1. 1.
  Ankara yöresinde yetişen,uzun tüylü kedi ırkı.
  2 -2 ... italiano
 2. 2.
  beyaz ve uzun tüyleri, kocaman kullakları ve binbir çeşit yaramazlıklarıyla sizi canınızdan bezdirsede ondan vazgeçemeyeceksiniz. sahibinin duygularını en çok hisseden kedidir. sizle oyunlar oynarken onu bir kediden çok köpeğe benzetebilirsiniz çünkü siz koştukça o da peşinizden koşacak, bacaklarınıza zıplayacak sonrada yere uzanıp onu sevmenizi bekleyecektir. namı hiperaktif kedidir. ilk aldığınız gün hastalıklı falan olduğunu düşünmeyin sakın, o uyumadığı zamanlar dışında hep hareketli olacaktır, evin bir ucundan bir ucuna koşuşup hız rekorlarını gözleriniz önünde kıracaktır. ayrıca ayak ısırmayı çok sever, bence o tam bir ayak fetişisti.
  2 ... pinaristan
 3. 3.
  kıpırdayan her nesneye atlayan, hiperaktif, insan canlısı, sevimli yaratık
  ... poisonouscoffee
 4. 4.
  beyaz tüylü ve mavi gözlü kedilerde çoğunlukla görüldüğü gibi sağır olan kedilerdir. çok sevimli ve zekidirler. gabriel garcia marquez, benim hüzünlü orospularım kitabında ankara kedisine övgüler yağdırmıştır.
  ... fata morgana
 5. 4.
  gulenay abi' nin surekli elinde tasidigi kedidir.

  edit : o iran kedisi imis.
  2 -1 ... migfer
 6. 5.
  Ev kedisinden değişim sonucu meydana gelmiştir ve kedilerin en güzelidir. Uzun ve yumuşak tüylerinin rengi beyaz, sarı ya da kurşunidir. Gözleri sarı, mavi veya kırmızımtraktır. Bir gözü mavi, bir gözü sarı olanları da vardır. yerim ben onları.
  1 ... destination unknown
 7. 6.
  zeki olduğu kadar sosyal, genellikle beyaz ve sağır olan güzel hayvan.. sağır olmayan bir tanesini beslemek ciddi bir spor çalışması olabilir.. çok sevecen, sıcakkanlı, böyle eve yabancı biri gelince kendisini yatağın altına hapseden türden olmayan, inanılmaz oyuncu bir türdür.. öyle güzel bir yüzü vardır ki aşık olabilir insan.. tüylerinin uzunluğu, çokluğu ve dökülme hızı bir çok anneyi ve titiz insanı çileden çıkarabilir; bir zaman sonra düz siyah-lacivert-kahverengi hiçbirşeyini kalmayabilir, tümü nihai bir kırçıllılığa bürünecektir.. ama olsun, öyle harika hayvanlardır ki her türlü dertleri zevkle çekilebilir..
  ... ariza paratoneri
 8. 7.
  van kedisi ile karıştırılan kedi türüdür. van kedisine oranla tüyleri daha uzundur.
  ... a place where no one goes
 9. 8.
  sanıldığının aksine gayet iyi duyarlar...
  ... arjursum
 10. 9.
  aslında suçlu kedi değildir.insanlar onu milliyetçi yapmıştır. Kediye sorsanız o yine kediyim der.Onun için memleketi farenin yada kedi mamalarının bol oldugu yerlerdir.
  2 ... deniz manzarali okyanus