bugün

bünyeden bünyeye değişir ama bugunkü deneyimime göre * hiçbir işe yaramıyor.
insan avutucudur. hiçbir şey yapmaz. sadece şakacıktan sakinleştirir. şişesinin içine su koysan da aynı etki gerçekleşecektir o derece.
an itibariyle ilk defa dört kaşıkla başlayıp denediğim ve sadece uykumu getiren, bir de aklıma gelen her şey için "bana ne yaf" cümlesi kurduran ilaç. belki placebo belki gerçek etki şimdilik işe yarıyor.
uyku ilaci degil sakinlestiricidir. kafa yapar. koy gotune gitsin mantigini bunyede harekete gecirir. ayrica yersiz gulmelere, hatta kahkahalara neden oldugu icin cevredeki insanlarin size ruh hastasi gibi yaklasmasina yol acar.
rahatlatır, uykuya uyku katar..
deniz seki'nin manyak şarkısı.
manyak işte, o ne manyak güzel bi yorumdur allah'ım.
bi piyano var bir de sağdan beline kadar gelen yırtmacı ile deniz seki.
öyle bi görüntü benim zihinde.

aaaşşşşk sevişmekten çok hoşlanırrr.
bu ara, ne zaman daralsam, çareyi bunda arıyorum. sakinleştiriyor mu bilmiyorum, içince hemen uykuya da dalmıyorum. ya psikolojik bir etkisi var ya da artık bana eskisi gibi etki etmiyor.
yalnızca bitki çayı kadar rahatlatıcı olan gereksiz şurup; lakin tadı çok güzeldir.
3-4 ay kullanımıma göre rahatça söyleyebilirim ki, hiçbir etkisi olmayan şurup.

edit: ha neden 3-4 ay kullandın dersen. "çünkü gerizekalıyım" derim.
uykusuzluk sorununa karşı içilen bir şuruptur.ama çok etkili olduğu söylenemez.
aylardır süren uyku sorunuma yardımcı olmasını umuyordum ama, olmadı.
doktorun önerdiğinin 2 katı dozda aldım, başladım beklemeye.
iki yalandan esnedim, oluyor bu sefer diye sevindiydim. o da yalanmış, çakmak çakmak bakan gözlerle oturuyorum 4 saattir.

sorun sende değil, bendeymiş passiflora. *
her gün, 5' te yatıp 8' de uyanarak ömür mü geçer lan?
ilk bir kaç kullanımda işe yarayan fakat daha sonra hiç bir faydası olmaya şuruptur. en son yarım şişe içip bir faydasını görmediğimde bırakmıştım.
kaşıkla değil, şişeyle kullanılır, yine de bi yaraya derman olmaz.
sahibine sadece suyla milyonlarca dolar kazandıran bir pazarlama harikası. deniz seki'de en büyük sponsorlarıymış dedikodulara göre.
uyku bozukluğunu sikindirik reçetesiz ilaçlarla çözebileceğini uman insanlar üzerinden milyonlarca dolar kazanmayı sağlayan ilaçtır. Arkadaş uyku sorunu yeşil reçeteli ilaçlarla bile çözülemiyor. Çünkü sorunun temelinde ilaçlık bir olay yok. yok sakinleşeyim, yok çok dertliyim gözüme uyku girmiyor vs vs olayı değil o. Eğer sorununuz uzun süreliyse tamamen alışkanlıklarla ve hayata, uykuya, güne, geceye bakış açınızla ilgilidir. O yüzlerce, binlerce günlük alışkanlıkları bırakmak ise bir yerlerden zorunlu dayatmayla ancak düzelebilir. Artık bu okulu uzatmak mı olur, eşin, sevgilinin zorla sizi yatağa sokması uyuyamasanız bile sabahın 7sinde kaldırmasıyla mı olur, uykusuz uykusuz işe gidip elinizi makineye kaptırmayla veya tuşlara yanlış basıp başka bir ton soruna gebe olmayla mı olur bilemem lakin olur.
cem yılmaz'ın soru cevap gösterisinde adı geçen ilaç.
an itibariyle hatrı sayılır miktarı hiç bir boka yaramayan ilaç.
3. gece lan!
yuh olsun!
bana tabi ki..
el ve ayaklarda uyuşmaya sebebiyet veriyor. bir de iki ölçek falan kesmiyor en az 4 ölçek alınmalı. yoksa uyku muyku getirmiyor.*
hiç bi boka yaramayan ilaçtır. 2 bira daha etkilidir.
bir gün biz bir arkadaşla kavga ettik, arkadaştan çok öteydi aslında. sakinliğim karşısında o kadar sinirlendi ki yatışabilmek için bir şişe passiflora'yı dikip bitirdi. yarım saat dayanamadan 15-16 saat sürecek bir uyku maratonunda buldu kendini. tuvalete kalktıkça da benle kavga etti. o yarım gün bana cennetten bir bahçe gibiydi. dijitürklü evde belgesel kanallarının piçi olmuş, dışardan lahmacun söyleyip yemiş ve daha içinde tek bir sigara içilmemiş evde bir paketten fazla sigara tüketmiştim.

uyandığında, halimi gördüğündeki şok ve dolayısıyla sinir ise passiflorayla geçiştirilemeyecek kadar derindi. derken aciller, doktorlar falan kötü tabii.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)

sonuç: kesin olarak teskin etmeyen bir light uyuşturucu.
eski ulu moderatörü.

şimd nerelerde olduğu bilinmemektedir.
deniz seki'nin uğruna şarkılar yazdığı muhteşem ilaçtır. rahatlığın doruğunda uykuya kavuşursunuz. epilasyona giden kadınlar için de acıyı azaltmada çok yararlıdır.
bildiğin pekmez
bitkisel olmasına bitkisel olup, kötü yanı sabah içildiği taktirde akşama kadar uyuklama hali veriyor olmasıdır.
ilk günlerde kaşık kaşık son zamanlarda ise kafaya dikip içilse bile bir halta yaramayan ilaçtır, yok ya hatta ilaç bile değil bitki suyu evet, çünkü ilaç olması saçma onun hatta aktarlarda satılsın o derece ne gerek var eczaneye.