bugün

(bkz: batesmotelpro)
12 oda vardır, 12'si de boştur. eskiden baya işlek bir motel iken otoban diğer tarafa taşınınca kimse gelmez hale gelmiş. sahibi norman bates'tir. motelin yanındaki evde yaşarlar. ama annesi 10 yıl önce ölmüştür. ama annesiyle yaşar.
1x01

Psycho hayranlığımdan dolayı başladığım dizi. ilk bölüm olarak iyi bir izlenim bıraktı fazlasıyla.

--spoiler--

• Teknede giderken annesine söylediği ''Benim tüm benliğim sensin.'' lafı herşeyi özetliyor belki de..
• Aseksüel süreci bakalım nasıl gelişecek Norman'ın.

--spoiler--
the walking dead sezon arası verdikten sonra onun boşluğunu doldurma işlevini giderecek yeni dizi. hitchcock ve filmi psycho sevenler yakın dursun.

görsel
6. bölümü çok iyiydi.
olmuş mudur acaba tereddütleriyle başladığım, birinci bölüm bittiğinde direk ikinciyi açtığım dizi. olmuş bu, yapmışlar.

diziyle ilgili tek sorun; norman ben10'e benziyor. bildiğin ben10 kazakları falan. bi kolunda saati eksik. *
yakında buraları entry dolduracak dizi.
gerek oyunculuklar gerekse konunun işlenişi açısından gayet etkileyici ilerleyen dizi. bende bir breaking bad havası uyandırdı. ikisinin de sıkmayan drama dizilerinden olmasındandır belki. bilemedim.
haftaya yayınlanacak 10.bölümü ile sezon finali yapacak olan dizi. şu ana kadar norman ve annesi insanı sinir edecek derecede gıcık bir anne - oğul. bradley güzel, emma tatlı, dylan ise adam gibi adam.
Drama dalında bütün Emmy'leri alması beklenen dizi. Özellikle Vera Fermiga döktürmüş. 2. Sezon anlaşması yapılmış, 2014'te gösterimde. ( Bir Arka Sokaklar değiler tabii, mübarekler her gün bir bölüm çekiyorlar, bunlar 10 bölüm için 1 yıl ara veriyor.)
--spoiler--
norman, bir kadınla seks yapmak onu fiziken etkiler. seks sırasında ve sonrasında salgılanan hormonlar, kadınları gerçekten değiştirir. bilimsel bir deney gibi. onun zihniyle oynar. bu tehlikeli bir iş.
--spoiler--

anne ve oğul birlikteliğini, iyi diyaloglarla gösteren dizi. ve nedense 17 yaşında bir çocuğun buhranları ve annesinin takıntılı tavrı izlemek için yeterince çekici geliyor.
Norman bates ile annesi norma bates'in ilişkilerinin derinlemesine işlendiği dizi. Son derece başarılı bir dizidir. Klasik bir "seri katil" filminden beklenilen bol kan ve vahşetin ötesinde derinlemesine bir profilin çizilmesi söz konusudur.
Hitchcock un psycho sundan esinlenmis gerilimi yuksek dizi.
gerek oyunculuk , gerek senaryosu ile favori dizilerimden.
diğerleri için (bkz: hannibal) (bkz: the following) (bkz: the walking dead) ...
alfred hitchcock'un psycho filminden günümüze uyarlanmış bir dizi. yeni başladım ve ilk 3 bölünü soluksuz izledim. çok daha iyi olacağının ipuçlarını zaten veriyor. oyuncuları çok beğendim. tam da ne izlesem diye aranırken ilaç gibi geldi.
Gerim gerim geren enfes dizimiz. Artık 3. sezonu asker dönüşü izlenir kader utansın.
ikinci sezonu tamamlanan uyarlama dizi. Dizide ilginç gelen ve çok hoşuma giden bir yan var; Norman Bates, tahnit sanatıyla uğraşıyor. Yani ölü hayvanların içini dolduruyor. Bunu yaparak bence birkaç şeyi imliyor;

- ölümü yadsıyor

- yaşam denilen olguya eleştiri getiriyor

- ölümü anlamlandırıyor.

Norman Bates karakteri açısından tahnit son derece ironik ve ilham verici gibime geliyor. Neden peki? Dizide aktarılana göre norman bates'in cinayetlerini işleme nedeni bilincini kaybettiği esnada edindiği ikinci bilinç yani annesinin bilinci. Burada da bir tahnit var; ruhen içi boş olan norman bates içini annesiyle doldurup kendini varmış gibi gösteriyor.
Müthiş olmasada izlettiren dizilerdendir. 7/10
--spoiler--
fuhuşa zorlanan çinli kızın kaçtıktan sonra bir anda akıbetinin unutturulduğu dizidir. Hala merak ediyorum olum!
--spoiler--
muhteşem dizidir. karakterlerin duygularının aktarılışı insanı diziye bağlıyor. ünlü oyuncuların çıkış yaptığı dizidir.
(bkz: mike vogel)
(bkz: nicola peltz)
ilk sezonunu birkaç günde bitirdiğim güzel dizi.
oyuncu seçimlerinin yerinde olduğunu düşündüğüm psycho'nun son derece başarılı dizi uyarlaması. psycho'da geçen olayların öncesini konu almakta.
sayko bir kasabaya taşınan ultra sayko bir ailenin hikayesini anlatan enfes dizi.

ilk dört bölümü izledim gerçekten başarılı bir yapım. ağır temposuna rağmen her bölüm dolu dolu geçiyor. ayrıca gece vakti izlenmesi ayrı bir keyif.
Özellikle gece yatmadan izlenilesi harika psikogerilim dizisi.
Bir süre önce ilk bölümünü izlediğim ve devamını da deli gibi merak ettiğim dizi.(çok geriden geldiğimin farkındayım) norman bates in geçtiği psikolojik süreçleri izlemek nefis olacak!
Psycho filmindeki efsane oteldir. (bkz: norman bates)