bugün

entry'ler (5924)

kıblesiz orospu çocukları bize ahlak dersi veremez

ahlakı, inancında arayan beyni mitlerle oldurulmuş kendini ahlaklı sanan günümüz Türkiyesi insanı. şimdi bak güzel kardeşim. kıble namaz için kabe'nin gösteren yönünü gösterir. aslında güneyden esen yel anlamı da vardır. ama neyse. şimdi senin kıbleyi biliyor olman ahlaklı bir birey olduğun anlamına gelmiyor. zira ibadet kişinin vicdanı ile, inandığı varlık ile ilişki hali. yani senin çok inanıyor olman emin ol çok umrumda değil. Ancak bunun arkasına sığınıp sağa sola sinkaflı cümleler kurman senin ne denli bir ahlak sahibi olduğunun gösterir ki, işte bu durumda toplumun ilgi alanına girersin. evet kardeşim bunu bu şekilde dile getiriyor olman senin "ahlaksız" bir birey olduğunun bir işareti. diğer bir gösterge, bir nick arkasına sığınarak yaptığın bu ahlak tespiti. sen toplum içinde buraya yazdığın kelimelerle ahlak savunuculuğu yapsan muhtemelen uzun bir süre sıvı gıdayı pipetle tüketerek beslenmek zorunda kalabilirsin.
bak güzel kardeşim. orospuluk bir kadının bedenini para karşılığı, aha böyle ahlak bekçiliği yapıp özel yaşantılarında sosyal anlamda bir kadınla bir ilişki yaşayamayan insanların talebi ile yaptığı bir ticarettir. o kadının namusu bacak arasında olmadığını ve bir kadın üstünden bu tür küfürlerin aslında iktidarsızlık sebebi güçlü hissetme duygusu olduğunu tartışır dururlar. neyse anladın sen onu kıbleli ve ahlaksız kardeşim. sen bana bu şartlar arasında ahlak dersi veremezsin. öperim yanaklarından.

yönetim zalim de olsa itaat farzdır

zulm'ü köleliği, itaat etmeyi, kim hoş görüyorsa ondan kaçarak uzaklaşın.

her şeyden bıkıp bütün gün uyumak

depresyon uykusu dedikleri durum tanımı.

burada açık giyinmek yasak yazısı koyan kafe

açık giyinmenin tanımını da yapmaları gerekir. yani çorapsız ayakkabı mı giymeyeceğim yoksa şortla mı girmeyeceğim. şortu yasaklarlarsa şortsuz mu gireceğim. valla bana her yol uyar. haaa bu arada bu nasıl bir özgüvendir? kıçı boklu cafe. toplasan zaten 7 tane müşterisi ya var ya yoktur.

canının çalışmak istememesi

30 yıllık çalışma hayatında canımın hiç çalışmak istediği fikrini yaşamadım. ama ne hikmetse hep çalıştım. zaten çalışmak iyi bir şey olsa üstüne para vermezler.

para var huzur yok

doğrudur. zira paran varsa her an yanlış bir politika yüzünden artık olmayabilir. çünkü masa hep kazanır.

çoluklu çocuklu sözlük yazarı

benim de aralarında olduğum gruptur. lakin çocuğumdan dolayı değil, kişiliğimden dolayı saygı görmeyi yeğlerim. binaenaleyh tanışmak isteyen olursa seve seve özelden yazabilir.

karıma çakarlar diye evlenmemek

kendine güveni olmayan bireyin yaşadığı en derin "kaybetme" korkusudur. lan bir de "çakmak fiili" nedir?

sözlük kızlarının çirkin olması

sözlükte kadın yazar mı var? merakını debreştiren bir konu.
yıllardır bu soruyu soruyorum kendime,
allah'ım bu sözlüğe ben niye geldim?

bütün hafta sonu koyları gezmek

teknem varken yaptığım etkinlik... yooo gezme amaçlı değil. misafirim olan kadınlar çıplak denize girmek istedikleri için boş koy arıyordum...

evlenince yüzüğü hep takıyor muyuz

evlenince tek sorunun parmağında ki yüzük olmuyor. kesin bilgi, yayalım.

ev alma hayali

20 yılda 3+1'den 1+1'e erozyona uğramış hayallerdir. müstehaktır. o 1+1 bile fazladır. elin gavuru gelip 1 yıllık geliri ile lüks konutlkarda taşak kebabı yapsın benim halkım da 360 ay vade ile 1+1 hayalleri kursun. beter olalım diyeceğim de bunun bir sonu yok.

atatürkü ilah gören tip

doğru yolu yanlış gören tiptir. zaten o yüzden tip olmuştur. oysa atatürk ona birey, vatandaş halk olma hakkı tanımıştır. minnetini ilah görerek yaşaması onun hatasıdır.

hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

canlanamıyor amk. nasıl canlansın bir nude felan bir şey atın yahu...

heykele saygı duruşu yapan kemalist

hocanın önüne domalıp, inanç uğruna bafilenenler kadar olmasa da... yok lan kıyas kabul etmez.

yazarların sempati duydukları ülkeler

nikaragua...
adının söylenişi hoşuma gidiyor.

yazarların bugün attığı adım sayısı

şu an için 389... ulan yine çok yürümüşüm...

karanlık madde ve beşinci boyut fiziği hakkında

--spoiler--
Metafiziğin beş boyutlu bir evrenle ilgili olduğu iddiası yanlış olabilir. Karanlık maddenin varlığıyla ilgili teoriler de hatalı olabilir. Metafizik vardır ama metafizik olaylar beş boyutlu uzayda gerçekleşmek zorunda değildirler. Karanlık maddeyse uzay hacminden farklı bir varlık olmak zorunda değildir. Sonuç olarak metafizik evrenin üç boyutlu olması ve karanlık maddenin uzayın kendisi olması doğal olarak mümkündür. Metafizik evren ve metafizik uzay planck sınırının ötesindedir. Uzayın bir, iki, üç ve dört boyutlu hallerinin kütlesel varlıklara dönüşebiliyor olması (eşdeğer olması) karanlık maddeyle ilgili teorilerle çelişmez.
--spoiler--

dedi yazar.

kaynak: kalçanın 1 karış aşağısı...

muhammed mustafa eşittir allah

"allah'a şirk koşmak..." hadi yolun açık olsun. adet yerini bulsun iyi bilirdik amk...

kur korumalıya para yatıran ihtiyar

"ihtiyar" derken bana bakmayın... asla o kadar param olmadı. olduğunda da o kadar hain olmadım.