bugün

entry'ler (214)

behzat ç ye rtük ten ceza

aşk-ı memnu nelere özendiriyordu. o ceza aldı mı? önce onu cevaplamak lazım...
ahlaksızlığın diz boyu olduğu bir klasiğimiz varken olay alkole mi kaldı???

muhteşem yüzyıl

01.06.2011 tarihli bölümüyle izleyicilere selam çakmaktan çekinmeyen dizidir.

--spoiler--
öncelikle o ne cariyelerdi. hürremcim yolla bana ben onlarla ilgilenirim. ayrıca kısa boylu olan (bkz: sandra akhmedova) cariyeye talibim evim var arabam yok ama alırım. üniversite bitince iyi bir işim olacak. yakışıklıyım. zekiyim seni ben pek çok pek çok severim. kırma bu kulunu buradan bana cevap ver. diğeri de pek güzeldi. ama kısa boylu cariye güzel valide sultanımıza çok yakıştı. hele o ruhsuz sadıkadan sonra.
göğüs sergileme bölümünde bu bölüm hitleri arasında hürrem ve sadıka vardır.
hürremin anneliğinin otoriterliği iyi olmuş. arada da annelik lazım ama. çocukların pavlov'un köpeği gibi oldu.
ayrıca nigar mallıklarını zirvede bırakacak gibi.
sümbül ağayla gülnihal bakışmaları çok güzel olmuştur. seyirciye gönderme 1
mustafa: olmaz yapamazsın. ben senin oğlunum şehzadenim ben senin düşmanınım baba. seyirciye gönderme 2+ ironi 1
beyhan: anlayamazsın hatice. bir gün abim senin kocanın da kellesini alırsa işte o zaman anlarsın beni. seyirciye gönderme 2+ ironi 2
son olarak hürremin yaptığı en akıllıca hareketti son sahne.
--spoiler--
eklemeden de geçemeyeceğim. padişah iyisin hoşsun da amcam kardeşinin özelinde sevişmek sana yakışmazdı olmamış.

ayrıca son olarak eklemek isterim ki(biliyorum çok yazdım bu son): (bkz: burası seks sarayı burada her şey gerçek)

ezel

--spoiler--
68. bölümüyle bize ne kadar güzel veda edeceğinin sinyalini veren dizi.
o değil de son ana kadar badenin casus olabileceği hissine kapıldım nedendir bilinmez.
vee.. şimdi de geldik final 2 bölüme...
son konuşmanın aynı şekilde serdarın yerine ezelin geçmesiyle tamirhanede yapılması hoş olmuş.
tam bir mükemmel cinayet izlettiler bizlere...
--spoiler--

son ters köşenin finalde yapılacağını düşünürsek kimse rüyadır demediğine göre rüya olarak bir final yapacaklar. son sahnede eyşan ezeli uyandırır tamirhanede. ezelde surata bir şaplak terkeder bunu...

behzat ç

küçük bernanın 'babacık' lafından sıkıldığım dizidir.

disko kralı

Sözlüklerde ağır eleştiriler alıyor 29.05.2011 tarihli programı. yaptığı doğru bir şey değil tamam. yanlış bir güldürü ögesine yer veriyor. Fakat her konuda duyarlı olan ve bizim sesimizi duyuran tek kişi olan bizimle beraber olan medyatik bir insanı tek bir yanlışından dolayı bu kadar ağır eleştirmek ve deyim yerindeyse yerden yere vurmak bize yakışmaz.

disko kralı

sevgili okan müge boz u izmire benim yanıma gönderirsen sana tarkanı getireceğim...

leyla ile mecnun

--spoiler--
-onun arabası var.
-güzel mi?
-güzel.
-şoförü de var.
-özel mi?
-özel.
--spoiler--

dini bütün parti dedik verdik oyu ama pişmanız

(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
(bkz: madem dindarsın niye çalarsın)
(bkz: din hırsızları)

kız gören mühendis

çocukların yanında hatunlar kızlar okul sıralarına dizilmiş oturuyorlar birbirilerini öpüyorlar birbirleriyle yiyişiyorlar şakalaşıyor bizim bölümde de bir hatun olsa bizim bölümde de bir kız olsa kızlar neden gelmiyorsunuz bizde niye yok!

egemen korkmaz

bursaspor'a 5 para kazandırmadan gittiği gibi trabzonspor'a da aynısını yapmıştır. iki takımın taraftarı da zamanında egemen korkmaz'ı çok sevmiş sahiplenmiş olmasına rağmen o para hırsıyla mıdır bilinmez takımlarını bonservisi elinde olarak terketmiştir. yakışmamıştır. umarım beşiktaşa da aynısını yapmaz.

hayaldi gerzek oldu

metin uca'nın bu günlerde twitterda tweetlerinde çokça kullandığı söylem.
örnek olarak:

suriye vizesiz hayaldi gercek oldu. fransa ingiltere de sınır kapısında aynısını beklerseniz hayaldi inandı gerzek oldu.

kız gören mühendis

önce karşısındaki varlığın ne olduğunu tanımlamaya çalışır. daha sonra eli ayağına dolaşır.
bundan sonra 2 tipi vardır:
1 abaza mühendis tipi: hemen atlar ve kızı tavlamaya çalışır.
2 çekingen mühendis tipi: hemen ortamdan kaçar. bilmediği bir organizmayla karşılaşmıştır. hemen onunla ilgili araştırmalar yapıp sonra hesaplamalara geçer. bir süre sonra da 1. tipe girer. az rastlanır.

işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ

(bkz: ebe sikmek şart oldu)

ahmet mümtaz taylan

leyla ile mecnunda iskender abi rolünde görüyoruz kendisini.

insanın büyüdüğünü anladığı an

gerçek anlamda yalnız kaldığı andır.

behzat ç

34. bölümüyle yeni coşturmuştur.

--spoiler--
cevdet saflığıyla yine güldürmüştür. şu çocuğa bir iş verin de adam akıll yapsın ya.
hayaletin aşkı izlenmeye değer doğrusu. hele o harunun "efendim dedi la" lafı beni yarmıştır.
bu bölümde yine yazarların içeri atılması, toplatılan kitaplar, 22 ağustos sansürüne değinilmiştir. tebrik ediyorum senaristleri.
ha bir de harunun savcı kıskançlığı da beni benden almıştır.
--spoiler--

mayıs ayında üniversitesi biten öğrenci

dokuz eylül üniversitesi öğrencisi olması muhtemeldir.
2011 20 mayıs

sivaslı oyuncuların maçtan önceki galibiyet sözü

mağlubiyet sözü vermeleri doğal bir durum mudur?

bardak yıkamamak için suyu hep aynı şişeden içmek

benim gibi öğrencilerin yöntemidir. 1,5 lt lik şişe alınır. uzun süre o şişe kullanılmak suretiyle o bardaktan su içilir. hem su sürekli yanınızda olur hem de bardak yıkamak zorunda kalmazsınız. tavsiye edilir.

sürekli aynı bardaktan içip yıkamamak

(bkz: bardak yıkamamak için suyu hep aynı şişeden içmek)