bugün

Sakinleştiricidir. Uyku getiren cinsten.
oruçluyken gergin olan inssnlar için sahurda içilmesi elzemdir.
hemen etki göstermeyen bitkisel sakinleştirici.
üniversite sınavından (o zaman adı öss idi) bir gece önce içmişliğim vardır. biraz bekleyip, işe yaramadığını düşünüp şişeyi fondip yapmıştım.
sabah tam olarak ayıldığımda türkçe testi bitmişti. annem ne ara beni giydirmiş, babam hangi ara beni arabaya atıp sınava yetiştirmiş hatırlamıyorum.
esas şaşırtıcı olansa sınav sonucundan hayır beklemediğim halde bir bölüme yerleşmem olmuştu.
(bkz: bu da böyle bir anımdır temalı entry)
şurubu ile ilgili olumlu bilgiler topladığım, eczaneden direk elde edilen ilaçmış.
gündüz uyku hali yapmaması önemli olan ve öyle söyleniyor. kullanan ve bilgisi olan yazarlar bilgi verirlerse sevinirim.
yan etkisi yoktur.
yan etkisi olmayan doğal ilaçtır. doktorum vermişti ama bi faydasınıda görmedim
görsel
keçiboynuzu pekmezi ile viski karışımı gibi bir tadı olan mide yakıcı dandik ürün.
dedemin vefatında misafirler dağıldıktan sonra geceleri babanemle içerek alem yaptığımız sakinleştirici.

placebo etkisi, kendi etkisinden çok daha yüksek.
Hiçbir yan etkisinin bulunmadığı söylenen bitkisel bir antidepresan şuruptur. Uyku saatinden bir saat önce alırsanız mışıl mışıl uyursunuz. Tadı da gayet güzel.
tadi kotudur hafif uyku verir.
çorba gibidir. az da olsa uyku yapar. 4-5 tane bile içseniz aşırı bi etkisi olmaz. başka ilaçlara yönelin. hastalarıma genelde önermem. gerek yok.
passiflora incarnata türünden elde edilir.
sinir bozuklukları ve uykusuzluk tedavisinde kullanılır.
passiflora çiçeklerle(flora) örtülü bir okyanusya adasıdır. misafirlerini huzura erdirmesiyle ünlüdür.
Doğadan passiflora katkılı bitki çayı çıkararak daha neler göreceğiz dedirtmiştir. Bugün market rafında gördüm vallahi.
bunun etkisindeyken tayyip erdoğan'ı bile dinleyebilirsiniz; daha ne diyeyim.
Ergenlik dönemimin ilk yıllarında fazla atarlandığımda bir iki defa annem tarafından içirilmiş olan, sonra ilacın ne işe yaradığını internetten araştırıp öğrenmemle birlikte bir daha ağzıma sürmediğim bir ilaç.

Psikolojik ilaçlara karşı sayılırım ve büyük bir antipati besliyorum. Nasıl psikoloji okuyacağım lan ben?
https://www.youtube.com/watch?v=14WWJBCm0S0
bi ara babamın kaşık kaşık tükettiği ilacımsı. ufaktım ben. 15 yaşında falan. bigün bi tattım alkol tadı var.
üzülmüştüm babam alkolik olmuş diye. ne salakmışım lan.
şurubu daha etkidir.
şurubuna başladığım ilaç, viski gibi likör gibi birşey, pamuk gibi şirin baba gibi birşey oluyorsunuz.
içine çikolata aroması ekleyerek insanları mutlu edebileceklerini sanan şurup. Zaten hiç bir işe yaramıyor.
ilk kullanımlarda mışıl mışıl uyutan hoş ruh haline sokan şurup. Bikaç ay sonra bir işe yaramıyo atın gitsin.
alkol gibi kullanma girişimlerinin sonuç vermediği olaydır. iki şişeyi de içseniz, ortalama şarap kafasına ulaşamıyorsunuz.

şimdi buradaki kıssadan hisse ise, evinizde denemeyin.
Panik bozukluk tedavisinde (bkz: cipralex) ile beraber kullandığım sakinleştirici.
Sadece uyku için yardımcı gibi geldi bana.
ama şuanda evde bir kutu bulundurmaktayım ne olur ne olmaz diye.
Yan etkisi 0 zaten şurubun.