünkü bak entry'i 2007'de yazmışım. şimdi yaşlandı. bok atıyorum zannetmeyin, yaşlı da olsa iyi transfer sevindim yani. benim takımda herkes 30 yaş ve altı olacak gibi bir takıntım var ondan istemem şimdi olsa.

mesaj editi: quaresma 83'lüymüş. 30 yaş falan değilmiş. bilemedim. tekrar tebrik ediyorum beşiktaşı.
futbol tekniğinde sahip olunabilecek maximum seviye.
vatandaşı christiano ronaldo paraya para demezken kendisi neden portodadır anlayamadım gitti. tek kelimeyle inanılmaz.
bir süre sonra fotomaç'ın fenerbahçe veya beşiktaş'a transfer etmesi muhtemel yetenekli futbolcu.

yıllar sonra gelen edit: tutturdum lan.*
vs. ali tandoğan olursa tadından yenmez.*
çok kıvrak ve rahat adam geçen, boş alan bulduğunda oldukça tehlikeli bir futbolcu olup bu tipteki futbolcular gibi markajı hiç sevmez ve iyi marke edilirse hiçbir varlık göstermez. modern futbol içinde yeri olmamasına rağmen bayern münih gibi bir takımda oynarsa eğer adından yıllarca söz ettirebilecek potansiyele sahip yetenekli kişidir.
gelmiş geçmiş en çılgın gollerden birini* belçika'ya atmış olan kanat oyuncusu.
http://www.youtube.com/watch?v=7y_JgEXgoPM
neden hala ısrarla sol kanatta oynatıldıgına anlam veremedigim, kanımca cristiano ronaldodan da yetenekli portekizli futbolcu.
porto ile 2009'da sona erecek kontratını 2011 yılına kadar uzatan futbolcudur.

edit: kime ne battı bu entry de merak ettim tabi. adam kulübüne para kazandırıp gitti sonuçta.