bugün

kendini rockci zannaden,kenan dogulunun ex-askim sarkisinin gencleri extacye ozendirdigini iddia eden,ulkedeki dizi muzigi piyasasini tekeline almis sarkici.
bilkent üniversitesinde bulunan bir restaurant alakart yemekler sunar genelde maç yayınları burdan verilir. bayaa kalitesiz bi mekan olup genelde güzel sanatlarda okuyanlar vede yurtta kalanlar yakın olduğundan dolayı takılırlar
ilk albümünde bazı şarkıların çok iyi oldugu kişi.

http://www.kirac.net

(bkz: deli düş)
(bkz: bir garip aşk bestesi)
dizi müziği yapimcisidir.
(bkz: bir istanbul masalı)
(bkz: aliye)
(bkz: beyaz gelincik)
yaptığı iyi dizi müziklerinden sonra çıkardığı albüm kötü ötesiydi. ilk albümü ise tadından yenmezdi.
her albümü birbirinden güzel olan dinleyenlerine eşsiz bir müzik ziyafeti sunan cem karaca'nın veliahtı ünlü rockçı
koyunvari bir biçimde meeleyerek şarkı söyleyen şarkıcımız.
Tüm albümlerinin güzel olduğunu düşündüğüm sanatçı.Gerektiği yerlerde medya maymunlara verdiği cevapları takdire şayandır.

(bkz: seviyorum ulan)
ceza gurubunun sahnede kendısıne kufur etmesi haberleriyle hatırladıgım, kendini nedense superli sanatçı sanan bir adam.. cırtlak bır ses cem karaca barıs manco yolundan gıdıyorum dıye gırtlak yapmaya calısmak, herkes kendı tarzını bulsa böyle seyler yazılmaz aslında ..
kimseleri beğenmeyen, suratsız bi şarkıcımsı abimiz. doğurma zorluğu çeken kediler gibi söylüyor şarkılarını. her daim bağırıp çağırıyor. netekim dinlerken yorulduğunuzu hissedersiniz.
önüne gelene laf atıp prim yapmaya çalısan sanatcı. sanane tarkan'dan ceza'dan sen yap müzigini dinleyen dinlesin.**
hakkettiğinden daha fazlasını kazanan, doldurma şarkıcı.
yaptığı dizi müzikleri ile atvyi ihya eden (bkz: ihya etmek), müzik kabiliyeti ve üretme kapasitesi çok üst seviyede olan, özellikle dizi müzikleri sayesinde insanın içine işleyen, dizide yaşanan olaylara bu kadar mı uygun bir müzik olur, bu kadar mı özdeşleşebilir denilecek kadar başarılı işler çıkaran, aynı zamanda albümleri de bir o kadar dinlenesi olan şarkıcı.
kelime anlamı; susuz, verimsiz toprak olmakla beraber; yaptığı güzel işlerin yanı sıra bazı bazı "ööf be ayşem evlen şu çocukla da bitsin şu işkence" dedirtebilen, poposuna kaçmış olan ve ara ara titreyen telefonun bulunup çıkartılmasıyla iyice düzelecek olan sesi ile pekala dünya güzeli kıvamına gelebilir bir gitarlı insan evladı.
ilk albümlerinden sonra dizi müzikleriyle parlayıp köşeyi dönen dönüncede ona buna sataşarak ününe devam etme girişiminde bulunup alel acele çark eden yetenekli bir müzik sanatçısı.
üstü açık son model arabasının içinden etrafa sırıtan ancak şarkılarında bir lokma ekmeğe bir bakır bileziğe gel diyen çelişki insanı.
meeee leyerek sarki soyleyen insan.Bu Anadolu Rock'imsi tarzdan nefret ediyorum.
klip sonlarında yazan söz-müzik kısmında adı tufan kıraç olarak yazılan dizi soundtrack'leri fabrikası.
soz ve muzigin ustalarindan biri
ulkemizde bulunan nadir gercek sanatcilardan biri benim gozumde
dizi müziği yapıp millete laf atmaktan işine bakamayan. rap için söylediği laflara ceza tarafından çok güzel cevap verilmiş rockcıdır
razıysan gel isimli parçası pek hoş olan dizi müziğinden para kazanan fakat sürekli kendini tekrarlayan, biraz da cem karaca özentisi ama her şeye rağmen güzel müzik yapan rockçı.
1972 yılında Kahramanmaraşda öğretmen bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Kıraç ilk öğrenimine burada başladı. 1982 de ilkokul dördüncü sınıftayken babasının tayini nedeniyle ailesiyle birlikte istanbul a yerleşti. ilk,orta ve lise eğitimini istanbul Hasköyde tamamladı.
Küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ortaya çıkan Kıraç ın ilk enstrumanı kendi kendine öğrendiği babasına ait bağlamaydı. Liseye başladıktan sonra onun bu yeteneğini keşfeden müzik öğretmeni Refik Köksal ın ilk gitarını hediye etmesi Kıraç ın hayatında bir dönüm noktası oldu.
Lise eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümüne girdi. Hem çok sevdiği müzik konusunda eğitimini sürdürecek hem de baba mesleğini devam ettirebilecekti. 1992 yılına gelindiğinde Ortaköy Martı barda sahne hayatına başladı. Kendi müziğini daha geniş kitlelere duyurma, paylaşma arzusu sonucu 1994 yılında ilk demo kasetini hazırladı.Bir arkadaşının aracılığıyla TMC ile tanıştı. 1998 yılı Mayıs ayında ilk albümü DELi DÜŞ müzikseverlerle buluştu. Dağların Kadını,Talihim Yok Bahtım Kara ve Ben Yolumu Bulurum şarkılarına klip çekilen Kıraç sağlam bir dinleyici kitlesinin çekirdeğini oluşturmayı başardı.
1999 Yılı Aralık ayında ikinci albümü BiR GARiP AŞK BESTESi çıktı. ilk klip şarkısı Gidiyorum un başarısının ardından Kıraç ı dinleyenler bir çığ gibi büyümeye devam etti.Bir Garip Aşk Bestesi ve Karahisar Kalesi adlı şarkılara da video klip çekildi.
2001 yılı Şubat Ayında Funda Arar la yaptığı düet albüm SEVGiLiYE Sevgililer Günü anısı olarak dinleyicilerle buluştu. Bu albümde Sevgiliye ve Çeşminaz parçaları kliplendi.
2001 Yılı sonunda müzikseverlerle buluşan ZAMAN albümüyle geniş kitlelere sesini duyurmaya devam etti. Bu albümde Endamın Yeter.Gönül,Kan ve Gül,Yıllar Sonra,ve Zaman parçalarına klipler çekildi. O artık konserler için bir şehirden bir şehre koşan, bütün parçaları konserlerde binlerce kişi tarafından söylenen ve her manada sevenleriyle buluşan bir sanatçı oldu.
2002 yılında TMC Filmden gelen bir diziye jenerik ve müzik yapma teklifi müzikal yaşamında yeni bir kapı açtı.Zerda nın jeneriği ve müzikleri geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başardı. Milyonlarca izleyici her hafta dizide olacakların yanı sıra müzikleri, yeni melodileri merakla beklediler. 2003 yılı baharında dizinin müziklerinden oluşan Zerda albümü müzik marketlerdeki yerini alarak başarılı bir satış grafiği yakaladı.Zerda nın başarısını bir başka dizi,Bir istanbul Masalı takip etti. 2003 Eylül ayında yeni albümü KAYIP ŞEHiR için stüdyo çalışmalarına başladı.
Albümde yer alan Senden Başka,Tek Hatıra,Razıysan Gel,Yalan veAyşe adlı şarkılara video klip çekildi.
Buarada izleyenleri ekranları başına kilitleyen Aliye dizisinin müziklerine de imzasını atan Kıraç,Aliye/Soundtrack le bir kez daha sevenlerinin gönlünde taht kurdu.

KAYNAK;http://www.kirac.net/giris.asp
ayşesine nihayet kavuşan sanatcı **
soyadını sahne adı olarak kullanan rockcı...