bugün

entry'ler (4390)

vergi

Gelir vergisi, kdv si, ötv si, MTV si derken 6.000 tl lik maaşımdan bana 3000 kalıyor kalmıyor. gerçekten çok ağır sikildiğimi hissediyorum.

remeron

kullandığınız süre içinde uyku sorununu ve sabah iştahsızlığını çözüyormuş gibi gözükse de bu ilaç gerçekten çok tehlikeli. yaklaşık 2 yıl kullandım. kullandığım süre içinde herhangi bir problem olmadığını gördüm fakat normal bir kan testi için doktora gittiğimde kolesterol değerlerimin çok yüksek çıktığını farkettim. remeron'un yan etkilerinden birisi kolesterol arttırmasıymış. doktor önerisiyle tabi ki azaltarak bıraktım. fakat işte bu süreç çok sancılı. daha önce bir çok ilacı birden bırakmama rağmen bu ilaç bırakma sürecinde beni mahvetti. şu an 5. haftam ve ben hala gece 4'de uyanıp bir daha çok zor uyuyorum. Bu sorunu da sipraktin ile aştım fakat benden tavsiye, çok çok çok ciddi probleminiz yoksa kesinlikle kullanmayın. doktor tavsiyesi dışında kilo alayım diye kullanılacak basit bir ilaç değil.

çiftlik bank

Klasik bir ponzi şemasıdır. Önce girenlerin sonra girenlerin parasını yediği bir sistem. Genelde bu sistemin kendiliğinden patlaması lazım ama dombili tüm parayı hiç edip kaçmış. Çok eğlenceli yahu. insanların bankadan kredi çekmesi başlı başına bir komedi. Düşünsene sen çoluğunun çocuğunun rızkını olmayan sanal damızlık ineğe yatırıyorsun. Çoluğunuza çocuğunuZa yazık.

evlilik

Yarın teklifimle birlikte adım atacağım kapı. Allah utandırmasın.

yazarların ruh halleri

Devre arasında n’diaye si satılmış Galatasaray gibiyim.

islamafobia

Bu akımı oluşturan her zamanki gibi ahlaksız batı medyasıdır. Ben ateist bir adamım. Tüm dinlere bakışım aynı. Lakin Fransız ve italyanların kuzey Afrika’da, Portekiz ve ispanyolların güney Amerika’da, Amerika’nın ise tüm dünyada estirdiği terörden dolayı batıfobia yok nedense.

ethereum

Kurucusu Vitalik Buterin açıklamasında ‘’eğer bitcoin altınsa, litecoin gümüş, ethereum da petroldür, ethereum‘un altında yatan sistem internet dünyasının yakıtı olacaktır’’ diyerek bitcoin ile karşılaştırmalara önünü kapamıştır. Bence bu ve diğer coin’ler para birimi değil değer saklama aracıdır. Bir metanın para birimi olabilmesi için alışverişlerde kullanılabiliyor olması gerekiyor. Bugün yatırayım %20 kâr’da çıkarım mantığı para birimi olduğu anlamına gelmez.

15 temmuz 2016 darbe girişimi

Where the fuck is Adil öksüz? Darbenin kara kutusu kayıp. Fetöcü zenginler yurt dışında. Feto sarayında huzur içinde. Gerçekten fetö ile savaşıldı mı ? Ölen o kadar insanın vebali kimin üzerinde?

çiftlik bank

Hala para toplamaya devam eden, güzel ülkemin insanlarının dolandırılmaktan bıkmadığı güzide oluşumlardan biri. Anladığım kadarıyla sistem sizin paralarınızla çiftlik açıyor ve size %100 kâr veriyor. Ulan milletten para toplayıp 50.000 e 100.000 verene kadar git bir bankadan kredi çek. Aç çiftliğini. En fazla %20-25 faiz ödersin. Bizim insanlar doymaz dolandırılmaya. Kusura bakmayın ama patlayacaksınız.

arda turan

Overrated bir futbolcuydu. Hakettiği yere doğru yavaş yavaş gidiyor. Barca bunu nasıl aldı aklım hala almıyor.

emre mor

Yeteneğine ihanet ediyor bence. Dünya futbolunda teke TEKte harcayamayacağı futbolcu yok gibi. Lakin oyun zekasını geliştiremedi. Pas vermesi, çalım atması, şut çekmesi gereken anları kestiremiyor. Dortmund’da yapamadıysa daha da zor gibi.

yaran geniş aile replikleri

Ulvi kabak şuküfenin başına patlasın demeye çalışırken ;

-ortaam şimdi biz dükkana gizlice girelim, şuküfenin kabağı patlasın. *

upcoin com

Böyle gerizekalı ne olduğu belli olmayan scam coinlere inanmayın. Kişisel bilgilerinizi, mail vb adreslerinizi paylaşmayın. Direkt diğer borsa hesaplarınız hacklenebilir.

arif v 216

Ülkede bir Cem Yılmaz dokunulmazlığı var. Eleştirince, sen git Recep ivedik izle diyen bir güruh ile karşı karşıyayız. Olmamış kardeşim, Genelde oyuncu/yönetmenler zaman geçtikçe üstüne koyarken Cem Yılmaz her filminde biraz daha geri gidiyor. Gereksiz sosyal mesajlar, 60 ları 90 larla sentezlemeye çalışıp her kesime hitap etmeye çalışmalar. Ticari amaçla yapılmış bir film olduğu aşikar. Anladık Arçelik sponsor oldun da bu kadar da göze sokulmaz be kardeşim.

bitcoin

şu sıralar tekrar çıkışa geçmiş spekülatif bir kripto para. keza para demeye dilim varmıyor. herkesin dilinde ödeme aracı bitcoin diye bir söylem var. e kardeşim bugüne kadar bitcoin ile ne aldın? e hadi transfer yapalım desen minimum 50-100 tl masraf ödüyorsun. western union daha uygun çoğu zaman. şahsi görüşüm, evet merkez bankası olmayan, insanların gönüllerince tutarı birbirinin hesabına banka aracılığı olmadan 7-24 gönderebileceği bir dünya yakın. fakat bu bitcoin ile bu olamaz.

türkiye nin tunus a 300 milyon dolar kredi vermesi

Orta sınıf bir çalışanın 15.000 tl kredi çekmesi neyse koskoca bir devletin 300 mio kredi çekmesi o demektir. Ulan Real Madrid’in yıllık kârı o kadar ki sen koskoca bi devletsin.

cumhuriyet bir arap düşmanlığı üretti

O değil de öyle bir bahsediliyor ki, Araplar Türkleri çok seviyor. Cumhuriyet yüzünden biz düşmanlık yapıyoruz. Ulan islam dünyasının lideri Halife Cihat çağrısı yaptığı zaman arap aşiretleri ingilizlerle koyun koyunaydı. Kusura bakmasın kimse 100 liram olsa birini dönüp araba vermem. Irkçılık ise ırkçılık.

696 sayılı khk hakkında yazarların düşüncesi

Sevgili avukat bey, şimdi bi sorum olacak. Diyelim ki ben 15 temmuz gecesi birini öldürdüm şimdi yeni çıkan khk ile birlikte öldürdüğüm kişiyi fetöcülükle suçlayıp cezadan yırtma ihtimalim nedir? Yahu bunu savunan insan var mı allah aşkına? Bu ülkenin binde 1 fetöcü kolluk kuvveti varsa geri kalanı vatansever milliyetçi insanlardır. Emniyet güçleri gereken ceza neyse verir. Tutuklama, gözaltı, böyle bir durumda vurma ehliyeti bile vardır. Ama halk öyle değil. Benim evime giren hırsıza silah çekme ehliyetim yok amına koyayım. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

roaccutane

yediğinize, içtiğinize dikkat edin. kolesterol değerlerinize baktırın. cilt temizliğine önem gösterin. bioderm’in çok güzel yüz temizleme ürünleri var. cips, çekirdek gibi ürünlerden uzak durun. ergen değilseniz ve hormonlarınız dalgalanmıyorsa sivilce ve yağlı cilt bir hastalık değildir, vücut içinde birşeylerin alarm verdiğinin işaretidir. bu tarz ilaçları kullanmak her zaman son tercihiniz olsun.

fatih terim

Bildiğim tek şey var, herşey güllük gülistanlık giderken ne oldu? Fatih terim yine takımı karıştırdı. Büyük ihtimalle de muslera bu karıştırıcı tayfanın akıl hocalığını yaptı. Ndiaye bile basmamaya başladı. Yahu akıl karı mı ilk 10 haftaki takıma bak bi de şu takıma. Arkadaş bi sezon gelir şampiyon yapar mı? Sike sike yapar. Sonra yine gider ve yine bi enkaz bırakır. Not: tek çare terim maalesef. Adam eroin gibi.