bugün

kendi varlığını bile gösteremeyeceğin kişiye platonik aşık olmak vardır ki en boktanıdır. yer bitirir insanı. düşmanımın başına gelmesin...
gereksiz yere kendinize işkence etmenin başka bir yolu.
Aşkların en güzeliymiş. Dert yok, tasa yok,kavga yok, saçma sapan görüşlerle başa çıkmak yok. Bi için acır o kadar.
Böyle dertlere girmek yerine bırakın aşkı işinize gücünüze odaklanın ve kendinizi yıpratmak yerine kendinize vakit ayırın. işiniz varsa işinize odaklanin, yoksa kendinize bir hedef belirleyip o hedefe ulaşmak için çalışın. Spora gidin, kendinize bir hobi edinin hatta kendi başınıza dışarıda gezin, eğlenin. Böylece zamanla ruhsal ve fiziksel olarak gelişeceksiniz ve siz kızları değil kızlar sizi görmeye başlayacak.
Eğer olur da o uzun süredir sizi takmayan ve aşkınızı umursamayan insan gelir de sizinle sevgili olmak isterse reddi basın gitsin. Çünkü siz çok daha iyilerine layıksınız.
Platonik aşk tam bir enayiliktir. siz "o şimdi napıyor, acaba" diye düşünürsünüz. o ise tam da o sırada belki de başkasıyla sevişiyordur ve sizin aşk acınızın aksine çok mutludur, hatta zevkten dört köşe dir. kusura bakmayın ama dost acı söyler. sizi bir kere sevmeyen insan bir daha ömrü boyunca sevemez. boş yere kendinize umut aşılayıp, zamanınızı harcamayın. önünüzdeki güzel fırsatları görün ve değerlendirin.
şizofrenik aşk.

masum ve güzeldir ama.
kendisini hiç sevmeyen bir insanın yaşayabileceği aşktır. özsevgi önemli.
benim gülşen'e olan aşkım örnek olarak verilebilir bu duruma.
görsel
görsel
Kişinin meşgul olduğu hayatı boyunca ilk boşlukta karşısına çıkacak ruhsal duygu.
Gerçekten çok zordur..
sadece cesaret edememek düşmanımız değildir. maddi konularda bir hayli düşmandır.
stefan zweig in bilinmeyen bir kadının mektubu kitabında anlatılan aşk ki hayatımın en onemli kitaplarından biridir. belki de en onemlisi.
Ben bunu yaşamadım. Benim uzaktan hissettiğim aşk değil hayranlıktı. Aşk ancak karşılıklı duygusal temas kurmaya başladığımızda hissettiğim bir duygu.