bugün

Darwin rahmetli görseydi kanıt olarak kullanırdı dediğim şahıs. Bi de haline bakmadan bir programda hayranı bir kız için "ben onunla birlikte olurmuyum be şunun sıfata bakın" gibi bir laf etmişti. Şarkılarına değinmiyorum bile, kamyoncunun türküsü diye bir şarkısı vardı nakaratı daraddaddaridaridaridoddiri şeklindeydi.
90'lı yılların bir numaralı, en önemli Türk rock şarkıcılarından biri. Şarkılarında genellikle anadolu insanını ve onların yaşamlarını konu eden şahıs.
malum pkk konseri olayından sonra bakış açımın değiştiği rakçı.
abdullah ocalanın resmi altında şarkılarını söylediği anda arşivimde bulunan bütün mp3, cd, kitap vb onla ilgili bütün herşeyi uçurduğum tvde çıktığı an zap yaptığım bir daha yuzunu bile gormek istemedigim hede
pkk lı olmayan sanatçıdır:

PKK konserinde sahne almanızın nedeni nedir?
O PKK konseri değildi. O 11.Kürt Kültür Festivali idi. Her yıl kutlanır. Ben kürt değilim ama kürtleri çok severim. Böyle bir festivale ben ve Musa Eroğlu(Devlet sanatçısı) tereddütsüz katıldık. Benden önceki yıllarda da bir çok sanatçı çıkmış. Fakat geçen yıl bu festivali PKK sahiplenmiş. Dışarıdan biletle girilen bu stadyum konserinde biletlerin çoğunu alan örgüt o konseri kendi bünyesine çekmiş. Sahneye çıktım dayanamadım 5 şarkı sonra indim. Tüm stad şoktaydı ama yapabileceğim bir şey yoktu. Musa Eroğlu da öyle. O günden sonra başlarda medya kötüledi beni, sonra DGM gözaltına aldı. Sonra DGM benim bir suçum olmadığına masum olduğuma karar verdi. Ama ağzı olan hala beni PKK lı olmakla suçluyor. Oysa Sezen Aksu'nun Diyarbakır konserinde de PKK bayrakları vardı. Bırakın Almanya'yı; Türkiye de birçok şehirde konserlerde PKK bayrağı açılıyordur. Ayrıca medyanın faşistliği bırakıp masum olduğuma inandığı zamanları aştığımız halde hala bazılarının bana PKK lı yakıştırması yapması, sanatçı kişiliğime uygulanan faşist bir yaptırımdır.

kaynak: türkrock.com
konser rekoru kıran sürekli konser veren pek haz edilmeyen sanatcı
yardim konserlerine doymayan ve parcalarinda la sol fa mi akorları eksik olmayan muzisyendir.
Son albümü annemin türküleri albumüyle gönlümde taht kurmuş sanatçıdır. Dert olur türküsünde tavan yapmıştır.
yıllarca bu ülkeye rockçı diye yutturulmuş böğürerek şarkı-türkü arası şeyler okuyan ve anadolu rock diye bir şeyler zırvalayan insan yavrusu..
tahtını ismail yk'ya kaptıran türk rocker.
kime benziyo diye düşündüğüm şahıs

(bkz: Marcio Nobre)
yaptığı müziğin rockla alakası olmayan mübaşir başı...

anadolu rock da ne ki?
adam gibi birkaç rock grubunun çıkması ve ülkenin rock ihtiyacının bu yolla kısmen de olsa tatmin edilmesi sonucunda iki sektirilip , göğse alınıp çok çok uzağa şutlanmış olma ihtimalini sevdiğim o da bi insan insanı..pardon yavrusu..
"TÜRKiYE"NiN* GELMiŞ GEÇMiŞ EN BAŞARILI ROCK ŞARKICILARINDAN BiRiSiDiR. KESiNLiKLE VE KESiNLiKLE MÜKEMMEL DEĞiLDiR AMA YiNE DE PiYASAYA ŞÖYLE Bi ALICI GÖZÜYLE BAKILDIĞINDA BU GÖRÜLEBiLiR.

YAPMIŞ OLDUĞU ŞARKILARIN YARISI BERBATTIR, EVET. AMA HAK VERiLEMELiDiR Ki, KiM O KADAR ŞARKI YAPSA, COVERLASA ENiNDE SONUNDA SIÇACAKTIR.

ANKARA, ANLASANA GiBi DAHA BiRÇOK ŞARKISI, BARLARDA ÇALINA ÇALINA ESKiTiLMiŞ, BU YÜZDEN ARTIK "HALUK LEVENT" DEYiNCE, "LA Bi GiT" TEPKiSi VERiLMEYE BAŞLANMIŞTIR. UNUTULMAMALIDIR Ki GRUP 84 MÜ NE, ONUN AYRILIK MI, ÖLÜRÜM HASRETiNLE Mi NE ŞARKISINI iLK DUYANLAR "SÜPER" YORUMU YAPARKEN, RADYOLARDA, KRAL TV'LERDE ÇALINA ÇALINA ALLAH BELANI VERSiN GRUP 84 BAŞLIĞINI AÇMIŞ, YORUMLARINI YAPMIŞLARDIR.

ŞAHSEN BENiM ARTIK HALUK LEVENT ŞARKILARINI DUYMAYA TAHAMMÜLÜM KALMAMIŞTIR, "BiR GECE VAKTi", "YETER Ki"* GiBi 3-5 iSTiSNA, ESKiTiLEMEYEN ŞARKISI DIŞINDA.
(bkz: allah var çok güzel böğürüyor)
popçuların rockçısı, rockçıların hiçbir şeyidir.
Bugünlerde plak şirketine stajyer arayan ve bizim smmm ofisimize tesadüfen uğrayıp stajyer talebinde bulunan,bizimde yardımcı olamadığımız şahıs
bir ara her 3 ay da 1 konser vermek suretiyle mersinlilerde bıkkınlık yaratan pop sanatcısı....
fazla halkla haşır neşir olan ve sonunda da basitleşen eski rock ci yeni ne olduğunu bilmiyorum hatta o kadar basitleştiki hanımlar evde gün yaparken bile çağıracak duruma geldi..**
Sadece iyi şarkıları ya da türküleri yeniden yorumlaması gereken şarkıcı,yeni * şarkı yazmamalı.
Çemberimde Gül Oya adlı türküyü iyi yorumlamıştır.
Gruba Göktuğ Şenkal girdiğinde şarkılara can geldiği, ve tekrar çıktığında artık yeni albümde neler olabileceğini hiç de merak etmediğim Türk Rock müzisyenlerinden.
aksam üstü adındaki son albümünü çıkarmış olan rockcı. kendisi gitara 18 yaşında başladıgı için, genelde 3 akorluk gitarist diye isimlendirilir. yaptıgı bestelerin, çogunun birbirine benzemesinini sebebide belki budur. ama son albümü mutlaka dinlenesi rockcı dır.
(bkz: king kong)
bazı durumlar vardır ki insan anlatmaya yetemez... son derece yalın ve açık anlatmıştır bunları zaman zaman... anlasan en önemli örnektir bu duruma.
son albümünde * eski ekibi toplamış pop-rockçı.* ** *
Herkesin sürekli bok atmasına rağmen gitar çalan herkesin en az iki şarkısını severek çaldığı ve hep iyi gitaristlerle çalışmış olan müzisyendir. Son albümünde de her albümünde olduğu gibi yine harika bir parçası bulunmaktadır.

(bkz: vazgeçmem)*
(bkz: bok at izi kalsın)
çok güzel müzik yapan, kafa sallamaktan artık yotulduğum kişi.
anadolu rock müzikte estikten sonra çıkacak olan son albümüyle alternatif tarza kayma çabasında olan şarkıcı.*
popçuların rock çısı rock çıların hiçbirşeyi olduğunu düşündüğüm sanatçı olmayan şarkıcı.
son albümü aksamüstü yle tekrar piyasa yapmaya çalışan ama kendine hiçbirşey ekleyemedigi gibi kendinden zamanla birçok şey götüren adanalı şahıs.halbuki severdik bir gece vaktişarkısını,al beni,nereye saklarsın,aksamlar en güzel şarkılarıdır.ancak bir daha böyle şarkılar gelmemiştir.
ne zaman eskişehir de konsere gelse,heee haluk un yine parası bitmiş konsere geliyor dememize sebep olmuştur.
rock yaptığını sanan türkücü.
bulduğu her çimlikte konser veren kişi, hayır ya çok seveni var ya da konser vererek sevenlerini arttırmaya çalışıyor.
cover olayını abartmı$ insandır. eski $arkıları severek yorumlayan ve bu kadar çok eski $arkı yorumlayan bir $arkıcı yoktur herhalde... ho$, beste yapacağına cover yapsındır, bizim için daha yararlı olurdur...
elfida gibi derin buhranlar nuksettiren $arkilar sebebiyle fazlasiyla nefret* ettigim $arkici. yapma canim yapma arkada$im gecenin bir vakti huzun denizinde kulac atmanin bunyeyi soktugu bicimi du$un hele ki dibe batip boguldugumuzu, yazik insanliga, en cok bana.
türkiye de rock müziğin bu kadar çok sevilmesinin en büyük öncülerinden birisidir.
anamızın karnında pop dinlerken kendisi rock yapan ve şu anda da çok sağlam ve hatta türkiyenin en iyi elemanları ile çalışan (davul:arbak refik dal, gitar:göktuğ şenkal) başarılı müzisyen.
erkin koray 'dan sonra uzun surü boş kalan, unutulmaya yüz tutan rock müziği tekrar canlandıran aksamüstü albümüyle tekrar eski tadına dönen şarkıcı.
Kırmızı Fender gitarla James Hetfield pozu verirken bir hayli komik görünen insan.*
önümüzdeki günlerde uyuşturucuya karşı 40 konser verecek olan sanatçı .
anadolu rockın kilometre taşlarındandır.gülendamdan beri her yaptığı albümün çıkış şarkısı uzun süre dillerde kalmıştır.bunla da kalmayıp türk rockına unutulmazlar bırakmıştır.
çoğunun düşündüğünün aksine pkk yanlısı değildir.malum konserde anlaşma 12 şarkı üzerine yapılmış fakat o 5 yada 6 şarkı sonra sahneden inmiştir.
kendisinin şarkıları için sözlükte " haluk levent ten beklenmeyecek düzeyde güzel bir şarkı" betimlemesinin sıkça yapıldıgı ve bu betimlemelerin toplamının iki haneli bir sayı oluşturdugu düşünüldügünde kendimizi kandırıyoruz dememe sebep olmuş türk pop-rock çı.
durmadan bağıran, kulaklara zararlı sesi olan yerli nobre.
(bkz: haluk levent çarşısı)
90'larin ikinci yarisinda lisede okuyupta bir donem de olsa haluk levent dinlemeyen kac kisi vardir diye dusunurum bazen.
bağırmaktan öteye gitmeyen arabesk rock yapıp ve bunun farkında olmadan anadolurock çıyım kardaşım diyen insan.
annemin türküleri albümündeki derrule şarkısının girişini g3 grubunun cyristal planet şarkısından aşırmış kişi şarkıcı.
şarkı söylemeyi bağırmak sanan insan evladıdır.
(bkz: kısın şunun sesini)
dilirganın tepeleri denize bakar
köy kızları saçlarına çiçekler takar.

dilirga türküsünü çok harika bir biçimde seslendiren sanatçı.sırf dilirga mı her şarkısı süper.sözleri harkulade.coverlarda çok başarılı.

bu arada 15 mayıs 2007 de marmara üniversitesi bahar şenliklerinde marmara göztepe kampüsünde olacaktır.duyurulur.
kaçış şarkısının giriş kısmı zannımca metallica nın harvester of sorrowşarkısından aşırılmıştır.
son yıllarda popüler kültüre yakınlaştı gerekçesiyle haklı haksız birçok eleştiriye maruz kalmış kişidir. yıllar yılı yaptığı yardım konserlerini promosyon malzemesi yapmadığından olsa gerek, üç akordan öteye gidemeyen popçu-rockçı olarak karalanmıştır. oysa ki o üç akorla gitar çalmaya heveslendiğimizi unutup, piyasada çamura sıvanması gereken bir tabur da adamı geçip, hep bu adamda takıldık, çamurun en yapışkan kısmını ona attık.
şimdi radyolarda elfida diye bir şarkı döner, bu şarkının hikayesini bilen bilir. bilmeyenler için de en iyi kaynak ahan bu sözlük mecralarıdır.
yine en başa dönersek; bu adam da popüler kültürün şarabından içiyorsa eğer, popüler kültürün nimetlerinden faydalanıp bunu elfida gibi biçarelere sunuyorsa, az da olsa paylaşıyorsa eğer, diyeceğim şu'dur ki popüleri ben yiyim, kültür size kalsın...

bir an da olsa sürüden beri dur, kafayı çıkart arkana bak..kendine bak..