Advertisement

 1. 1.
  kafaya çekiç vurulduğunda akan kırmızı renkli boya.
  13 -7 ... unsal
 2. 2.
  Sütle karıştırılıp anneler tarafından bahtsız çocuklara uykularında içirilen (sabah kalkınca hatırlamasın mantığıyla) koyu bordo renkli akışkan madde.
  4 ... m.eko
 3. 3.
  çok fazla yendiğinde korkulması gereken koyu bi vitamin deposu
  1 ... hasnicktir
 4. 4.
  civatayı davul tokmağına çeviren sihirli bir besin kaynağımızdır
  1 ... cemil
 5. 5.
  (bkz: pekmez gibi malin olsun antakya dan sinegi gelir)
  3 ... painkiller
 6. 6.
  kansız insanlara önerilen kuvvetli bir besin maddesidir. 1 ay düzenli kullanıldığında kan değerleri normal düzeye erişmektedir.
  2 ... alchemilla
 7. 7.
  yıllar yılı zorla yedirildiğinden kıymetini bilemediğim tahinle karıştığında görüntüsü tadı çok güzel olan şekerli gıda. (bkz: bal) (bkz: reçel)
  ... marmusa
 8. 8.
  aşırı dozda alımında göz kararmasına, hatta baygınlığa yol açabilen kan yapıcı gıda. anneler tarafından zorla tükettirilen gıdalar arasındadır.
  ayrıca (bkz: balik yagi)
  ... ucan kurbaga
 9. 9.
  fazla kacirilmasi durumunda insani hastanelik edebilecek koyu renkli yoğun gıda...
  şöyle ki zat-ı halim hiç alışkanlığı olmadığı halde sırf kansız mıyım lan acaba bu sıfattaki beyazlık ondan heralde diyerek bir çay bardağı pekmezi shot seklinde kafaya diker. akabinde lan etkisini gösterince hangi duvara tırmansam acaba ehehe şeklinde geyik modelleri kafada dönmeye baslar. 10dk sonra aynaya bakılır. Ufaktan bi kızarıklık vardır sıfatta. Salak salak lan etkisini de çabuk gösteriyomuş denilir. Yavaş yavaş önce dişler kaşınmaya başlar. Ardından her iki kulağın alt kısmında birseylerin atar yaptığı hissedilir. ufaktan ates basar. sıfat yıkanmak için banyoya götürülür. aynaya bakılır. labaaawoooohhh nöhöröyo la efektiyle gecenin 2 sinde ortalık birbirine katılır. zira sıfattaki kızarıklık morluğa dönüşmüştür. ciltte beyaz beyaz lekeler çıkmıştır. dudaklar arap dudağı gibi şişmiştir. ufaktan nefes kitlenmeleri yaşanmaktadır. en içlisinden bir hassiktir çekilir arabaya koşulur doğru acile gidilir. 2 iğne ve 2 saatlik alınan serumla sıfat eski haline döner. Geçmiş olsundur...
  3 ... ramirez
 10. 10.
  kesin konuşmamak lazım pekedebilir. *
  5 -6 ... pafküf