Daha kimden imza aldığını bilmiyor ülke yönetmeye talipmiş.

Tayyip erdoğan bunlarla kesinin fareyle oynadığı gibi oynar.
(bkz: safi rüzgar)

chp için üzülüyorum. aslında başında doğru bir adam olsa chp için oy kullanmak isteyen de bir vatandaşım fakat yok arkadaş yok.

kürtçü kemal ve avanesinin alternatifi buysa yazık.

konuşmasını dinledim bağıra bağıra bir şeyler anlatıyor. bir kere o kurultay salonunda olsam inanılmaz rahatsız olurdum.

hitabetmiş bilmem ne. anca bizim gibi üçüncü dünya ülkesinde etkili olur böyle bir üslup zaten.

konuşmanın içeriği zaten fasa fiso. ismet inönü için bağrına taş basmışlar da ecevit'i seçmişler falan. bu söylediğine kendisi de inanmıyordur muhtemelen. yoksa o günün türkiye'sinde halkın inönü'ye nasıl isyan ettiğini biliyordur heralde. adı halk partisi olan bir parti halktan farklı düşünüyorduysa bilemem tabi.

velhasılı kelam dursun özbek'i deviren bir mustafa cengiz bile olamaz bu adam.
Chp’yi berkin elvancı, nuriye gülmenci, stalinci, marxçı zihniyetten kurtaracak yalovalı yörük genel başkan adayı.

Canan kaftancıoğlunu, kürtçüleri, berkin elvancıları temizlerse partiden koşa koşa yine chpye oy veririm.
Bir Birgül Ayman Güler, bir Süheyl Batum olamayan ama geçiş sürecinde işe yarayabilecek bir adam.
ümit kocasakal aday olur olmaz aday olmasını manidar buluyorum zaten bu delege yapısı ile kazanması imkansız kendi de biliyor .
Chp nin 36. olağan kongresinde genel başkan adaylığı adına güzel bir konuşma yapan milletvekili.
Konuşmasının halktan destek gördüğü fakat delegelerde aynı etkiyi yaratmadığı söyleniyor. Seçilmesi zor görünse de seçilmesi halinde chp nin oylarını hareketlendireceği açıktır. Chp ye küskün chp seçmenini tekrardan yuvaya döndüreceğinden şüphem yok. Konuşmasında fikrimce en çok dikkat çeken önermesi, 2 seçim kazanamayan genel başkanın partiden ayrılması gerektiğini söylemiştir. Aynı zamanda bu önermeyi de parti tüzüğüne işleyeceğini vadetmiştir.
her kullandığı cümleyi 3 kere tekrarlayıp ya salona 3 lü çektirdi yada seçmeni aşağıladı anlamıyorsun beni anlamıyorsunuz tamam seçmenin anlamasada biz senden bi bok olmayacağını anlıyoruz bağırma mk.
çok yiğit adam.

salonun ''başkan ince'' bağırmasından sonra,''istifa'' diye bağırmasından sonra genel başkan seçilemezse,tabanın isteklerine saygı duyulmazsa,chp'den hiçbir halt olmaz demektir.
chp tarafından harcanan adam. sümsük kılıçdar seçilirse chp'ye oy falan yok artık. zamanı geldiğinde defolup gitmeyi bilin arkadaş.
(bkz: in muharrem ince we trust)
kendisi kürsüye cagrildiginda muzik calinmamis.
cok ayip etmizsin chp.
verin ciftetelliyi yavv.
iyi bir hatip. CHP için iyi bir lider olabilir
çarpık bir zihniyetin tezahürü ile itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını düşünüyorum fakat zaten genel başkan adayı olarak 130-140 oy bile alamıyorsa nasıl genel başkan olmayı düşlüyor merak da etmiyor değilim doğrusu.

fakat kurultay konuşmasını kemal kılıçdaroğlu'na göre daha başarılı buldum. daha kitleyi ateşleyecek bir hitabete sahip ki siyaset dediğiniz kitleleri ateşleme, ikna etme becerisidir biraz biraz. mevcut yapı itibarı ile genel başkan seçilirse chp'yi iktidar yapar diyemem fakat %25'in üzerine çıkacağı ve iyi parti'ye dönen oyları tekrar partiye geri toplayacağını düşünüyorum.

genel başkan olamazsa da bıraksın bu işleri. iki kere üst üste yenilgiye uğrarsa kurultayda kendi söylemiş olduğu 'tüzüğe madde koyalım 2 seçim kazanamayan gitsin' ibaresi ile çelişecek çünkü. iki kere aynı aday karşısında kurultay kazanamayan da partiden gitsin o zaman derler adama.

kips.
iyi Parti'ye geçmelidir.
Az önce bağırıp duruyodu "alacağız alacağız alacağız" diye. Sakin ol bebeğim daha gençsin alırsın.
böyle bi adamı kaybedip kılıçdarı başkan yaptınız, görünürde tek bi adamı alt ettiniz. seçimlerde nolacak biraz da onu düşünün yavşak delegeler.
Muharrem öylece gitti ya la. Tüh böyle bitmemeliydi...
Kılıçdaroğlu'ndan bir gömlek üstün olsa da CHP'ye genel başkan profili taşımıyordu bana göre. Kılıçdaroğlu da taşımıyor bence.

Bana göre CHP'ye genel başkan olacak kişi

1. dil bilmeli - dünyayı görmüş olmalı.

2. Aydın olmalı; çok okumalı, Kamuoyunca pek bilinmeyen bir konu hakkında da insanları aydınlatabilmeli.

3. Mesleğinde başarılı bir isim olmalı.

4. doğuştan lider vasıflı, insanlara saygı duyan ve insanların saygı gösterdiği gerektiğinde cesur olabilecek bir kişi olmalı.
ulan susayım diyorum ama sinirden susamıyorum. 127 imza toplayamadı dediğiniz adam 400 küsür oy aldı. bu bile istifa sebebidir çapsız haysiyetsizler. o göt korkusundan muharrem inceyi destekleyemeyenler yatacak yeriniz yok sizin.
Dün kendisi değil chp kaybetti.

Başarılı bir siyasi isim.

Kılıçdaroğlu Tayfasınaysa 9. Seçim mağlubiyetlerinden sonraki hazımlarında şimdiden başarılar.
Sabah saatlerinde kılıçdaroğlu'na canımlı cicimli başkanlı konuşacak olan siyasetçi.geçen seçimde de böyleydi. Adayken sallıyordu, kaybedince ay canım başkanım moduna geçiyor.

Bir de ulusalcı kesim bu adamı genel başkan olarak istiyordu.Kılıçdar gibi u dönüşü yapıyor, genelde de saçmalıyor.Bir farkı yok bence.

Bunlardan bir cacık olmaz.tabi.
kendisinin bir ülke idare edecek nitelikte olduğunu sanmıyorum. fakat kesinlikle iyi bir siyasetçi ve konuşmacı...

15 dakikalık kongre konuşması neredeyse bizim evdeki televizyonu bile salladı. eleştirileri ve verdiği örnekler çok yerindeydi. kk'nın yıllardır oluşturamadığı heyecan ve umudu 15 dakika oluşturdu adam. 15 dakika lan. konuşma o kadar etkiliydi ki adam daha sahneden inmeden mükerrer oy iddiaları atıldı, yayın kesildi falan... tahminimce, yıllardır akp'nin chp'ye yaptığını, chp de muharrem ince'ye yapmıştır. sırf bu olay bile chp'nin bu kadroyla yönetime geldiği takdirde akp'den hiçbir farkı olmayacağını, halkın taleplerine kulak asmayacağını, demokrasiyi takmayacağını, bizlere zulmedeceğini kanıtlıyor.

edit: ince'nin konuşması daha uzun sürmüş olabilir. ben dinlediğim kadarından bahsettim.
saftirik chp seçmenini iyi gaza getirmiş adam.

cidden kendine muhalif ismi partide tutar mı dersimli?

farklı bir söylemi de yok adamın. dersimli'nin politikalarını daha sert dile getiriyor, mizacı sert kemal kılıçdaroğlu işte.

ümit kocasakal gibi adayların chp'de yarışa bile katılamadığının üstünü örttü. şovunu yaptı, paşa paşa akşam rakısını içmiştir kılıçdaroğlu ile

görsel
Patlayan balon. Demokratik bir seçimle kılıçdaroğlu nu bile alt edemedi. Tayyip i mi alt edecek!
Partideki iyi polis. Kötü polis malum kk. Dün çok güzel verilen rolü oynadılar ve gittiler. Saf seçmeni de işte demokrasi şöleni dedi.