bugün

(bkz: popcular disari)*
her şeyden önce pop ve rock kelimeleri çok farklı kavramları karşılar rock bir yaşam biçimidir. dolayısıyla pop rock dendiğinde bunu sadece çabuk tüketilen, her kesime hitap eden müzik gibi anlayıp, burun kıvırmamak gerekir. mesela kırac'ın yaptığı rock filan değildir. dolayısıyla pop rock demem ben. evet pop rockta ticari kaygılar vardır, pop rock albümler çok satsın diye yapılır ama bu yapalım tüketilsin, sonra yenisini yapalım herkes dinlesin, meşhur olalım gibi düşüncelerle yapılmaz. yani içinde rock öğelerini de barındırır ve bu öğeler bateri ve gitardan daha fazlasıdır. dünyada pop rockın en bilinen temsilcisi bon jovidir. ve ben bon jovi'yi asla kırac vb.leri ile bir tutmam. bon jovi'nin gitaristi richie sambora oldukça iyi bir gitaristtir bazı soloları çok çok iyidir. jon bon jovi ise bir duruşu, çizgisi olan başarılı bir müzisyen, asi bir rocker ve üst düzey bir vokaldir benim için.
ama günümüzde basit akor, akılda kalıcı basit söz ve yumuşak soundla yapılan müzik türüne pop rock denmekte, rock kelimesi olayın içinde bateri ve gitar olduğu için eklenmekedir. benim lugatımda bu tarz işler pop rock değil poptur. oysaki örnek verdiğim bon jovi sonuna kadar rock grubudur.
(bkz: pop rock olur taş olurum)
öncelikle pop ile rock birbirine oldukça zıt türlerdir.
pop rock da pop müziğin fazla karmaşık olmayan, akılda kalmayı hedefleyen, sözlerin genellikle çok derin olmadığı ve ikinci planda kaldığı tarzı ile rock müziğin tabanını oluşturan gitar öğesinin birleştiği türdür.
içinde rock kelimesi geçse de, pop rock, rock'ın değil pop müziğin bir alt dalıdır. daha basit, akılda kalıcı ve dolayısıyla çabuk tüketilen ürünler verdiğinden biraz daha ticari bir güdüyle yapılır genellikle. fakat bu kelime ortaya çıkan eserlerin değeri konusunda yanıltıcı olabilir, zira icra edenler arasında müzik dünyasının çok büyük ve yetenekli isimleri arasında en başta michael jackson bulunmaktadır.
diğer bilindik isimler:
Bryan Adams, Robbie Williams, Alanis Morissette, Shakira, No Doubt ve olarak örneklenebilir.
not: çocuklar duymasın karakteri havuç da bu isimlerin arasına katılmış.
(bkz: nek)

pop-rock stilinin elektronik geçişlerle ne kadar uyumlu bir şekilde kaynaştığını gösteren müthiş italyan sanatçı.

Senfonik rock, akustik geçişler, gitar rifleri, karanlık tınılar ve elektronik altyapılar... Tüm farklı türlerin büyük bir ustalıkla bir araya getirir.
En iyi müzik türü bana göre.

Sonradan öğrendim ben bu müzik türünü seviyormuşum. Öyle işte.