bugün

nam-ı diğer bay thriller.
kimlik savaşına bir türlü noktayı koyamadığından kendi hayatını yine kandi mahveden bir şey.
yaşadığımız çağın en iyi müzisyenlerinden biri olarak ,kendi içindeki karmaşaları ve bunalımları toplum önünde yaşamak zorunda kalmış bundan ötürü kendisinden her türlü şey beklenir olmuştur...sanırım yeryüzünde bir tek şarkısını bile bilmeyen,biraz da olsa bu şarkılara eşlik etme gayreti içinde olmayan,danslarından ve sahne performanslarından etkilenmeyen kimseler çok ama çok azdır....
kişisel sorunları bir yana,günümüzde izlediğimiz birçok ünlü pop yıldızının örnek aldığı,idol olarak gördüğü,pop müziğin kralı olarak anılan insan.
cat stevensinyusuf islama dönüşmesi gibi bir değişim yaşarken ismini değiştirip değiştirmeyeceğini merak ettiğim,lakin değiştirirse rabia,aişe gibi bir bayan ismi alacağına kesin gözle baktığım kişi.zira çarşafa girerek tesettür olayına girerek cinsel kimliği hakkında bir açıklık yaratmıştır kendisi.
yeni neslin zenci olduğunu bilmediği,pop müzik dünyasının gelmiş geçmiş en büyüklerinden biri.son olarak müslüman olduğu ve bahreyn'e yerleşeceği söylense de bu konuda kesin bir bilgi yoktur.
çocukken şöhret olmak zorunda bırakılmış.çocukluk ve gençliğini yaşayamamış,her şeyi gözler önünde olan pop ilahı.acaba ilah olmak ister miydi? onu bu hale getiren kendisi mi , yoksa fanatikleri mi,yoksa daha minicikken sahneye çıkıp dans edip şarkı söylettiren anne babası mı? bence bu üçü içerisinde en masumu yine kendisi.
ayrıca sübyancı olduğuna da inanmıyorum çocuk ruhlu olduğunu savunuyorum.tabi amerikada tazminat kazanmak için her türlü şerefsizliği yapmak mümkün.
1- kanser olmak için sigaraya başlamak
2- mikro dalgada kedi kurutmak
3- yapılan kazada telefon kulübesinin hatalı olduğunu iddia etmek vs...
dünyaca ünlü pop star. ayrıca harika bir dansçı. kendisine mal olan bir çok figürü, bu günlerde bile takdir edilir ve zevkle izlenir. (bkz: moon walker) yaptırdığı estetik ameliyatlar ve yaşadığı ilginç hayatıyla gündemi meşgul etmeye devam eder...
gelmiş geçmiş en fazla dünya gündemini mesgul eden megastardır,beyaz olma cabasından albümlerine hakkındaki tecavüz iddiialarından gayri mesru cocukjlarına kadar hep bomba etkisi yaratan bir isim olmustur.
dünya nimetlerinden elini eteğini çekip çarşafa giren ,cami yaptıran hayırsever müslüman.
richard cheese bir cover'ında* araya michael jackson hakkında yaptığı bir uyarıyı sokuşturuverir:
-"keep michael jackson away from your children"

ayrıca şimdi bakıp bakıp haline üzüldüğüm adamdır. oysa parlak ceketleri ve kliplerinde çocuklara gösterdiği sevgiyle* o benim efsanemdi. öyle ki ilk öğrendiğim ingilizce kelimeler ninja turtles ve michael jackson'dan ibaretti.
beyaz tenli zenci .
ölmeden efsane olmuş pop ilahı...
hakkında çıkan tüm süpekulasyonlar, skandallar,ve değişen fiziksel görünümü,o nun gerçek bir dünya starı olduğu gerçeğini değiştirmez. * dünyada en çok tanınan ve albümleri en çok satan sanatçıdır.
estetikli konusunda olumsuz fikirler taşıdığım fakat diğer eleştirilerin karalama niteliğinde ve kötü niyetli olduğunu düşündüğüm, müzik denen kavrama inanılmaz şeyler katmış, bir daha muadili dünya üzerinde zor görülecek yıldız, bir efsane.
(bkz: jackson)
müzik ve dansıyla ne kadar seviliyorsa kişsel olarak yaptıkları o kadar eleştirilen ama her haliyle popüler olan insan.. (bkz: michael jackson in siyah oldugu zamanlar)
hala çok sayıda hayranı var, çok genç yaşta haklı bir üne sahip olmuştur ama ben sadece acıyorum kendisine.

düzenleme: vay be, iki yılı geçmiş. sözlükte yazmanın zorunluluğu sanıyorduk her cümlenin sonuna "dır" eklemeyi.
dahi. pop müzikte çığır açan, 80'ler akımının bugünkü müzikten kat kat ileride olmasına büyük katkıları bulunmuş, herkesin yaptığından 20 ışık yılı daha ilerisini yapmış sanatçı. sahnede olduğu yerde dikilip genede sesini çıkartamayan bugünkü şarkıcı bozuntularının performansını, danslarını, sahnesini ibret alması gereken popstar.

(bkz: king of pop)
dünyaca ünlü bir sanatçıdır. tenini beyazlaştırmak için birçok ameliyat geçirmiştir. çocuk tacizi suçlamasıyla sorgulanmış bir şahsiyettir.
eminem 'in kliplerine ve scary movie filmine konu olan sanatçı. o ne olursa olsun bir idol. müziğe kazandırdığı şeyler hiç bir zaman küçümsenemez. *şimdi ise usher 'ın onun yeni varisi olduğu söyleniyor.
bir çeşit insan.
bayanların kullandığı hasır şapkayla dar bir badi, pantalonla ve çivi topuk denilen ayakkabıyla gazetelerde fotoğrafları çekilen sanatçı. tanınmamak için kılıktan kılığa giren fakat her defasında tanınan kişi. söylemek lazım harbiden vücudu iyi yani bir bayan vücudu görünümünde. *
korkunç bir film 4 te çocuk sapıkı olarak tanıtılan muhteşem evrim geçirmiş maymun şahsiyet
darwin teorisinin tam tersini uygulayan star.
thriller albümü ile gelmiş geçmiş en çok satış yapan müzik sanatçısı ünvanını elinde bulunduran kişidir.
kadın kılığında (!) gazetelere çıkmış haberi avukatı tarafından yalanlanmış. en çok iftira atılan ve bu ipsiz sapsız iftiralar yüzünden herkesin gözünden "sapık" olarak adlandırılıp aldatılan, aslında hiç kimsenin düşünemiyeceği kadar iyilik timsali pop star. öyle her önünüze gelen habere inanan insanlar olduğu sürece hiç bir zaman anlaşılamayacak star.

işte Michael jackson'ın avukatının açıklaması :

FOR IMMEDIATE RELEASE
October 11, 2006

PHOTOGRAPH IN TODAY'S NEW YORK DAILY NEWS
A FRAUD IT IS NOT MICHAEL JACKSON

Washington, D.C.

A photograph in today's, (October 11, 2006), New York Daily News, allegedly depicting Michael Jackson in women's shoes and clothing IS NOT Michael Jackson.

Mr. Jackson has not visited Saint-Tropez in recent years, nor has he donned a women's hat and pumps for disguise.

Mr. Jackson is demanding that the New York Daily News offer an apology and retraction, or he will refer the matter to his attorneys for further action.

###
Raymone Bain
(bkz: jackson 5)
estetiğin insanı nası maymun edebileceğinin göstergesidir. en son belgeselini izlediğimde piskolojik sorunları olduğu bariz bir şekilde görülen bir **çocuk tacizcisi. aaah nerde o eski michael jackson.
(bkz: michael jackson masumdur)
we are the world un fikir babası. gelmiş geçmiş en büyük birkaç sanatçıdan biri.
(bkz: 23 eylul michael jackson istanbul konseri)
(bkz: micheal jackson gören köylü)
http://www.blogcu.com/MJTarihi/
Bir roportajında sadece burnundan estetik ameliyat olduğunu ve söylendiği gibi yüzünün ve vücudunun bir çok yerinden estetik ameliyat olduğunu "saçmalık" olarak niteleyen sanatçı.

Ayrıca doktor raporu ile sadece burnundan estetik ameliyat olduğu ve vücudunun herhangi bir yerinden başka bir estetik ameliyatı olmadığı bilinmektedir.

ten rengini açtırmamıştır şöyle ki :

(#698191)
http://www.mjhellas.gr/arxeio/Loretta2.jpg
gelmiş geçmiş en iyi dansçı. müziğe yön veren idol. efsane isim.
hakkında yapılan asıllı veya asılsız iddialardan sonra medyanın kendini affettirmeye çalştığı efsane kişilik.
"Bugün Thriller'ın 25. yılını kutluyoruz. Michael, sen olmasan ben asla sanatçı olmazdım. Seni çok seviyorum; seni hepimiz çok seviyoruz."

Beyonce (15 kasım 2006 world music awards konuşmasından)
geçen gün dünya müzik ödülleri töreninde izleyicilerin kendisinden thriller ı istediği fakat playback yaparak we are the world u söyleyen dünyanın en iyi pop, r&b şarkıcısı..
2007 yılında yeni albümünü çıkaracak..
(bkz: sony sucks)
Hastalığından dolayı şatosunun duvarlarına buzdan kalıplar döşeten star wars karakteri.
dunyada tanimayan insan olmadigini dusunebilecegimiz kadar meshur, milyonlarca hayrana ve tabii ki bi o kadar da kendinden nefret edenlere sahip, dunyanin en cok satan albumunu cikarmis, danslari, muzigi, klipleri ile yeri gogu oynatmis, konserlerinde enfes sovlar sunan ve artik zenci olmayan ve ve ve yuzu super deforme olmus -ajda pekkandan cok estetik- supermegahiper star..
yarattigi sansasyonlari ile de meshurdur: cocuklara cinsel taciz, 35. estetik oparesyonunu oldu, rengini actirdi, oksijen cadirinda uyuyor, lisa marie presley ile evlendi, bosandi walla, porno yildizi arkadasinin rahmini kullanarak cocuk yapti vs vs..
kendine has bir tarzi vardir: siyah lofir ayakkabi, beyaz corap, kisa pacali pantalon, gomlek, sapka, pullu eldiven ve estetiklerle orjinaliteyi yakalamis bir yuz..
koydeki memet emminin bile taniyip, izleyip, arada bir moonwalk yapmaya calistigi bir akim.. olunce ne olucak merak konusu.
aşağıdaki youtube linkinden de görülebileceği üzere "insan mı bu?" sualinin pek cuk oturduğu yaşam formu.

bkz: http://www.youtube.com/watch?v=s_ADzDWaWS0
21 milyon kişiyle en çok katılım sağlanan konserler bütününe imza atmış sanatcı. ayrıca 500bin kişi ile bir konsere gelen en çok insan dalında da rekor sahibidir.
muadili olmayan homo sapien.
yaptıkları ya da yapmadıklarını bir kenara koyar isek; hala hayranı olduğum, dansın kralı, popun üstadı, yüce sanatçı...
çocukluğumun onun müzikleri ile geçmiş olması; kendisini apayrı bir noktaya taşır. az mı kudurdum smooth criminal la, az mı ses efekti döktüm bad eşliğinde, az mı korktuk thriller yüzünden, az mı şaşırdık koreografi fışkıran kliplerine... hayatım boyunca, hakkında tek kızdığım nokta; bad zamanında ki halini niye korumadığı idi. bence esteikli halinin en güzel ve en doğal hali o zamandı. ah be michael, bak yine üzüldüm şimdi... ölünce*, arkasından ağlayacağım nadir sanatçılardan birisidir... çocukluğuma renk kattığın için sana teşekkür ederim mikey...
80lerin tartışmasız bir numarası*. tüm dünyada en çok satan thriller albümünün sahibi. sıfatları;
(bkz: king of pop)
(bkz: moonwalker)
dünyanın gelmiş geçmiş en büyük müzik adamıdır. müzik adamı diyorum çünkü michael jackson sadece şarkı söylemez prodüksiyonunu yapar o dönemde neyin tutup neyin tutmayacağını çok iyi analiz edip ona göre müzik yapar ve hep yeni bir dönemi başlatan adamdır. * * * *

müziğinin mükemmeliği şarkılarındaki duygu ve mesajlar hiç söz konusu olmamıştır her zaman (elinde olmayan sebeplerle) açılan teninin rengi konuşulmuştur. michael bir vitiligo hastasıdır bu doktor raporlarıyla kanıtlanmıştır fakat böyle bir haber medyanın hiçbir işine yaramayacağı için bazı haplarla ve değişik tekniklerle ten rengini açtırdığı yazılıp çizilmiştir. bu haberler sayesinde bir çok basın organı aldığı reklamlardan ötürü ihya olmuştur. michael içine kapanık bir insan olduğu için bunlarla çok uğraşmamıştır ve olayın üzerine pek gitmemiştir onun işi medya ile uğraşmak değil müzik yapmaktır iş bu sebeple çok az röportaj yapmıştır hep gizemli bir adam olmuştur. az röportaj yaptığı ve basının karşısına az çıktığı için medya ondan beslenmek için farklı yollar denemiş saçma sapan bi ton haber yapmışlardır bu sebeple insanların gözünde öyle bir michael jackson imajı oluşmuştur ki herkes ondan nefret etmeye başlamıştır.

michael jackson öyle bir insandır ki dünyanın en iyi sanatcıları onunla çalışmak için teklif götürmüştür bunların arasında paul mccartney eddie van halen santana slash mick jagger notorious b i g gibi isimler vardır.

müzikten anlayan herkes michael jackson a müziğe yaptığı katkılardan dolayı saygı duyarken müzik nedir gram bilgisi olmayan kişiler "yüzünü gerdirdi, burnu düştü, beyaz olmak için ozona yattı" gibi ilkokul muhabbetlerine girmekten çekinmezler ve bu muhabbetlerden daha ileriye gidemezler.

michael jackson dünya üzerinde en çok albumu satılan sanatcıdır. ve guinness rekorlar kitabına "en çok rekor kırma sahibi" olarak girmiştir.

michael jackson invincible isimli albumuyle 2001 yılının en çok satan sanatcısı olmuştur hemde sony ile anlaşmazlık yaşamasına ve reklamının kesilmesine rağmen. 3 ay içerisinde 8 milyon satmayı başarmıştır bu album. michael jackson asla bitmez ve asla zirveden inmez ki zaten onun yerini dolduracak bir insan da yoktur şu anda.

albumleri ve satış rakamları

(bkz: off the wall)- 15milyon-
(bkz: thriller)- +64milyon- *
(bkz: bad)- 32milyon-
(bkz: dangerous)- 35milyon-
(bkz: history)- 35milyon-
(bkz: blood on the dance floor)- 7milyon- *
(bkz: invincible)- 10milyon-
neredeyse her yıl yeni bir yüz yaptıran popstar.
http://www.anomalies-unlimited.com/Jackson.html
şarkıları dışında pek bi tarafını sevemeyeceğiniz, hatta rüyenızda görseniz korkacağınız tipte bir kişilik.
aslında şarkıları gerçekten güzeldir:
liberian girl
they don't care abaout us
black or white
stranger in moscow
thriller
tavsiye edebileceğim parçalarıdır...
ne yazık ki çocuklara gereğinden fazla ilgisi olan insan...