bugün

23.dönem yalova milletvekili.

(bkz: cumhuriyet halk partisi)
başbakan'ın bi çocuk neden dershaneye gider diye başladığı, ve üniversite sınavını kaldırıcem ülen diye devam ettiği konuşmasına şöyle yanıt vermiş, CHP milletvekilidir:

"eğitim sistemi çöktüğü için mi dershanecilik başlamıştır, yoksa dershanecilik başladığı için mi eğitim sistemi çökmüştür?"

"başbakan bence popülizm yapmaktadır, sınav zamanı bu tür açıklamalar yapmanın başka bir anlamı yoktur. 6 yıldır iktidardaydınız bunu gündeme getirmek için bugünü mü beklediniz?" demiştir.
böyle güzel anlatan biri yoktur akp'nin yediği bokları efenim. öyle güzel konuşmuştur ki mecliste söz aldığında dayanamadım konuşmanın sonunda ayağa kalktım alkışladım sonra tek başıma olduğumu anlayıp napıyorum lan ben diyip yerime oturdum..

(bkz: http://www.facebook.com/v...04866546197688&ref=mf)
yakın zamanda bütün akp'lilerin hıncına uğrayacak olan babayiğittir. meclis kürsüsünde söyledikleri bütün herkesin o yolsuzlukla yaşayan suratlara söylemek, haykırmak istedikleridir.

verdiği ayarı, gidip kuyumculara bozdurabilir şimdi bütün akp ve onun yandaşları.

yürüyedur...
bugunku verdiği ayardan sonra hükümet yandası medyanın nasıl bok atacagını merak ettiğim milletvekili,ama örnek olsun diye ben birkac sey yazacagım.

(bkz: kaymakamı ile ünlü yalova da dogmak)

(bkz: y ile baslayan bir ilde dogmak)

(bkz: dersim isyanıyla meşhur tunceli de doğmak)
oldukça hard bir şekilde, korkmadan ayar vermiştir. acısı zor geçer. ama dediği şeylerin 1'i bile yalan değil. tebrikler. daha önce de nerelerdeymiş.
bugün facebook'ta neredeyse bütün arkadaş grubum tarafından paylaşılmış videonun baş aktörü. 11 dakikalık video sıkar diyerek izlemeye başlayınca, bugüne kadar içimizde biriken herşeyi, 11 dakikaya sığdırabilen milletin gerçek bir vekinini gördüm karşımda. son sözlerinde olduğu gibi yandaş medyanın üzerine geleceğini bilen, korkusuz vekilim, sen çok yaşa.
asıl mesleği fizik öğretmenliğidir.
bugün meclis kürsüsünde akp'nin 7 yıllık iktidar macarasını 11 dk gibi kısa bir sürede güzelce özetlemiştir. çoğu kişinin içinden geçenleri rte'nın yüzüne karşı söylemesi çok güzeldi.
mecliste yaptığı konuşmanın özeti, konuşmadaki tek cümlede gizlidir:

"amerika'dan korktuğunuz kadar allah'tan korksaydınız bu memleketi bu hale getirmezdiniz."

ağzına, yüreğine, diline, beynine sağlık.
akp'yi ayar manyağı yapan, bütün bilinenleri 12 dakikada özetleyerek akp milletvekillerini ve yandaşlarını deliye döndüren chp yalova milletvekili...
ülkenin yarısından fazlasının hislerine tercüman olmuş kişidir.
ancak;

--spoiler--

chp'ye de sataşacağım size ne dedikten sonra yaptığı ironi ve iğnelemesi başta söylediklerinin güzelliğini bir nebze azaltmıştır
asıl önemli olan yer ise deniz baykal'ın el hareketidir. chp'ye sataşacağım dedikten sonraki baykal'ın napıyosun olm iyi gidiyosun sakın öyle birşey yapma şeklindeki el hareketi gözlerden kaçmamıştır.

--spoiler--
daha önce defalarca söylediği şeyleri, tayyip efendi hazır meclisteyken yüzüne karşı da haykırma şansı yakalamıştır.

söylediği şeylerin hepsini "somut" şekilde dile getirmiş, buna karşılık akp sıralarındaki "el indirme-kaldırma makineleri" ancak "homur homur homur" sesleri çıkarabilmiştir.

ha gelelim mevzunun özüne, buraya bu adam hakkında ileri geri konuşacak yavrucanlaradır lafım, eğer söylediği cümleleri ve kelimeleri geçtim, tek harfini dahi yalanlayamayacak adamlar bir zahmet parmaklarını yorup da angut angut yazılar yazmasınlar.

ha varsa söylediklerini yalanlayacak eleman, elini öper "haklısın ağbi" derim.
akpli vekiller kemalistler kadar küfürbaz olmadıklarından ancak homurdanmışlardır.

şimdi bu adam çaresiz kemalistlerin yeni kılıçdaroğlusu olarak günlerce gözümüzün içine sokulacak yazın bir kenara. yeni bir yüz ve tahrip olmuşluğu yok. deniz baykal'ın keyfi yerindeydi dikkat ettim o konuşurken. yeni bir piyon buldu gülmesin de napsın.

söylediklerini kemalist kız arkadaşlarımın baskılarına dayanamayarak izledim. beklediğim gibiydi. 12 yaşındaki bir çocuğun zihinsel neden sonuç ilkeriyle uyuşan şeylerdi. ve 80 yıldır kemalistlerin söyledikleri kabak tadı veren şeylerdi. ülke bölündü, yabancılara satıldı gibi bağnaz düşünceler.

heyecana gerek yok.

chpli ise bir insan ve kemalistse insan heyecanlanmıyor biliyor çünkü neler diyeceğini. olay tamamen yeni bir yüz olması. gerisi fasa ve fiso.
takım tutar gibi akpyi destekleyenlerin söylediklerinden bişey anlamayacağı(!) milletvekili.

ne demiş mevlana: ne kadar söylersen söyle söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır.
"amerika'dan korktuğunuz kadar allah'tan korksaydınız, bu memleketi bu hale getirmezdiniz" gibi kral bir ayarla akıllarda kalacak milletvekili.
10 dakika boyunca o konuştu ben rahatladım, tayyip'in bozarmış suratını gösterdiler ben keyiflendim. hele ki konuşmanın sonuna doğru kendi partime de sataşacağım dediği vakit epey heyecanlandım, tam alnından öpmek için ayaklandım ki çok geçmeden söz konusu sataşmanın baykal'ı yıkama yağlama çalışmalarından ibaret olduğu anlaşıldı ne yazık ki.
akıllarda kalan diğer bir detay ise;

-spoiler-

ince'nin kendi partime de sataşacağım dediği vakit, baykal'ın panik içinde el kol yapıp "hele bir ağzını aç, bitiririm oğlum seni" tarzındaki bakışları.

-spoiler-
(bkz: amerika dan korktuğu kadar allah tan korkmayan akp)
lise öğrencisiyken otostop çekip arabasına bindiğim insan. tabii o zamanlar öğretmen ve dershaneciydi. şimdi milletvekili ama hala babacan.
"11 dakikada 7 seneyi özetlemek" gibi bir rekorla guinness rekorlar kitabı'na girmeyi hak etmiştir.

bir ara sadece ve sadece "homur homur homur" sesi çıkaranlara kabuklu yemiş atacak zannettim ama ayarı yeterli buldu kanımca.
yazar olsa, mecliste söylediği onca sözü sözlükte yazsa, altına seri halde artı oy verilecek, özlenen milletvekili örneği.

(bkz: işte budur üstat)
ayar nedir nasıl verilir, cümle aleme göstermiş milletvekili.
Mecliste yaptığı konuşmada akplilere verdiği ayarlarla akplilerin saçmalama dozunu 10x yapan yalova milletvekili.akp'liler hala yeni yüz, kılıçdaroğlu özentisi falan diyor ama bir taneside çıkıpta söylediklerinde şunlar şunlar yanlıştır şu yüzden diyemiyor.
meclis görüşmelerinde dile getirdiği eleştirilerin çoğunda haklılık payı olsada eleştiri aralarına eklediği popülist söylemler ile konuşmasının kalitesini düşürmüş milletvekilidir.

bir hükumeti allah'dan daha çok abd'den korkmak ile suçlamak akla mantığa uygun değildir. 50 yıldır verilen tavizler ve bağımlı hale getirilen bir ülkenin gemileri yakarak dış dengeleri gözardı ederek hareket halinde bulunması bu ülkeyi yok etmek için yeter ve artar. bir hükumetin abd'den korkması kendi çıkarı ve selameti için değildir. ortada söz konusu olan devletin bekası ve geleceğidir. en az 10 yıllık bir devlet politikası oluşturmadan bu boyunduruklardan kurtulmayı düşlemek hayal ötesidir. akp, bu boyunduruktan ve bağımlılıktan ülkeyi kurtarmak için mücadele ediyor mu? bunu bize tarih gösterecektir. fakat ucuz söylemler "allah'dan bile bu kadar korkmuyorsunuz" ifadesi karşıt söylemleride beraberinde getirir. bunun en güzel örneğini rahmetli bülent ecevit yaşamıştı. kıbrıs barış harekatında ve sonrasında abd'nin aldığı haşhaş üretim sınırlaması yasalarına ve tenkitlerine uymaması sonucunda 7 yıl süren bir ambargoya ve 1980 yılında darbeye şahit olmak zorunda kalmıştır.

bugün bir devlet görevlisi abd'den kendi hayati kaygısı yüzünden mi korkmaktadır? yoksa ülkesinin düşebileceği ve maruz kalacağı zulümler yüzünden mi? bu soruyu sn. muharrem ince' sormak isterdim doğrusu.
son yılların en büyük ayarını vermiştir. fakat baykal'a da ayar vermesini bekledim ama bizim ülkemizde olmaz o. partiden ihraç sebebi olurdu heralde.
nasıl ayar veriliri uygulamalı olarak anlatarak, son 7 yılın ayarını vermiştir.
meclisteki bütçe görüşmelerinde, keçe yüzlü homurgaç hükümet üyelerinin topunun ibretlik pişkin hallerini gün gibi ortaya koyan bir konuşma yapmış milletvekilidir.

bu arada o kendini bilir,

(bkz: sözlük değil günlük mübarek)