bugün

Steven Knight'ın yarattığı drama türünde bir ingiliz (bbc) dönem dizisidir.
ilk sezonu tamamlanmıştır. tavsiye edilir.
http://www.imdb.com/title/tt2442560/
http://www.youtube.com/watch?v=EM12mcTEI88
çok enteresan bir olay. bu güzelim dizi için yorum yapılmamış. hboda yayınlansandıydı o zaman entry alırdı herhalde.
yeni başlayacağım dizidir. baya tavsiye aldım. izledikçe editleyeceğim.
2 sezonu bitmiş ve 3. sezon beklenirken hala daha tanınmamış olması gerçekten ürpertici. bu insanlar neler izliyor hakikaten! zevklerine sıçayım!
kıyak bir dizi. suç şebekelerinin güç mücadelesi görülmeye değer. hele ki ingiliz devleti de varsa işin içinde izlemek gerekir.
tanınmamasının nedeni ingiliz yapımı olmasıdır. sağlam dizidir. hatta abd versiyonu gündemdeymiş, böyle bir şey olmamasını diliyoruz tabi.
cillian murphy çok iyi. ikinci sezonda tom hardy kalite üzerine kalite katmış.
izlenmesi gereken ingiliz Yapımı dönem dizisidir. Kaçırmayın.
Tom hardy'nin oynadığını duyduğum için başladım. Gerçekten son 2 yılın en unrated dizisi. Yani yazılarak anlatılması mümkün değil. izleyin gaza gelin ve daha fazla izleyin.

Çok güzel bir gangster dizisi. Mükemmel. 9/10
tom hardy'nin 5 bölümde toplam 30 dk falan oynadığı dizi.

oyunculuk, kostüm, müzikler, replikler bir harika.
birincisi tom hardy için çok bi yorum yapmaya gerek yok bence. buna rağmen dizinin başrolünden çok diğer karakterlerini sevebilirsiniz.

ikincisi dizinin müzikleri efsane öyle yerlerde öyle şeyler giriyoki kitleniyosunuz.

üçüncüsü kostüm , dizayn harika ve asla sırıtmıyor.

dördüncüsü senaryonun gidişatı belli değil ve insanı kesinlikle sıkmıyor.

da vinci'ye falan basar geçer gönül rahatlığıyla başlayın gerisi gelir zaten.
Cillian Murphynin döktürdüğü her bakımdan muazzam olan ingiliz gangster-dönem dizisi.
imdb'ye göre 3.sezonu 5 ekim 2016.

2016...

ekim...

sizin ben amınıza koyim ingiliz piçleri.

sherlock, luther, black mirror, peaky blinders beklediğim kadar sevgilimi beklemedim lan ben.
cillian murphy nin insanı filmin içine çeken oyunculuğu ve senaryonun sürükleyiciliğiyle ilk sezonunu bi çırpıda bitirdiğim ve daha büyük umutlarla ikinci sezonuna başladığım ingiliz dizisi. tom hardy reise selamlar.
Uzun bir aradan sonra yeniden sözlüğe giriş yapmama sebep olan mükemmel dizi.
Ulan bende sizi zevkli bilirdim uludağ ailesi.
Dizi çıkalı 2 yıl olmuş ve hakkında 18. Entryi ben giriyorum.
Çok önemli noktalar var bu dizide.
Spoiler!!!
1. Bölümün sonunda danny in ölmediği açığa çıkınca jesse james in soundtrack ı olan "song for jesse" çalıyor.
Adamlar resmen jesse james e abimiz çekerken izleyiciye ayık ol mesajı veriyor. Dikkatli ol yoksa nikahlarım diyor. Beni saçma sapan amerikan dizileriyle karıştırma ben farklıyım diyor.
Tom reyizin 'red right hand' isimli efsane şarkıyla sigara içerek yürüdüğü introları özledik.

3. Sezonu dört gözle beklenen ağır testisli ingiliz gangster dizisi.

izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
Çok başarılı bir dizi. Üçüncü sezon çıksa da izlesek.
3.sezonu başlamış ingiliz dizisi.

alfie solomons sanırım yeni sezonda yok.
müzik seçimleri harika olan dizi.
Hayran kalarak izlediğim dizi ingilizler işini her konuda biliyor be.
2.sezonunu az önce bitirdiğim kendisi efsane, müzikleri ayrı bir efsane olan muazzam dizidir.
muhteşem bi sezon daha bitti 4. sezonu iple değil halatla çekiyoruz.

Peaky Fuckin Blinders !
underrated kalmasına üzüldüğüm dizi. bilmiyorum belki herkes tarafından bilinse klişelerle dolacaktı ama hakettiği yerde değil.oyuncuklar muhteşem.aksan için bile izlerim.filmlerde gördüğümüz oyuncular çoğu.cillian murphy,sam neill,tom hardy be abi.işte bu.
2016 yılında verdiğim en iyi karar bu diziye başlamaktı galiba. atmosferi, müzikleri, oyuncuları her şeyi 10 numara. tek sıkıntısı sezonların altışar bölüm olması. hemen bitti işte. her sezon da üzerine koyuyor, özellikle 3. sezon çok usta işiydi. hala devam eden diziler arasında en iyisi bu, tartışmasız. en az 2 sezon 12 bölüm daha var. kalan bölümleri izlemek için ölmemeye değer.

bu diziyi sevip de - sanki sevmemek mümkünmüş gibi - boardwalk empire izlemeyen varsa hemen oraya geçsin.
kalite akan dizilerden. gerek çekimler, gerek kostüm/dekor, gerek oyunculuklar, gerek senaryo, gerek müzikler. gangster hikaylerine ilgin varsa, hatta yoksa bile kesinlikle izlenmesi gereken ingiliz dizisi.
2013 ingiltere yapımı 60 dakikalık suç/dram dizisi, imdb notu 8.8 görsel
Şimdiye kadar 3sezon/18 bölüm yayınlanmıştır, 4 sezonu iple çekiyorum. Her karakteri ayrı ayrı döktürüyor, özellikle thomas shelby/cillian murphy. Saç kesimine ve o karizma ses tonuna hastayım.