bugün

instant watch ozelligi guzel bir internet baglantisiyla dadindan yinmez olsa da sadece ie de calismasi nedeniyle bizleri uzer.

yine de candir.
türkiye'de de hizmet sunma sinyallerini veren film kiralama servisidir.

http://sosyalmedya.co/netflix-turkiye/
house of cards gibi muhteşem bir dizisi vardır.
kullanan kişinin izlediği filmlerden karakterinin tahmin edildiği bir uygulama. bu programla ilgili şu kıpkısa film komik olduğu kadar gerilimli de

http://www.youtube.com/watch?v=FaGuQ5CpTzA
Sanal kredi kartıyla, ABD'de bir adresle ve private internet access vpn ( https://www.privateinternetaccess.com ) ile sıkıntısız ulaşıp dilediğinizi tüketebileceğiniz video streaming şeysi.
marco polo gibi şahane bir dizi çeken site. adamlar başka dizileri ve filmleri izlettirmenin yanında artık kendileri de dizi çekiyor...
türkiye için açılsa, ama dizilere altyazı desteği hemen gelse ( ki bunun için bizim çevirmenlerden biriyle anlaşsınlar işte, dizibox için zaten kısa sürede çevriliyor, netflix için de çevirir) kullanacağım sistemdir. fiyatı tabi ki 50 tl falan olmaz.20-30 tl falan olur. onu da veririz. nelere vermiyoruz ki.
set top box konsepti daha önce türkiye de denendi ve tutmadı , ama netflix gerçekten güzel bir sistem gelsin deneyelim.
türkiye pazarına da girecek diyorlar , ölmeden önce görürsek bağlarız bizde.
" Netflix & Chill " gibi durumları oluşturabilmiş başarılı bir toplu seyir mekaniği. Alırsınız bunu evinize. Kurarsınız. Ayda 10 Sterlin' gibi bir fiyata "neredeyse" her diziyi izlersiniz.
artık türkiye'de.
fakat spotify gibi yerel bir fiyat politikası izlemezlerse işleri çok zor görünüyor. sadece netflix kullanacak kesim sayısı çok az. ayrıca bizim internet koşullarımızda hd versiyonunun saatte 3 gb harcaması çok ama çok büyük bir kota yiyecektir.
Ben bu platformda kaygısızlar'ı izleyebilecekmiyim?
Türkiyede de yayın hayatına başlayandır. Tutmaz burda. Aylık en az 27 lira mı bayilicaz dizi film için ? 20 30 tane sitenin kapanmasi gerek önce.
görsel
Ağlıyorum şu anda.
ingilizce bilmeyen cahil ve fakirler derdine yansın ağlasın ay türkçe içerik falan diye.
Olunacaksa 33,99 TL lik standart pakete üye olmak en mantıklısı gibi görünüyor.

Bir sevgili yapma vakti gelmiş evet.
türkiye'de tutmayacak uygulamadır. bizde öyle netflix n' chill'ler olmaz. ayrıca pahalıymış diye duydum. sadece internet üzerinden kullanılıyor diye biliyorum hatta. şu dvd, eski filmleri kiralama olayı falan vardı hatırladığım kadarıyla. onların gelmesi yıllar alacaktır muhtemelen.
Son zamanlarda izlediğim en güzel documentry serilerine sahip, bir dünya harikası. iÇindeki herşeyi silip süpürme gibi deli bir isteğim var.
(bkz: netflix and chill) bize uymaz gençlik, marjinal bir gruptan öteye geçemezler.
bunu spotify örneğinden yola çıkarak söylüyorum, türkiye'de tutacağını zannetmiyorum.

spotify'ın türkiye'de tutunma sebebi çevrimdışı çalışma özelliği olan tek uygulama olmasıydı. ama şimdi ücretsiz kullanılan soundcloud bile o özelliğe sahip. diğer kitle de vodafone tarafından ücretsiz kullandırılan ve müzik keyfine düşkün olanlardan oluşuyor.

netflix altyazıları geç ekliyor ya da hiç eklemiyor. o yüzden dizimag kadar bile olacağını zannetmiyorum. şu anda en düşük üyelik 8 euro/27 tl dolaylarında, onda da hd özelliği bile yok, 10 euro/32 tl ödeyeceksiniz ki bundan faydalanabilesiniz. bunu daha aşağı çekmeleri gerekiyor ki herkes kullansın.

benim gibi düşünen çok insan olduğuna eminim.
içinde vikings olmayan sistemmiş. Halbuki sırf Vikings için bulaşmıştım bu sisteme, normalde yabancı diziler bana pek hitap etmez.

Ama marco polo ve peaky blinders ilgimi çekmeyi başardı. Bide black mirror yeni sezon gelirse süper olur.

Edit; Vikingsin ilk sezonlarını legal olarak izleyebileceğim bir platform varsa lütfen bildirim.
Çok iyi bir sistem ama içerik yönetimi tam bir saçmalık.

Mesela Vikings demişim yukarda. Vikings'i izlemek için Avustralya proxysi üzerinden girmeniz gerekiyor, diğer ülkelerde yok!

The Missing izlemek isterseniz proxyniz Hollanda'da olmalı.

Tangled izlemek istediniz bu içerik sadece Fransa'da var.

Memento izlemek istediniz sadece Kanada ve Almanya'da var.

masters of sex izlemek istediniz ve şaşıracaksınız ama bu içerik sadece Türkiye'de var.

Daha tonla içerik sayarım. Yani para verip rahat rahat sefa süremezsiniz bu zımbırtıyla.

Ayrıca senelik ücret verdiğiniz proxynizin banlanma ihtimalini hiç söylemiyorum. Şu an birçok proxy banlanmış durumda.

Çok fazla yabancı dizi izlemiyorum Allah'tan. Bir ay içinde izleyeceğim bütün içerikleri gömdüm.

Marco Polo, The last kingdom yada Black Mirror gibi yapımların yeni sezonları çıktıktan sonra bir aylık ödeme yapıp izlerim dahada işim olmaz.
Bir aylık deneme sürümü aldım ama kendine bağımlı yapacak sanırım. Xbox tan telefondan bilgisayardan tek hesap bir sürü dizi film ve belgesel ultra hd kalitesinde. Tadından yenmiyor vallahi.
spotify ile beraber her ay parasını ödeyip kullanmaktan vazgeçmeyeceğim diğer mecra. seviyorum lan bunu. zaten apple tv ile birlikte 6 aydır normal tv kullanmaz oldum. netflix hayatımdaki en güzel şeylerden biri oldu. çoğu diziye ve filme türkçe altyazı getirerek çok daha mükemmel oldu. işten geldikten sonra izlediğim birden çok dizi var. daha önce yarıda bıraktığım dexter- bitmek üzere. house of cards , orange is the new black (yalnız bu vpn ile us kaynağından açılıyor), bates motel , better call saul gibi muhteşem dizileri takip ediyorum. bunlar gibi onlarca muhteşem içerik var. ayda 40 liraya kesinlikle değer. sırf bu dizileri itunes storedan kiralamaya kalk bakalım ne kadar tutuyor. sadece bir serzenişim var, better call saul un 2. sezonunu halen yayınlamadılar. tamam vpn ile us kaynağından izleyebiliyorum ama ingilizce alt yazılı. ingilizcemiz var şükür de sonuçta anadilimiz değil. neyse gelir umarım yakında.
Adil kullanım kotasına girseniz bile, 3 mb/s hızda uhd kesintisiz film izlenebilen on demand video hizmeti.
Danışman hocamın bana üyelik satın alarak hediye ettiği muhteşem ötesi site. Ayrıca ingilizce filmi ingilizce alt yazı ile izleyebildiğiniz nadir sitelerden biridir. Korsan izlenmediğinden filmlerin ve dizilerin görüntü kalitesi harika ve reklamsızdır.