bugün

duygusal psikopatlıktır efendim, birilerine normal gelen şey sana gayet duygusal ve sevileni çağrıştırıcı gelir, dalarsın bir de ha bire ve dile düşmek cabası sonuçta, tavsiye olunmaz...
aşk.. her zaman platoniktir
ulan adama ne senaryolar yazdırır be.
çok acı çekilmesine rağmen en safça yaşanan aşk.
kendi kendinizi tüketip karşınızdaki insanın sizi zerre umursamadığı durumdur.
gözlerin gözlerime degince,
felaketim olurdu, ağlardım
beni sevmiyordum, bilirdim
bir sevdigin vardı, duyardım
çöp gibi bir oğlan, ipince
hayırsızın biriydi fikrimce
ne vakit karşımda görsem
öldüreceğimden korkardım
felaketim olurdu aglardım
ne vakit maçka' dan geçsem
limanda hep gemiler olurdu
ağaçlar kuş gibi gülerdi
sesizce bir cigara yakardım
parmaklarımın ucunu yakardım
kirpiklerini eğerdin, bakardın
üşürüm, içim ürperirdi
felaketim olurdu, ağlardım
akşamlar bir roman gibi biterdi
izabel kan içinde yatardı
limandan bir gemi giderdi
sen kalkıp ona giderdin
benzin mum gibi giderdin
sabaha kadar kalırdın
hayırsızın biriydi fikrimce
güldü mü cenazeye benzerdi
hele seni kollarına aldı mı
felaketim olurdu, ağlardım...

(bkz: atilla ilhan) (bkz: üçüncü şahsın şiiri)
nickaltı girilmişçesine baktığım başlık.
yakup'un platonik şarkısı ve klibiyle(platonik adlı kısa film) gayet güzel anlattığı bi çeşit hoşlanma durumudur aşk olanları da vardır tabi.
görürsün onu. beğenirsin. bir daha görürsün. hoşlanırsın. bir daha bakarsın onu güzel yüzüne. seversin. birden bir his kaplar vücudunu. bakmışsın aşık olmuşsun. budur platonik aşk. her karşına çıktığında gözün ondan başkasını görmez. kalbin küt küt atar. gidemezsin yanına. konuşamazsın onunla. susarsın yanında. ağzını açamazsın. olmaz. yapamazsın. nedenini bilmezsin. engeller kurarsın kafanda. olmayan engeller. başka bir insana duyduğun aşk gibi değildir bu. kaçırır seni sevdiğinden. uzaklaştırır. onu görmek için can atarken ondan kaçmaktır platonik aşk. budur herhalde. eğer yaşadığım platonik bir aşksa...

diye tanım yapma gereksinimi duydum hislerimden yola çıkarak platonik aşkı...
en tehlikeli ve ölümcül aşk türüdür. insanın platonik aşkı eğer çok uzun sürmüşse bundan sonraki hayatı da etkilenebilir, özenle kaçınılmalıdır. kendini birden platonik aşkın içinde mi buldun git kızın yanına sıç batır emin ol daha iyidir.
hemen hemen hiç keşfedilmemiş, hemen hemen hiç tecrübe edilmemiş kişiye duyulan merakla tavan yapan özlemdir.
aşıkmışsın gibi başlar heyecan verir bir zaman sonra platonik sıfatı yerini saplantıya götürebilir. daha çok ortaokul lise çağlarında yaşanır.
sanıldığının aksine karşılıklı da olabilir platonik aşk.
averajla kaçan şampiyonluk gibidir.
gerçek aşka dönüşünce biten aşktır.ne de olsa ulaşamadığın şeydir en güzel olan...
bir arkadaşa karşıysa, kesinlikle platonik kalması gerekendir. denedim, biliyorum.
rivayetlere göre ismini platondan alan aşk çeşididir.
rivayet:
platon yakışıklı bir genç olup, bütün kızlar kendisine hayrandır. lakin platonun gözü kızları görmemekte ve kızlar platona karşılıksız aşk beslemektedir. ismide buradan platonik aşk olarak kalmaktadır.
4 yıl sonra fotoğrafını gördüğünde bile içini sızlatabilir insanın.
insanın içini yakar kavurur. şairin dediği gibi, onunla hiçbir anının olmadığı bir yere gidip yerleşmek istersin, ama bir umut...
tek getirisi yorgunluk, depresyon, başağrısıdır. denemeyin, denetmeyin.
(bkz: platoni kaşk)

böyle bir şey yoktur. kendine güveni olmayan tip vardır.

aga o ayıla bayıla baktığın kız da, kol gibi sıçıyor bazen. rahat ol.
bazen en güzel aşk olduğu iddia edilen bir mazeret sebebidir.
çok acıyan,durmaksızın kanayan yıllar sonra bile kapansa da asla tam olarak iyileşmeyen yaradır.
katıksız olan, karşılık beklenmeden karşındaki kişiyi koşulsuzca sevmektir.
güzel olduğu kadar can acıtır.
çok açık ve net, bir hastalıktır. işin acı tarafı ola ki gün gelir de aşkınız platoniklikten realitiye dönüşürse, bir anda tüm o sihir kaçar. anlarsınız ki siz o imkansızlığı yaşamaya tutulmuşsunuzdur, imkansıza değil.
beşeri aşkın en üst makamlarından olsa gerek.