1. 1.
  (bkz: Virtual Private Network)
  ... italiano
 2. 2.
  Buraya da yazayım:
  Vpn kullanınca asla yakalanmam sanan ergenler var. Ona buna sövüyorlar, devlet görevlilerine küfür ediyorlar. Vpn şirketleri, Sağlam bir mahkeme kararı ile IP adresini seve seve verirler. Siz siz olun Vpn'ye güvenmeyin. Komşunuzun ağından girin o bile daha güvenli.

  Alıntı:

  " Dünyada IP loglaması yapmayan şirket yoktur. Kullanıcıların log olarak dikkat etmesi gereken nokta girdikleri sitelerin kayıt altına alınıp alınmamasıdır.
  Hidemyass: wiki.hidemyass.com/FAQ#q22 :

  IPVanish: http://www.ipvanish.com/privacy-policy.php

  ExpressVPN: http://www.expressvpn.biz/tos "
  3 ... kolaysa durdur
 3. 3.
  virtual private network yani sanal özel ağdır. ip adresinizi sanal olarak değiştirir. porno izlemek için de değildir sayın çomarlar.
  5 -2 ... major league horse
 4. 4.
  vpn
  -1 ... jimmy tudeski
 5. 5.
  mobilde opera vpn gibisi yoktur. evet operanın reklam sorumlusuyum.
  ... kurenai
 6. 6.
  Bilgisayar için kendinden vpn li opera tarayıcı,
  android için de vpn easy i tavsiye edebilirim.
  3 ... ulutroll
 7. 7.
  chrome tarayıcı için zenmate eklentisi en idealidir.
  ... tiyansan
 8. 8.
  (bkz: opera).

  gelmiş geçmiş en iyi tarayıcının tek tıkla sağladığı özellik.
  ... ortambozan
 9. 9.
  Ülkemin güzel insanları şu sıralar vpn ile bolca haşır neşir. özellikle bedava vpn veren uygulamalara yönelen arkadaşlar, vpn üzerinden ziyaret ettiğiniz tüm sitenin kayıtları tutulabilir ve kötü amaçlarla kullanılabilir.

  VPN sizin network trafiğinizin tek bir noktaya akıp, o akan yer üzerinden dilediğiniz siteye gidilmesidir. Yani verileriniz vpn üzerinde dolaşıyor. Bunu yapan firmalarda bu verileri saklayıp satabiliyor. Eğer ki konu hakkında tecrübeli değilseniz facebook'a gireceğim diye bilgilerinizi kaptırmayın derim.

  Ben kişisel olarak konu hakkında bilgim olduğundan kendime ait bir yabancı lokasyonda server kiralayıp üzerinden vpn yapıyorum ancak bu kadar detaylı bilgisi olmayan arkadaşlara önerim, bu işi yapan kaliteli ve güvenilir firmalardan hizmet alın veya kullanmayın.

  (bkz: her kuşun eti yenmez)
  2 ... bugfix
 10. 10.
  (bkz: proxy) daha iyidir.
  ... cynd