bugün

mükemmel bir klavyeci olmakla beraber solo albümüyle dikkat çekmiş şahane insan.
sakin olmam lazım albümü gayet güzeldir.

albüm içeriği:

01. yarası saklı
02. hüzünle karışık
03. son kez
04. görmüyorsun
05. eller aldı
06. seninki dert mi
07. boşluk
08. ben gideyim
09. fırtınam
10. hangimiz masumuz
11. zaman geçti
çok değişik ve hoş bir tarza sahip müzisyen. ilk klibini yarası saklı, ikinci klibini ise görmüyorsun şarkısına çekmiştir.vücudunda pek çok karga dövmesi vardır. bunun nedeni ise çok etkilendiği the crow filmidir.
kendisiyle adana'da ki demir demirkan konserinde tanıştığım tek gözlü yaratık...ama muhabbet çok şahane elemanda...
kliplerini levent ayaşlı'nın çektiği müzik insanı...
mükemmel bir tarzı olan karizmatik insan.ayrıca çok agresiftir.hele o sprintleri insanı bitirmektedir.ilerde daha çok başaralıra imaza atacağına inanmaktayım.

http://www.haykocepkin.biz
demir demirkandan bu yana tanıdığımız,ilk albümünle büyük hayran kitlesine ulaşan,hayranı hatta hastası olduğum,din dil ayrımı yapmaksızın bağrımıza bastığımız kişi.
bir röpörtajını izlemiştim. şimdi sen ne tür müzik yapıosun diye sormustu hatunun teki o da "türü bozuk" diyerekten olayı açıklamıstı, cidden öledir ama.. inceleyecek olursak arkada bir elektronik sound, bunun üstüne arabesk tarzda yorum katan elemandır kendisi. fırtına klibinde sac stili tavana vurmustur, sanki o sac deildir bi nevi kasktır. ayrıca, adı gecen şarkıda oldukça damardır...
Hayko Cepkin, (doğum 1978, istanbul) piyanist, müzisyen.

Lisede sonra 2 yıl Mimar SinanÜniversitesi'nde şan eğitimi aldı. 2 sene Timur SelçukÇağdaş Müzik Merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1 sene Akademi istanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra profesyonel müzik yaşantısına 1997 yılında klavyeci olarak başladı.

Sırasıyla Öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray CandemirveDemir Demirkangibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. En son Murathan Mungan'ın Söz Vermiş Şarkılar adlı albümünde Aylin Aslım'ın seslendirdiği "Kimdi Giden" adlı bir Yeni Türkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "Sakin Olmam Lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

Hayko Cepkin'in grubu gitarda Umut Töre, bas gitarda Onur Şengül ve davulda Murat Cem Ergül'den oluşmaktadır.
peltekimsi olmasa daha büyük mutlulukla dinleyebileceğim şarkıcıdır. oldukça değişik ve ilgi çekici bir tarzı vardır.
yeni gelen korku filmi arafın müziklerini yapan süper klavyeci.
bir röportajında komşularını anlatırken 'onlar da artık farkediyordu nasıl müzik yaptığımı,bazen bak bu günlerde buna çok sardın,eskiden şöyleydin gibi yorumlar yapıyorlar' demiş,komşu teyzelerden,üst katında öss'ye çalışan öğrenciden bahsetmiş, samimi muhabbeti ve muhteşem sahne performansı ile beğeni toplayan, kendi tarzını yaratmış müzisyen.
sürekli depresif bir havayla beyoğlu'nda dolaştığına inandığım,görenlerin yarası saklı oğlum bunun yazık der gibi baktığını sandığım,saç rengi garip,pentagram icon'da kendini güzel boyamış şarkıcı.
konser performansı ile türkiye'nin bir çok grubundan daha fazla koparabilen, her konserinde şarkılara ayrı sürpriz eklemeler yapabilen güzel insan. farklı insan.
çıkardığı albumunu evinde hazırlayıp tamamlayan sağlam müzik adamı.
S'leri söyleyebilse ve klavye çalmaya devam etse daha mutlu olacağım Ermeni aslıllı insandır. Yakın bir arkadaşından şu anda askere gitmeye hazırlandığı ve vücudundaki dövmeler yüzünden dayak yiyeceği korkusu)yani göt korkusu) yaşamakta olduğunu öğrendim.
demir demirkan, ogün sanlısoy ve bir cok sanatçının albümlerinde, konserlerinde klavyesiyle eşlik eden bir müzisyendi ta ki solo albüm çıkartana kadar.
inandığı ve sevdiği müziği yapan,yetenekli müzisyen.takdir edilesi bir vokal. *
ismini sayko olarak değiştirmesinin beklediğimiz insan üstü ve aşmış canlı performans sahibi müzisyen kişilik..süper bir klavyeci olmasının yanısıra vokal olayını da aşmış olduğunu kanıtlamakla meşgul son zamanlarda.ayrıca yeni imajıda ilginç olmuş...
rock n cokeda mavi siyah saçlarıyla görüntüsüne ilk kez katlanabildiğim, dinledikçe de şarkıları güzelmiş diyerek şaşırdığım şarkıcı.
rock'n coke ta beyaz peruku fırlatıp milleti coşturan, böğürmesiyle bile heyecan yaratan, çok iyi efor sergileyen şarkıcı abi.
annemle beni elm sokağı'na götürmüş kimse;o ne tipti ya

müziğine edecek lafım yok. başarılı bir imaj çalışması umarım müziğinin önüne geçmez ki o kadar iyi şeyler yapmaya devam ederse geçmez gibi gözüküyor.
bence konser albumu yapması gereken sahnede oldukca basarılı artiz.
rock n coke'da ilk görüşe tanıyamadığım canavar adam.
(bkz: anten cepkin)