bugün

uludag sozlukte moderator*, yalnizca denetlemez entriyi sizin yerinize yaziverir, yeter ki aklinizdan gecsin...
reklam gibi oldu ama onu da yapicaklar nerdeyse.
(bkz: ben kelimeleri soyledim sen cumleyi kur artik)
allahin buyuk nimeti, bazen musibeti...
moderasyon yapan kişi yada kişiler.
Her zaman objektif olması gereken site yöneticisidir.Asla kendi düşünceleriyle yazarlar üzerinde baskı kurmamalı.çünkü adil olmak zorundadır.
bir sitede* görev aldığı alan,konunun yöneticisi. (bkz: admin)in sağ kolu,yardımcı meleği.
(bkz: mod)
(bkz: moderator olmak isteyen yazarlar)
bu siteye çok acele 3 adet lazım olan ulu yazar.
önemi, yokluğunda çok daha iyi anlaşılan kişi.
uludag sozluk'te cok yanlış ve eksik çalıştıkları tecrübeyle sabit olan yazarlar. eleştiriye açık olmalarının gerekliliğini bildiklerini de umduğum kişiler aynı zamanda.
silahsiz polis gibi bir seydir kendileri. Benimde baska sitelerde yaptigim moderatorlukten yaptigi isin zorlugunun bilirim lakin olmayanin anlamasi gayet zordur.
sanal ortamda benim adım yeter diyen yetkili insan
sozlukte bir turlu online olmayan kisilerdir.
sayisinin artik arttirilmasini onemle rica ettigim kidemli insanlardir.
sozlukte uzun sure online olmamalarindan oturu, format carpikligina mahal veren insanlardir.
son olarak kendimi de aday olarak gordugum siniftir.
sözlük için bi nevi belediye başkanlarıdır.
(bkz: büyükşehir çalışıyor)

pardon. *edit: (bkz: moderasyon çalışıyor) *edit: (bkz: sözlük çalışıyor)
uludağ sözlük logosuna tıklanarak elde edilen bilgidir:
cikarinbeniburdan
july4th
bl
vodafone
şu an itibariyle sözlükte bir tanesi bile olmayan kişi veya kişilerdir.
sol tarafın içine edilmiştir,el koyan kimse yoktur..
yazarı çaylak, çaylağı yazar yapabilme yetisine sahip sözlük yöneticilerinden biri.
bizi arıza yapmamız nedenıyle caylaklıga dusuren ve ozurlerımızı bır an once kabul etmesını umarak o eskı gunlerdek ıgıbı uludagsozluk te yazabılme yetimizi geri vermesını talep ettıgımız site yonetıcısı.
"kiminin kara kaşı, kara gözüne mi kurbandırlar bilinmez" sergiledikleri yanlı tutumlarından ve genel olarak kavga anında duyulabilecek kötü sözlerden biri olarak hakaret boyutunda laf söyleyen kişiye ceza vermeyip, buna itiraz eden birçok kişinin sözlüğe ara vermesini sağlayan mertebe.
yanlış actıgım baslıgın hatasının farkına vardım an msj atacaktım ki baslık duzeltilmişti!
bizlere bu şekilde gece-gunduz,sıcak-soguk demeden hizmet veren hızlı, cevik ,atak,turkçeyi iyi kullanabilen, fakat hepsinin standart bir ortalamaya sahip olmadıgını bazı durumlarda bizlere hissettirebilen olmazsa olmazlardan.sözlugun temel yapı maddeleri**.
bir çaylak hakkında girdiğim entry sonrası "çaylakları biz karşılayalım" dedikten sonra gülücük atan, kullanıcı adının garipliğini ortaya koyarak sade bir entry girmemi beğenmeyip "gören de davullu zurnalı karşılayacaksınız" sanar şeklinde bir yapsam da *, dün akşam ki şampiyonlar ligine katılamamalarından dolayı üzüntülü oldukları için daha fazla üzerlerine düşmeyeceğim, yazarlıkla beraber ek özelliklere sahip mutant tarzı yetkiye sahip kişilerin özelliği.
bir moderator kendi keyfine göre davranmamalıdır. moderator dediğin dünya görüşü oturmuş, olayları geniş kadrajdan görebilme yeteneğini geliştirmiş ve gerçekci olmalıdır. moderatorler halkın kahramanlarıdır.
entryleri kendi çapı içerisinde değerlendirip, formata uygunluğuna karar veren kişi.
sözlükte "üst" katta oturan kişi.
an itibariyle sözlükte hiçbiri bulunmayan, iftar yapan yönetici kişilik(ler).
güncel Önemli Başlıklar