bugün

entry'ler (5067)

galatasaray ın küme düşmesi

vaka i hayriye olarak nitelendirilebilecek olay.

abd nin yunanistan dedeağaç a yığınak yapması

izmir-istanbul otoyolu, Çanakkale köprüsü, Aydın-izmir, Denizli-Aydın otoyolu... vs Bunlar var. Sanki bilmediğimiz bir sınır hattı gibi uzanıyorlar... Ankara-izmir hızlı tren hattı ise bir türlü yapılmıyor. Demek ki gelecekte Ankara ile izmir'i aynı hatta görülmüyor? Ne teoriler geçiyor kafamdan. Anlayabiliyor musunuz?

podcast

işitsel ağ izlencesi.

podcast ne mübarek

"işitsel ağ izlencesi" şeklinde yanıtlanabilecek soru.

stalin

Şerefsiz olduğunu biliyordum da... Tarih okumaya başlayıca Şerefsizin önde gideni olduğunu görmeye başladım. Ayrıca Rusların neden pek sahiplenmediğini de anladım. Layığını bulmuş. Can çekişe çekişe gebermiş puşt. Darısı diğer despotların başına.

nihat genç

Başladı mı bir saat arasız konuştuğuna bakmayın; çok bilen az konuşandır.

gül sunal

Herkesin yapabileceği alelade bir youtube videosu ile kültür bakanlığından destek almış. Denilecek çok şey var da yorum yapmak istemiyorum.

https://youtu.be/j8omSy7Nqw4

kürk mantolu madonna

Sabuncu Raif'in Berlin Zamparalıkları ve ibretlik sonunu konu alan tefrika roman.*

(bkz: maria puder/#45260320)

*Sabahattin Ali ilk kez gazetede 48 bölümlük tefrika olarak yayımlamıştır.

17 yaşındaki muhafazakar kızın 7 dil öğrenmesi

peki bu gibi insanların eğitimde yeri yüzde kaç? Herkes bu kızın imkanlarına sahip mi? Devlet mi vermiş 7 dilin eğitimini?

internet dünyayı küçülttü. Bir çok ülke ile bağlanabiliyoruz. insanlarla konuşabiliyoruz zaten. Öğrenciler dil öğrenmeye, kitap okumaya, kendilerini geliştirecek hobilerine zaman bulamıyorsa... Kafası 1400 yıl önceki Arabın ıvır zıvırıyla dolduruluyorsa... Bu gençlikten ne bekleyeceksin?

hesaba yanlışlıkla 150 bin dolar yatması

Peşine mafyayı takmak isteyen iade etmez.

maria puder

--spoiler--
Sabuncu Raif'in aşırı yüklemesinden dolayı haftalarca hastanede yatan batakhane gülü. Ah be zampara Raif... Ah be zampara Raif... Ne vardı bu kadar kızcağıza yüklenecek? *

soğuk kahve

insan bunu kendine niye yapar ki.

elinde akıllı telefonla ölmek

ilginç bir ölüm şekli. Ölen de var. Bugüne kadar da olmuştur. Yanılmıyorsam Erol Büyükburç Kral ölmüştü elinde telefonla. Son bir twit atarak. Ruhu şad olsun. Depremde enkazın altında kalıp ölmek de var. Gazeteci ismail Güneş'in olduğu gibi canlı yayına bağlanıp bulunamamak da var. Ben ölünün elinden alamazdım telefonu. Nasıl alabiliyorlar hayret ediyorum.

edit. ismail Güneş canlı yayına bağlanmamıştı. 112 ile görüşmeleri yayınlanmıştı. Kafam karıştı gene.

vajina kararmasına iyi gelen şeyler

Hiç kimsenin umrunda olmayan mesele
Ulan kara olsa noolcak beyaz olsa noolcak? Derde bak(!)

erdoğan neden bırakmak istemiyor sorusu

"Biz gerekiyorsa, şu mücadeleyi verirken, eğer benim emir komuta merkezim , bana "papaz elbisesi giyeceksin." diyorsa, papaz elbisesini giyer, bu şekilde gider görevimi yaparım. Niye? Çünkü bizim mücadelemiz sıradan bir mücadele değil de onun için."

1995

bunlar güzel günlerimiz daha beter olacak her şey

Teoman'ın gerçekleşen kehaneti.

kürtsüz arapsız suriyelisiz bir türkiye

Atatürk'ün de yapmak istediği bu idi. Farklı kökenlerden gelse de insanları bir potada eritip, ayrışmaların çatışmalara dönmesini önlemek. 10. yıl marşının şimdilerde pek okunmayan bölümü:

"Örnektir milletlere açtığımız yeni iz;
imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir kitleyiz:"

yunanı aptal ve zayıf sanmak

Zamanı tavernalarda harcayan bir millet işte. Kendi vatanları için çalışmadıklarından bağımsızlıklarını kaybetmişler. Kukla bir devlete dönüşmüşler. Ne olsun? Ha biz çok farklı mıyız? Akdeniz devletlerinde var bir gevşeklik. Bu arada... Türkiye kudüs'ten yönetilmesin.
Türkiye Ankara'dan yönetilsin.

enflasyon

Yaş meyve sebzedeki enflasyonun sebebi zincir marketlerdir. Her sokakta iki üç zincir market var. Pazarlara gelmesi gereken yaş meyva-sebze marketlere gidiyor. Marketlerde pazarlardan farklı olarak sebze meyvanın hepsi satılmayabiliyor. Zincir marketler tonlarca aldığı yaş meyva-sebzeyi hafta sonunda çöpe atıyor. Marketler arzın büyük bir bölümünü emdiği için fiyatlar yükseliyor. Marketteki fiyatları gören pazarcılar, fiyatlarını marketlere göre yukarı çekiyor. Zincir marketlerde yaş sebze satışı yasaklansın.

azrail gelince kurulabilecek cümleler

"Allah yok din yalan". hadi kardişim yaylan * "
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.