bugün

nam-ı diğer bay thriller.
kimlik savaşına bir türlü noktayı koyamadığından kendi hayatını yine kandi mahveden bir şey.
yaşadığımız çağın en iyi müzisyenlerinden biri olarak ,kendi içindeki karmaşaları ve bunalımları toplum önünde yaşamak zorunda kalmış bundan ötürü kendisinden her türlü şey beklenir olmuştur...sanırım yeryüzünde bir tek şarkısını bile bilmeyen,biraz da olsa bu şarkılara eşlik etme gayreti içinde olmayan,danslarından ve sahne performanslarından etkilenmeyen kimseler çok ama çok azdır....
kişisel sorunları bir yana,günümüzde izlediğimiz birçok ünlü pop yıldızının örnek aldığı,idol olarak gördüğü,pop müziğin kralı olarak anılan insan.
cat stevensinyusuf islama dönüşmesi gibi bir değişim yaşarken ismini değiştirip değiştirmeyeceğini merak ettiğim,lakin değiştirirse rabia,aişe gibi bir bayan ismi alacağına kesin gözle baktığım kişi.zira çarşafa girerek tesettür olayına girerek cinsel kimliği hakkında bir açıklık yaratmıştır kendisi.
yeni neslin zenci olduğunu bilmediği,pop müzik dünyasının gelmiş geçmiş en büyüklerinden biri.son olarak müslüman olduğu ve bahreyn'e yerleşeceği söylense de bu konuda kesin bir bilgi yoktur.
çocukken şöhret olmak zorunda bırakılmış.çocukluk ve gençliğini yaşayamamış,her şeyi gözler önünde olan pop ilahı.acaba ilah olmak ister miydi? onu bu hale getiren kendisi mi , yoksa fanatikleri mi,yoksa daha minicikken sahneye çıkıp dans edip şarkı söylettiren anne babası mı? bence bu üçü içerisinde en masumu yine kendisi.
ayrıca sübyancı olduğuna da inanmıyorum çocuk ruhlu olduğunu savunuyorum.tabi amerikada tazminat kazanmak için her türlü şerefsizliği yapmak mümkün.
1- kanser olmak için sigaraya başlamak
2- mikro dalgada kedi kurutmak
3- yapılan kazada telefon kulübesinin hatalı olduğunu iddia etmek vs...
dünyaca ünlü pop star. ayrıca harika bir dansçı. kendisine mal olan bir çok figürü, bu günlerde bile takdir edilir ve zevkle izlenir. (bkz: moon walker) yaptırdığı estetik ameliyatlar ve yaşadığı ilginç hayatıyla gündemi meşgul etmeye devam eder...
gelmiş geçmiş en fazla dünya gündemini mesgul eden megastardır,beyaz olma cabasından albümlerine hakkındaki tecavüz iddiialarından gayri mesru cocukjlarına kadar hep bomba etkisi yaratan bir isim olmustur.
dünya nimetlerinden elini eteğini çekip çarşafa giren ,cami yaptıran hayırsever müslüman.
richard cheese bir cover'ında* araya michael jackson hakkında yaptığı bir uyarıyı sokuşturuverir:
-"keep michael jackson away from your children"

ayrıca şimdi bakıp bakıp haline üzüldüğüm adamdır. oysa parlak ceketleri ve kliplerinde çocuklara gösterdiği sevgiyle* o benim efsanemdi. öyle ki ilk öğrendiğim ingilizce kelimeler ninja turtles ve michael jackson'dan ibaretti.
beyaz tenli zenci .
ölmeden efsane olmuş pop ilahı...
hakkında çıkan tüm süpekulasyonlar, skandallar,ve değişen fiziksel görünümü,o nun gerçek bir dünya starı olduğu gerçeğini değiştirmez. * dünyada en çok tanınan ve albümleri en çok satan sanatçıdır.
estetikli konusunda olumsuz fikirler taşıdığım fakat diğer eleştirilerin karalama niteliğinde ve kötü niyetli olduğunu düşündüğüm, müzik denen kavrama inanılmaz şeyler katmış, bir daha muadili dünya üzerinde zor görülecek yıldız, bir efsane.
müzik ve dansıyla ne kadar seviliyorsa kişsel olarak yaptıkları o kadar eleştirilen ama her haliyle popüler olan insan.. (bkz: michael jackson in siyah oldugu zamanlar)
hala çok sayıda hayranı var, çok genç yaşta haklı bir üne sahip olmuştur ama ben sadece acıyorum kendisine.

düzenleme: vay be, iki yılı geçmiş. sözlükte yazmanın zorunluluğu sanıyorduk her cümlenin sonuna "dır" eklemeyi.
dahi. pop müzikte çığır açan, 80'ler akımının bugünkü müzikten kat kat ileride olmasına büyük katkıları bulunmuş, herkesin yaptığından 20 ışık yılı daha ilerisini yapmış sanatçı. sahnede olduğu yerde dikilip genede sesini çıkartamayan bugünkü şarkıcı bozuntularının performansını, danslarını, sahnesini ibret alması gereken popstar.

(bkz: king of pop)
dünyaca ünlü bir sanatçıdır. tenini beyazlaştırmak için birçok ameliyat geçirmiştir. çocuk tacizi suçlamasıyla sorgulanmış bir şahsiyettir.
eminem 'in kliplerine ve scary movie filmine konu olan sanatçı. o ne olursa olsun bir idol. müziğe kazandırdığı şeyler hiç bir zaman küçümsenemez. *şimdi ise usher 'ın onun yeni varisi olduğu söyleniyor.
bir çeşit insan.
bayanların kullandığı hasır şapkayla dar bir badi, pantalonla ve çivi topuk denilen ayakkabıyla gazetelerde fotoğrafları çekilen sanatçı. tanınmamak için kılıktan kılığa giren fakat her defasında tanınan kişi. söylemek lazım harbiden vücudu iyi yani bir bayan vücudu görünümünde. *
korkunç bir film 4 te çocuk sapıkı olarak tanıtılan muhteşem evrim geçirmiş maymun şahsiyet
darwin teorisinin tam tersini uygulayan star.
thriller albümü ile gelmiş geçmiş en çok satış yapan müzik sanatçısı ünvanını elinde bulunduran kişidir.
kadın kılığında (!) gazetelere çıkmış haberi avukatı tarafından yalanlanmış. en çok iftira atılan ve bu ipsiz sapsız iftiralar yüzünden herkesin gözünden "sapık" olarak adlandırılıp aldatılan, aslında hiç kimsenin düşünemiyeceği kadar iyilik timsali pop star. öyle her önünüze gelen habere inanan insanlar olduğu sürece hiç bir zaman anlaşılamayacak star.

işte Michael jackson'ın avukatının açıklaması :

FOR IMMEDIATE RELEASE
October 11, 2006

PHOTOGRAPH IN TODAY'S NEW YORK DAILY NEWS
A FRAUD IT IS NOT MICHAEL JACKSON

Washington, D.C.

A photograph in today's, (October 11, 2006), New York Daily News, allegedly depicting Michael Jackson in women's shoes and clothing IS NOT Michael Jackson.

Mr. Jackson has not visited Saint-Tropez in recent years, nor has he donned a women's hat and pumps for disguise.

Mr. Jackson is demanding that the New York Daily News offer an apology and retraction, or he will refer the matter to his attorneys for further action.

###
Raymone Bain