bugün

entry'ler (5373)

ben bu evde pırasa pişmeyecek demedim mi ulan

Önemli olan doğru teknikle pişirmek. Yoksa gerçekten tatsız oluyor pek çok ot gibi.

nasıl obez olunur

Dengesiz beslenme ve hareketsizlik yüzünden. Çok yemekten daha çok ne yendiğinin daha önemli olduğu düşüncesindeyim.

muharrem ince nin kendi köyünden bile oy alamaması

2018 yılına ait bir haber. Bugün şöyle oy alırım, böyle oy alırım diyen Muharrem ince'ye 2018'de kendi köyünden bile oy çıkmamıştır...

https://www.haberturk.com...m-ince-144-erdogan-167-oy

asrın cenabeti

Durumunu, boy abdestinin de kurtaramadığı kişidir.

camilerin artık minaresiz yapılması

Bence oldukça gerekli. Yok külahı uçuyor, yok depremde yıkılıyor. Tehlike saçıyor. Dinde, bırakın minareyi, namaz kılınacak camii bile tam tanımlanmamış. Bırakın insanlar için tehdit içeren minare de artık olmasın bi zahmet. inat etmeyin. Zaten kaç kişi cami kullanıyor?

kızılayın ahbap a deprem çadırı satması

Haluk Levent de anlayamamış galiba; Burada mesele şudur: Seküler kesim, devletteki dincileşmeye karşı tepkisi yüzünden, yardım olarak başka kurumlara emanet etmediği parayı, Haluk Levent şahsında ahbab'a emanet etmiştir. Ahbab, verilen bu parayı, cemaat ve tarikatların mamalandığı, insanların artık zerre güven duymadığı bir kuruluşa (Bu kuruluşun bağlı olduğu şirkete) vermiştir. Üstelik bu kuruluş da halktan bağış almaktadır. Şimdi söyleyin, Ahbab'a emanet edilen, ve tarikatlara gitmesi arzu edilmeyen yardım parası nereye gitmiştir? Yok eğer çadır yapılıp verilecekse, neden 3. güne kadar (acil ihtiyaç halinde) depolarda çadır bekletilmiştir. Ahbab neden bu durumu kamuoyuna duyurmamıştır? Kimlerin nemalandığını bile bile bu ticareti nasıl yapabilmiştir?

kızılayın ahbap a deprem çadırı satması

--spoiler--
Kızılaya ısmarladım çadırı çadırı
Bilemedim ben bu işin
Önünü ardını oy önünü ardını
--spoiler--

ahbap

son ortaya çıkan olayla birlikte nasıl bir illüzyon içinde yaşadığımızı görmüş olduk. Yazık.

https://youtu.be/jog-EyY7qLc

sinema tarihinin en iyi oyuncusu

sanatta böyle bir tanım olmaz. her oyuncunun rolü yorumlaması farklıdır.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Barış Manço - Nerede.

anadol arabalarının inekler tarafından yenmesi

Anadolun parçacıklı malzemesinin samana benzemesinden dolayı, uydurulduğunu düşündüğüm söyleti. Hiç bir aklı başında canlı, günlerce aç kalmadıysa yenmeyecek bir şeyi yemez. Tabi bugünkü malzeme bilgisi ve teknoloji o gün olsaydı, anadolun kaportası samana benzemeyecek ve böyle bir söylenti de olmayacaktı.

rte düşmanlarının genelde türk olmaması

(bkz: ben gürcüyüm eşim arap)

türk halkının tayyip erdoğan sevdası

Türk halkının, kendi hakkında bilgisizliği yüzünden, propagadalara karşı koyamayışını gösterir. Propagandaya karşı koyabilen eğitimli kesimdir. Bu yüzden eğitim arttıkça AKP'nin oyu azalır.

nurdağı müftülüğü 4 6 yaş kuran kursu çadırı

En iyi tabirle, minicik çocukları topluma düşman olarak yetiştirmek, militanlaştırmak içindir!

levent kırca

Rüyama girdi bugün. Çok enerjik ve neşeli idi. Umarım bana göründüğü gibidir kral.

depremde yıkılan şehirlere üniversite kurmak

Bence depremde yıkılan şehirleri yeniden kurmak için atılacak en mantıklı adımdır. Diğer şehirlerdeki üniversitelerden bazıları küçültülür. Yıkılan şehirler merkez olmak üzere üniversiteler kurulur. Yeni kurulacak şehirler, üniversiteler etrafında büyütülür. Hem eğitimin önemine de vurgu ile başlanır. Ayrıca, oraya nitelikli eğitimli insanların varlığı sağlanır. Demografi dengesi korunur. Bu noktada, enkazlar için de önerim var. Enkazları taşımamak. Enkazların altındaki eşyalar ayıklanarak, kalan betonların buldozerle üzerinden geçerek, toprak altına gömmek. Böylece enkaz sorunu büyük oranda çözülür. yerinden Götürülen enkaz da başka yerde çevre kirliliği yapmaz. Ne dersiniz?

ak parti sağ bir parti mi yoksa sol bir parti mi

Zararlı bir parti.

bu yarayı sarmadan hiçbir yere gitmek yok

"solçok boyroktor yormo yoldor oktodordo doğol" diyen kişiler videonun yandaş medyada yayınlandığını bilmiyor mu? Göz önünde olmaması fark etmez. O da sırtını bu düzene dayamış kişi. Öyle olmasa gider başka aile ile akrabalık kurardı. Benim için diğer akepelilerden hiç bir farkı yok.

bu yarayı sarmadan hiçbir yere gitmek yok

Ucuz Propaganda filmi. Yarayı açan, 20 yıldır iktidarda olanlar kim diye sormazlar mı adama? Hadi oradan!

sakal tıraşı

Jileti değişebilir tıraş bıçağına alıştıktan sonra, daha öncekileri aramadım. Tıraştan önce güzelce tıraş kremini bir tasta sıcak su ve fırçayla hazırlıyorum. işimi bitirdikten sonra jileti çıkarıp, dikkatlice kurulayıp tekrar takıyorum. Tabi zaman ayırmak, dikkat ve özen göstermek lazım. Yoksa kazalar oluyor ara sıra.