bugün

entry'ler (8535)

batı özentisi kemalistlerin amerika düşmanlığı

Kemalist görünümlü rus muhibidir onlar. Solcular amerikadan nefret eder mesela, çünkü amerika onların sevgili sosyalizmini cortlattı.

Muhafazakarlar ve islamcılar amerikadan nefret ederler, çünkü amerika onların gözünde , kendilerini en güçlü olduğu dönemde sikip atan batı medeniyetinin sembolik halidir. Muazzam bir kompleks ve eziklik vardir bu gruplarda amerikaya karşı.

Öte taraftan ikinci gruplar aynı zamanda amerikanın da en baba uşaklarıdır. Amerika sosyalizmi cortlatırken her ülkede sağcılardan destek aldı. Solcu militanlara karşı meksikadan türkiyeye bilumum müttefiki silahlandırdı ve eğitti. Darbelere karıştı.

Amerika c sınıfı islam ülkelerinde siyaseten islamciları destekledi, götleri başları oynayınca da aynı yolla indirdi (örn;mısır).

Bugun batiya göç etmek için binlerce müslüman ölümü göze alıyor, denizlerde telef olanın hatti hesabı yok, kimse kolpadan batı düşmanlığı yapmasın. Batinın kültürü, sanatı, medeniyeti var.

Sizin hiç bi sikiniz yok.

15 senedir akp ye oy veriyorum battım diyen çiftçi

Ellerine sağlık hökümetin olasılıkla istemeden yaptığı doğru şeylerden biri de çiftçi veya hayvancıyı cortlatıp kırsal nüfusun azalmasına yol açması oldu. Çok değil 30 sene evvel neredeyse yarı yarıya kentli-köylü nüfusu şu anda 90-10 gelmiş durumda.

Muhafazakar ideoloji kırsaldan beslenir. Nüfus artışı kırsalda gerçekleşir. Egitim kırsalda geri kalır.

Türkiyenin sosyolojisi 50 yıl önceki gibi olsa akp %70 oy alırdı, net.

türkiye sınırında donarak ölen afgan anne

Evvela kendi suçlu; el kadar çocuklarıyla, şu karda kışta, 3 000 km yolu göze alıp yola çıkamazsın aq ya, nasıl müslümansın lan sen, vereceğin bir can, şu yaşadıkların bir sınavdı, zerre üzülmedim, geçelim.

ikinci suçlu; afgan halkı. Oturduğun yerden batiya cihat ilan etmek intihar saldırıları düzenlemek kolay, bedelini ödersin ama böyle. Ne afganistan'ta, ne ırak'ta batı kesinlikle birinci elden suçlu değil. Afganistanın nüfusu kaç bilmiyorum, it gibi ürüyorlar zaten bunu yazarken bile çoğalmıştır. 1 tanesine bile vah demem. Mukadderat. Geçelim.

Üçüncü suçlu; açık sınır politikası güdüp bu tarz çomarları göçe yüreklendiren ülkeler. işte iran mesela.

noel ve yılbaşı aynı şey değil diyen çomar

Asalak sığır siklerine gereksiz izah yapmaktadır. Yılbaşı, noel, kristmıs neyse ne insanlar deli gibi kutluyor işte. Bu Kudurukluk da bundan geliyor ya.

online sayısı

Sanılanın aksine yönetimle çok da alakası yoktur. Sözlüklerin cortlama devrine girmesi twitter'ın türkiyede popülerleşmesiyle başladı. Sene 2013. Ekşi , sözlüklerin atası olduğu için alternatif olarak bi 10 yıl falan daha popülerliğini korur ama başta uludağ gibi klonları için çöküş kaçınılmaz. Günümüzde bu tür sözlüklere yazmak ev telefonu kullanmak gibi bir şey. Seneye bu zamanlar şimdikinin yarısı kadar insan olur. Hey yavrum ne zamanlar vardı be bu sözlükte .

ingiliz at arabasına beygir olanların torunları

Bahsi geçen torunların o şanlı dedelerinin saraycığını da ingiliz zırhlısı korur, padişahcıklari zahmet etmesin yorulmasın diye bir de vergilerini toplarlardı.

akit operasyon çocuklarına osmanlı tokadı manşeti

Tipik siyasal islamci seviyesizliğini de , avrupanın b ve c sınıfı halklarınca sikilmiş sıpaya çevrilmiş osmanlının tokadinı da bi yana bırakırsak, ibre tekrardan tayyip erdoğan a dönüyor gibi. Şu gün seçim olsa tayyip erdoğan en güçlü rakibine karşı kazanır. Yarın memura da %20 çekerlerse tamam bu iş. Kk muhtara, bekçiye, polise, esnafa, imama yağ çekip helalleşme zırvalarken reis günü kurtardı, kim ne derse desin.

milliyetçilerin cahil olduğu gerçeği

Aslında türk milliyetçiliği (başlıkta kastedilenin de bu olduğunu varsayıyorum) dediğimiz kavram, 21. Yyda okuma yazma bilmeyen paşası olan devşirme saray tiranlığını devirip ortadoğu şartlarında gayet modern ve ileri bir devlet kuran ideolojidir. Tc nin kurucu ideolojisi türk milliyetçiliğidir. Atatürk de sadece bu milliyetçilerden bir milliyetçi değil ideolog düzeyinde bir adamdır. Sözgelimi bozkurt figürünü o çıkartmıştır. Beğenip beğenmeme ayrı, atatürk e kim cahil diyebilir? Burası böyle.

Milliyetçiliğin oy uğruna 60lardan itibaren taşralaşmasi ve islamileşmesi bugünkü tekbirci moronları doğurdu.

Özetle başlıktaki tespit son tahlilde doğru, ismail gaspıralı değil de çatlı gibi alelade bir piyon biliniyorsa, ömer seyfettin değil yeşil kod adlı bilmem ne sikim seviliyorsa orada kitlesel bir cehalet vardır.

mısır mursi yi arıyor sen erdoğan ı aratma allahım

Mısır halkının ort. Iqsu 80-85, yani bizden daha düşük. Mursiyi arıyorlar mı ? zannetmiyorum, muhtemelen unutulup gitmiştir. Ama mursi iktidarda olsaydı mısır'da olacak şey iç savaştı. Çünkü yarım iqlu islamistler sistematik olarak nüfusun %10unu oluşturan hiristiyanlara baskı yapıyordu. Bilenler bilir mısır a bir asir önceki ingiliz müdahalesi de aynı sebepten olmuştu. ingiliz donanması müslüman mahallelerini topa tutunca savunmasız kiptilere aslan kesilen kitle pet oluvermiş el aman çekmişti. Ha bu arada mursiyi oraya çıkaran da zaten batıydı. Batı mısırda gerçekleşecek adil seçimleri islamistlerin kazanacağını biliyordu (hatta mursi beklenen oyu alamadı)

batının acı dolu tarihi

Mesela en basitinden Afrikayı ilk köleleştiren ve sömürgeleştirenlerin müslümanlar olduğu gerçeğini düşündüğümüzde çok da öyle kanlı değildir. Gerçek şu ki Müslümanlar tarihinin en kuvvetli olduğu dönemlerinde bile avruupanın b sınıfı halklarınca tokatlandılar (araplar-ispanyollar, osm-polaklar) bu kompleksi de bu tarz sadece kendi inandığı zırvalarla kapatmaya çalışıyorlar.

misvak dergisinin ibb capsi

Gülmekten yüz felci etmiş müslüman latifesidir.

30 eylül 2021 marsilya galatasaray maçı

iki fransız takımı denilmiş ama marsilya fransız değil mağribi kekoların takımıdır. Araptır hülasa.

11 eylül 2021 aşı karşıtlarının maltepe mitingi

Peşin ek; Aşılarımı oldum, 20 tane daha aşı olunacak derlerse 20sini tereddütsüz olurum.

Bu toplantıya tepki vermenin, katılımcılarına ağzından köpükler çıkarak hakaret etmenin tek bir açıklaması var; farklı görüşlere tahammülsüz bir angut olmak. Dünyanın kimi yerlerinde nasyonal sosyalizm savunmak bile serbestken herifler ciddi ciddi mitingin yasaklanmasını falan istediler. Niye? Siktir lan bu ülkede anayasa var, bu ülkede demokrasi var, bu ülkede ifade özgürlüğü var. Kendini icra ettiği mesleğinden ötürü toplumdan üstün ve zeki gören bir avuç yaygaracı dalyarağın iki dudağı arasında değil insanların iradesi. isteyen aşı karşıtlığı da yapar, aşı da vurulmaz. Faşist sikikler sizi.

tanju özcan ın chp den ihraç edilmesi

Göçmenler konusundaki duruşu gayet tutarlıydı halktan da destek alıyordu. Gördüğü ilgi onu da şımarttı ve fazla öne çıkmaya populizm kasmaya başladı.

Cinsel imalı son vukuatı ise güldürmedi.

Sonuç olarak chp adına doğru karar. Tanju başkan, icraatlerine ilgi kaygısı olmadan devam etmeli. Özdağ'ın değilse muharrem in partisi kendine kucak açacaktır zaten. ilaveten chpden seçilen çoğu baskan gibi bir sonraki seçimde de kazanır belediyeyi.

lookism tehlikesi ve bekar kalan y kuşağı

Bu anlatılanlara ilaveten şöyle de bir durum var; her toplumda kadın erkek aşağı yukarı eşittir. Ama 80 milyonluk koca bir ülkede 0.1 bile ciddi fark demek.

Bir de kadınların ortalama yaşam süresi daha fazla olduğundan, genç nüfusta, erkek nüfus bir tık daha fazla. benim hesaplarıma göre türkiyede evlilik çağında olan 400k erkek istese de hiçbir zaman evlenemeyecek. Yığın yığın gelen afgan erkek sürüsü hesap dışı, onlar da yerli kız kapmaya başlarsa bizim inceller iyice cortluyacak.

Tipsizler, engelliler, ekstrem kısa veya uzun olanlar, yol-yordam-ortam görmemiş sünepe takımı (muhafazakar tayfa), kırsalda yaşayanlar bariz şekilde dezavantajlı.

tarık akan ın yakışıklı kabul edildiği ülke

Kadınların boy ortalamasının 150 cm olduğu ülkedir (tarık akan'ın çılgın attığı dönemde muhtemelen ort. Buydu, nitekim nesil son 30 yılda iyi uzadı). Evet arkadaşlar tarık akan yakışıklılığı diye bir şey yoktur. Uzun, ince, renkli gözlü bir birey var karşımızda. Yüzyıllar boyunca bulgur pilavı ile beslenip akraba evliliği yapmış mainstream anadolulu için evet yakışıklıdır ama Türk sinemasının gerçek yakışıklısı cüneyt arkın'dır, türkiyede rakipsizdir. Açın 60lardaki filmlerine bakın. dünyadaki rakibi de alain delon'dur. Ben bunu tartışmam bile.

mhp nin akp ile aslına dönmesi

2009-2015 yılları arasında devletteki tüm bürokratik pozisyonlarını kaybetmesi ile pasifize olmuşlardı.

Çünkü arkasında asker-polis-istihbarat olmayan ülkücü hareket hiçtir. Bu sebeptendir ki başkent üni.lerinde aponun doğum günü kutlanırken hiçbir şey yapamadılar. Adını da sokaktan çekildik koydular. Batıdaki milliyetçi partilerle-devletler arasında olan ilişki mhp-tc arasında olsa mhp ve ülkücüler en ufak bir refleks bile veremezler. Alman devletinin milliyetçi afd ye olan yaptırımlarını türkiye mhp'ye yapsa bizimkiler çoktan partiyi kapatıp evlerine gitmişlerdi.

Son zamanlarda 70lerdeki agresif hallerine geri döndüler. Demokratik bir ülkede Yunanistan'da geçen yıl kapatılan chrysi avyi ile aynı kaderi paylaşır. Ama sevinmeyin su akar mhp iktidarın yanında yerini bulur.

abdülhamid kayıhan osmanoğlu nun atatürk tweeti

Eleman esasında ibb başkanını hedef alıyor, atatürk ü değil. Son polemikleri takip edersek görürüz bunu. Neyse ne velev ki atatürk olsun önemli değil.

besmele çekmenin kafa çekmeden daha erdemli bir şey olduğunu kim söylüyor mesela? Bana göre insanlığa katkı bakımından kafa çekenler çok daha değerli.

Fatih in şunun bunun devri geride kaldı geç paşam o işleri. Adam mezarından çıksa topkapıya girmek için bilet keserler. Ekrem in karşısına çıksa belediye başkanlığını kazanamaz.

Geçelim.

ankara istanbul belediye meclisini cumhur kazandı

Belediye meclis üyesi seçimlerindeki zırvalık nedeniyledir. Ankaradan örnek verelim. Ankara nüfusunun 1/5 i olan çankaya'nın belediye meclisindeki temsilci sayısı: 10. Nufusu çankayadaki bir site kadar bile olmayan evren ilçesinin temsilci sayısı ise; 2. Küçük taşra ilçelerden gelen temsilcilerle belediye meclislerindeki üstünlük bu şekilde kuruluyor. El atılmasi gereken bir haksızlık bu.

dünya tarihinin en iyi roman yazarı

1-G.g.marquez,
2-m. V. Llosa,
3-jose saramago,
4-orhan pamuk,
5-j. M. Coetzee.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.