bugün

entry'ler (409)

çikolatayı ufak ufak ısırarak yemek

Muhtemelen dişi ağrıyanlar tarafından gerçekleştirilen yeme eylemi.

en güzel sanat dalı

Seramiktir.

iki parmağıyla mastürbasyon yapan kişi

Milletin mastürbasyonunu izlemesi pek muhtemel olmadığından, başlık sahibi kişidir kanımca.

ihtiyofobi

An itibari ile yaşadığım durumdur. Babamın astronot balıkları gözlerimin içine bakıyor ve gerçekten çok korkuyorum.

engellilere alıcı gözle bakmama ikiyüzlülüğü

''Ben 2buçuk yıldır sağlıklı yürüyemiyorum. Geçtiğimiz yıl bir ilişkiye başladım, gayet mutluyuz Ve de sizin düşüncenize göre gayet sağlıklı bir insan. '' diye cevap veririm.

dolu sözlük

Sözlük dünyasının en gençlerinden. Farklı bir havası var. Sohbet ve arkadaş ekleme olayı var ve site altyapısı da hoş. Tez zamanda yol alacak gibi duruyor.
--spoiler--
dolu sözlük,bilgi paylaşımı ve eğlence portalıdır.kullanıcılar ya da ziyaretçiler burada aradıkları doğru bilgileri bulabilir; bunların yanında herhangi bir konu,kişi,kuruluş,olay,ya da durum hakkında yorum içeren, taraflı, lehte ya da aleyhte yorumlarla da karşılaşabilir.dolu sözlük herhangi bir siyasi görüşe sahip değildir.lâkin kullanıcıları olabilir.dolu sözlük hiçbir görüşe karşı değildir.açıkçası dolu sözlük “tarafsızdır”.fakat kullanıcıların taraflı olması hususuna karışmaz ve karışamaz.kişiler “demokratik haklarını” kullanarak istedikleri şeyi sevip sevmeme ve eleştirme hakkına sahiptirler.bu bağlamda her kullanıcı kendi yazdıklarından sorumludur.dolu sözlük sadece kendi yazdıklarından mesuldür.

1 ) dolu sözlük özgür bir portaldır.özgürlük en önemli değerimizdir.bu yüzden herkes fikir beyan edebilmelidir.düşünce özgürlüğü kapsamında konuşabilmelidir.bu sebepten; hiçbir kullanıcının hesabı ya da yorumu kendisi dışında birisi tarafından “silinemez”.portalda bu yetkiye sahip herhangi bir yönetici yoktur.

2 ) dolu sözlük herhangi bir siyasi ya da dini görüşü benimsemez ,sempati duymaz ya da karşı durmaz.

3 ) dolu sözlük daha fazla özgürlükten,i̇nsan haklarından,i̇fade özgürlüğünden,hayvan haklarından,doğaya saygıdan yanadır.

4 ) dolu sözlük anayasasının ilk 3 maddesi değiştirilemez.değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

5 ) dolu sözlük’te kimsenin yorum,başlık ya da hesabı silme yetkisi olmaması kullanıcıların sergileyecekleri kötü tavırların cezalandırılamayacağı anlamına gelmez." görünmez i̇nsan mertebesi " bu gibi kişilerin rehabilitasyonları için harika bir tedavi olacaktır görüşündeyiz.

6 ) dolu sözlük’te 8 çeşit kullanıcı vardır.bunlar ; üstinsan,editör,yazar,eleman,jurnalci,stajyer,görünmez i̇nsan,teknisyen olarak adlandırılır.

7 ) dolu sözlük ; kullanıcılarının çeşitli mertebeleri olan,arkadaşlık sistemi,mesajlaşma,konular başlatma,başlatılmış konulara yorum yapma ve yorumları oylama gibi faaliyetlerde bulunulabilen bir portaldır.

8 ) dolu sözlük’te “üstinsan” sıfatı ile bulunan kişiler vardır.bu kullanıcılar; sözlük bünyesinde çalışırlar ve en yetkili kullanıcılardır.“editörler” tarafından oylanmış “görünmez insan” ların yeni mertebelerini belirler ve onları o mertebeye yükseltebilirler. aynı şekilde gerekli görülen kullanıcıların mertebelerini düşürme yetkileri de vardır. üstinsanlar yorum içeren yazılar yazmazlar.onların görevi yorum yapmak değildir.herhangi bir konuda editörlerce gerekli görülür ise doğru,saf,yorumsuz bilgiyi verirler ve onların bu yazıları o başlıktaki kaçıncı sırada olursa olsun 1. sıraya çıkartma hakları vardır.

9 ) dolu sözlük’te “editör” diye adlandırılan bir mertebe vardır.bu mertebedeki kullanıcılar,genel olarak konularında uzman kişilerdir.her biri kendi uzmanlık alanlarındaki şikayetleri değerlendir,”görünmez i̇nsan” mertebesindeki kullanıcıların yorumlarını ve açtıkları başlıkları inceleyip oylama yaparlar.bu oylamaların neticesinde “görünmez i̇nsan”ların sözlük içindeki yeni mertebeleri belirlenecektir.genel olarak fazla uyumazlar çünkü zekidirler ya da öyle görünmeyi başarırlar.bu yüzden onlar editördürler.editörlerin en önemli özelliklerinden biri de istekleri doğrultusunda http://www.facebook.com/dolusozluk sayfasında ,açtıkları başlıkların kendi mahlâsları ile yayınlanacak olmasıdır.

10 ) dolu sözlük’te yazar diye adlandırdığımız bir mertebe vardır.bu mertebedeki kullanıcılar,sözlüğümüzün medar-ı iftiharlarıdırlar.onların sayısı ile övünür onların açtığı başlıklarla,yazdıkları yorum ve verdikleri bilgilerle büyürüz.

11 ) dolu sözlük’te eleman diye adlandırdığımız bir mertebe vardır. bu mertebedeki kullanıcılar,sözlüğümüzün yakın gelecekte yazarlığa adım atacağına inandığımız kullanıcılarıdır.

12 ) dolu sözlük’te jurnalci diye adlandırdığımız bir mertebe vardır. bu kişilerin kullanıcı panellerinde diğerlerinden farklı olarak “editöre havale et “ sekmesi olacaktır.bu sekme ile jurnalci; sakıncalı,yanlış,küfür,ağır hakaret içeren ya da içerdiğine inandığı yorum ya da başlıkları editörlerin dikkatine sunmuş olacaktır.editörlerin hangilerinin dikkatini çekeceği ise “editöre havale et “ sekmesine basmasının ardından, jurnalciye sistemin yönelteceği “bölüm seç “sekmesindeki konulardan bir veya birden fazlasını seçmesi ile gerçekleşecektir.örnek olarak; tarih,coğrafya,siyaset,din gibi.bu sayede her editörün önceden belirlenmiş alanlarındaki jurnaller kendi kullanıcı panellerinde görüşlerine sunulacaktır.jurnalciler bu sözlüğün akışında çok kıymetli bir yere sahiptirler.

13 ) dolu sözlük’te “stajyer” adı altındaki bir mertebe vardır.bu kullanıcılar yorum yapabilir ancak başlık açamazlar.fakat herhangi bir başlığı, açılması için yazarlara önerebilir.bu yüzden kullanıcı panelinde başlık açmaya çalıştığında, ona “bu başlığı bir yazara öner” diye bir seçenek çıkacaktır.bu seçenekle stajyer beğendiği bir yazara ya da direkt editörlere başlığı açmaları için önermiş olacaktır.bu önerileri değerlendiren yazarlar ya da editörler uygun görürler ise başlığı açacaklardır.bu açılan başlık kullanıcının açtırdığı başlık olarak hanesine yazılacaktır.stajyerlerin açtırdığı başlıklar bir hafta içinde 20 yi geçer ise eleman kademesine yükseltileceklerdir editörler tarafından.aynı şekilde stajyer uygunsuz başlıklar öneriyor ise ve bunlar artık editörlere zaman kaybettirecek seviyeye gelmiş ise ( haftada 10 kötü öneri ya da toplamda 60 yeterli ) görünmez insan mertebesine ulaştırılır kullanıcı.

14 ) dolu sözlük’te “görünmez insan” diye adlandırılan bir mertebe vardır.yeni kullanıcılar bu mertebede başlarlar sözlüğümüze. bu kullanıcıların özelliği yazar olmak için kayıt yapmış, lâkin bu kayıtları henüz editörlerce onaylanmamıştır.buna rağmen görünmez insanlar her başlığa yorum yapabilir,yeni başlık açabilir,yorumları oylayabilirler.buradaki önemli nokta şudur;görünmez insanların profil ve yorumlarını yalnızca kendileri,editörler ve üstinsanlar görebilir.editörler bu gördükleri yorum ve başlıklar hakkında yorum yapar, beğenir ya da beğenmezler.bu yolla ortaya çıkan istatistiki değerler % 50 nin üzerinde olumlu ise kullanıcı eleman konumuna geçer.%85 oranında olumlu ise kişi direkt yazar konumuna getirilir.eğer kullanıcı %50 ‘nin altında olumlu olarak istatistik tutturur ise “stajyer” olarak kullanıcılığı devam eder. “görünmez i̇nsan” mertebesi kimsenin sırtına geçirilmiş deli gömleği değildir.geçicidir.uzun olması fikir özgürlüğüne aykırıdır.lâkin oradan çıkılamaz olmadığı gibi geri dönülemez de değildir !her kullanıcı yeteri kadar saçmalar ise o mertebeye tekrardan ulaşabilir.yeter ki bunun için gayret göstersin.

15 ) dolu sözlük’te “teknisyen” diye adlandırılan bir mertebe vardır.bu mertebe hakkında ileri geri konuşmanın ya da görev tanımı yapmanın gereği yoktur.”çok gizli “ olarak dosyalanmış ve kapatılmıştır.hiç bir mertebe ile kıyaslanamaz olduğunu bilmek yeterlidir.

tüm bu maddeleri okuyan sabırlı kişileri -her şeyden önce - kutluyoruz ve iyi eğlenceler diliyoruz.

dolu sözlük ağustos 2011
--spoiler--

http://dolusozluk.com

bahadır baruter in hapis cezası alması

yerinde bir karardır. Nihayetinde fikrine saygı duysam da göz önünde bulunan bir sanatçının insanları etkileyecek yahut yönlendirecek şekilde propoganda misali fikrini yayması anlamsız ve yersiz. Efe Aydal bir video hazırlamış durumla ilgili ''insanlar fikrini beyan ettiği için mi hapse giriyor? Nasıl bir ülkede yaşıyoruz lanet olsun?'' ayağına masumdur moduna bağlamış.
Bre kardeşim tamam inancınız yoktur. Herşey normal, saygı duyarım da o camii içerisine çizilen prezervatifler insanların dini inançlarına hakaret değil midir? Neymiş şeriat ülkesi miymişiz? Hayır , saygı ülkesiyiz. Anayasamız Cumhuriyetin kurulmasından itibaren varolan yasalar bütünüdür. Arkadaşını döven çocuğuna öğretmeni ceza veriyorsa öğretmeni suçlayamazsın. Çocuğuna saygı öğretirsin. Terbiye edersin.
Sözün özü, kendi inancına saygı gösterilmesini istiyorsan kimsenin inancını ayaklar altına almayacaksın. Terbiyesizlik yapmayacaksın, haddini bileceksin.

ilgili video :http://www.facebook.com/p...o.php?v=10150472541933957

zor günler için saklanılan çikolata

depresyonun kokusunu aldığımda komodin çekmecemde zulalayacağım * çikolatadır. Mp3'ümdeki duygusal şarkıların yanında katıktır.

ismi ya da soyismi zor söylenen yabancı sanatçılar

nicole scherzinger. **

sigara külünü atacak yer bulamamak

az önce sigara içilmesi yasak olan yurt odamda yaşadığım saçma sapan durum. Eti puf* paketine atıp söndürmeye çalıştığımda, eriyen paketten geçen külün yatağıma düşmesiyle tedirgin oluşumun sebebi.

yazarların sevgililerine yazdıkları yazılar

gözlerimi kapatıyorum, yanındayım...
uyuyorsun sen, terlemişsin. siliyorum elimle alnındaki terleri. öpüyorum yumuşacık.
üzerini açmışsın gene, deli uyuyorsun. sıkıca örtüyorum üzerini. kaşların çatık. gene öpüyorum yumuşacık yüzünü...
saçların ıslanmış, okşuyorum. kaşların yumuşuyor, gördüğün rüya her ne ise etkiliyorum. güzelleşiyor, rüyanda cenneti yaşatıyorum.
gözlerimi açıyorum, çimlerin üzerindeyim. belim kırılmış, hareket edemiyorum. kalkıp gelemiyorum sana. biliyorum ama, gözlerimi açtığımda biliyorum... cennetten kovulmuş havva'nın hüznünü yaşıyorum. biliyorum, yeniden dünyadaysam bir amacım var. sıkıca kapatıyorum gözlerimi, cennetime dönmeye çalışıyorum. olmuyor bir türlü.
gözlerimi açıyorum, didiniyorum. kalkıp yürüyorum, buz gibi sokaklar. gece, karanlık, yağmur ıslatmış her adımımı. labirent olmuş tüm dünya. sırılsıklam ve buz gibi sokaklar. çıkış yolu sen, geçiyorum onca yolu, sürünerek hatta. geçiyorum onca engeli. duruyorum, dinlenmek için.
gözlerimi kapatıp açıyorum, çimlerdeyim.
tekrar kapatıyorum, yanındayım. uyuyorsun. rüyanda ne görüyorsun öyle? çatmışsın kaşlarını. öpüyorum alnından. kaşların yumuşuyor. rüyanı etkiliyorum. cennet mi orası?

cebelleşme

mücadele etmek, uğraşmak.

sevgiliye atılan son mesaj

öyle işte.*

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

çocukluğumda ankara sokakları...

Seyyar araba ile envai çeşitte çerez satan kirli beyaz şapkalı amcanın sokaktan geçmesini beklerdim hep, hep de keçiboynuzu ve şeker leblebi isterdim elimdeki bozuk paraları heyecanla uzatarak. Diğer çeşitlerin hiçbirini gözüm görmezdi... ta ki şeker leblebi paketimin arasına karışmış turuncumsu rengi ile içinde süper lezzetli bir tat taşıyan iğdeyi görene kadar. Ağzımda bıraktığı lezzetli tat ile beni büyülemişti. Adının ne olduğunu bilmediğim için bende kalan tek parçası olan çekirdeğini saklamıştım, çerezci amcanın seyyar arabasıyla sokağımızdan geçeceği zamana kadar. Çekirdeğini uzatıp "bu sefer bundan olsun mu?" dedim heyecan ve sabırsızlıkla. O gün bu gündür iğde benim için vazgeçilmez bir lezzet şölenidir, çekirdeği ise hatırası...

Sevgilerle.

edit:imla

dipnot: hatalarımı gösteren muslukbasi'na teşekkür ederim.

pink

şarkılarında anlattığı hikayelerde hayatımdan bir çok şey gördüğüm doğaüstü ses sanatçısı. Eğlenceli, asi ve sevimlidir.

beyine ceket tutan hanım

okuduğumda gözümde canlanan tablo ile müthiş huzur veren konu başlığı ve alt yazısı. Annelerimizde görüp öğrenip eşlerimize uygulayacağımız muamele.

şişkoların da aşık olabileceğini kabullenmek

beyinsizlerin yazar olup bu tarz başlıklar açtığı bir dünyada, kilolu insanların da diğer tüm insanlar gibi aşık olan ve aşık olunabilecek insanlar olmasının bu kadar dikkat çekmesini hayretle karşıladığım sözlük konu başlığıdır.

yurtta kalanlara tavsiyeler

yurtta kalmayın. Sözleşmeyi falan iptal edip eve çıkın. Zira olmuyor. Tek kişilik odaya 700 lira istenirken başkasının yanında soyunmanın utanç verici etkisiyle karşılaşırsınız. Ailem buraya taşınıyor onlarla yaşayacağım deyip kapın sözleşmeyi. 700liraya saray gibi ev tutulur.

dipnot: tuvalet kağıdınız ve sabununuz hep hazırda bulunsun.

çocukken alınan tadın şu an alınamadığı şeyler

O çok ucuza satılan mısır çerezleri.*

hugh laurie

hayran olduğum yetenekli aktördür.