bugün

entry'ler (1221)

diske üye olunca işten atılan 132 emekçi

cehapeli aydın belediyesinin işten çıkardığı emekçilerdir.
ortaçağ zihniyetini en tepeden tabana kadar hissettiren cehapenin yeni icraatı şaşırtmamıştır.
http://www.ensonhaber.com...diyeyi-protesto-etti.html

chp için kararları veren gizli merkez neresi

Chp'li şaban sevinç ve tuncay özkan'ın birbirlerine girmesiyle öğrenilen konudur.
iddiaya göre cehaşpe içinden konuşan bazı üst düzey partililer diyor ki: cehaşpenin kararları gizli bir merkez tarafından alınıyor, bu kararlar genel başkanlığa dikte ediliyor, onlar da partiye dayatıyor.

Cehaşpeyi perde ardından yöneten bu gizli el kim ola ki acep?

Kaz sürüsü hala gulu gulu vak vak.

seyit rıza

tunceli'de ayaklandıklarında kendilerine osmanlı dönemindeki gibi müsamahalı davranılacağını sanarak yanılan ve o dönemin tanıkları tarafından kendisiyle beraber ayaklananların "fare gibi zehirlenerek telef edildiği" aktarılan ingiliz uşağı.
kalıntıları bugün halen memleket için her iyi gelişmeyi baltalamaya çalışmakta, içeride nerede bir ihanet hareketi, batı gütmesi varsa tuzlarını kapıp koşmaktadırlar.
hasan sabbah, şah ismail, şahkulu, celali, sey it rıza vs. derken son olarak gezi'de en önde ellerinde tuzlukla koşarken görülmüşlerdir.

bunlar turizmi bitirdiler

bir cehaşpeli söylemidir.
işin aslı ise bu sene turizmde rekor kırılmış olduğu gerçeğidir.
http://www.ensonhaber.com...is-yuzde-30-yukseldi.html

yine temennileri turmadı, gayretleri sonuç vermedi yani. kemal, alman dergisine röportaj verip yine "türkiye'ye turist yollamayın ki ekonomik kriz olsun" dese... tekrar denese? olur mu ki?

tarkan filmindeki ahtapot

Exlamabin miydi ne boktu işte onun ikinci hesabı. Belki 3. hesabı da olabilir.
Kemik peşinde bir dürzi.

pir sultan abdalın ihaneti

Osmanlı'nın fars şahı ismail ile mücadele ettiği dönemde anadolu topraklarında yiyip içip yaşadığı halde şahın tarafını tutarak yaptığı nankörlük ve ihanettir.

Benzer bir ihaneti asırlarca bu topraklarda yaşayan, sağ salim emniyet içinde hayatını sürdüren ve ruslar doğudan anadolu'ya girince aniden haçlı ruhu kabarıp müslüman komşularını katleden ermeniler yapmıştır. Sonra da soykırım zart zurt. Ulan madem osmanlı size soykırım yapacaktı yüz yıllardır nasıl rahat içinde yaşadınız?

chp skandallarının uludağ sözlükte gündem olmaması

cehaşpe karşıtlarının heyecansız ve gayretsiz, rahata alışmış, nimeti önünde bulmuş yeni nesil olmasından kaynaklanır.

28 şubatları, 90lı yılları bizzat içinden yaşayan kuşak bu günlere gelmenin ne demek olduğunu bildiği için bir damla da olsa karınca misali su alıp yürürler. 15 Temmuz'da sokağa çıkan ve en fedakar davranan insanların yaş grubuna bir bakın. Orada gençten çok orta yaş vardır. 30 yaş üstü çoğunluktur.

burada da bazen haber sitelerine bile henüz düşmemiş olaylar, çok az kitapta bulabileceğiniz çarpıcı bilgiler paylaşılıyor. Ama bizim yumurtası sıcak enes batur hayranı sözlük bebelerimiz tenezzül etmezken, cehaşpenin trolleri ipe sapa gelmez yalan dolan bir başlık açsa hemen beş dakikada altını doldurmaya başlıyorlar.

öyle tipler var ki sözlükte, adamın bir tane aklı başında tanımı yok. ağız dalaşı yapan sarhoşlar gibi aptal saptal şeyler yazıyor. bu yaratığı kim ciddiye alabilir dediğim yerde hemen troller yetişip sanki gerçekten normal bir tanım girmiş gibi altına yazmaya başlıyorlar.

siz burada ateist taklidi yapan herkesi ateist mi sanıyorsunuz? şamanist taklidi yapan herkesi şamanist mi sanıyorsunuz? adam sözde ateist olduğu için dine saldırıyor ama ikide bir güya kötülemek için "emevi" kelimesi kullanmaktan pek keyif alıyor. mesela itin teki var, milliyetçi ayağına takılıyor, güya islam öncesi türkçülük veya ulusalcılık yaptığını düşündürtüyor. halbu ki adam bildiğin şah ismailin ardını yalayan osmanlı düşmanı zümreden bir esedçi.

muhalif olan, muhalefette olmanın ne olduğunu bilen daima ataktır. Elindeki nimetleri gökten zembille indi zanneden uyuşuk kitleler de daima yeni tecrübelere muhtaç.

almanya da emekliler gününü gün etsin biz burada

"bizi gısganiy" dediğiniz almanya'da emeklilerin lüks ve sefahat içinde gününü gün etmesine kıyasla buradaki durumumuzu düşünüp duygulandıran görüntülerdir.
https://vcdn.ensonhaber.c.../v/2018/07/1532970915.mp4

milli mücadelenin liderlerinden bir kısmı

kurtuluş savaşının önder kadrolarından, meclisin kurucularından bir kısmıdır.
milli mücadeleyi, kuvayı milliyeyi, kurtuluş savaşını dillerinden düşürmeyen kesimlerin bu isimlere saygı göstermesi, bu kesimlerin samimi olup olmadığını belirleyicidir.

Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası:(1924 - 25)
Başkan Kâzım Karabekir, ikinci Başkan Dr. Abdülhak Adnan (Adıvar) ve Hüseyin Rauf (Orbay), Genel Sekreter-Ali Fuat Paşa (Cebesoy). Diğer merkez yönetim kurulu üyeleri ise Rüştü Paşa (Erzurum mebusu), ismail Canbolat (istanbul), Sabit (Erzurum), Şükrü (izmit), Muhtar (Trabzon, Halis Turgut (Sivas), Necati (Bursa), Faik (Ordu) Beylerdi.

Bunlar tek parti (chf) karşısında ikinci bir oluşumu kurup yürütmüşler, bunun sonucunda 6 buçuk ay içinde partileri kapatılmış, yıllar içinde bu isimlerin bir kısmı idam edilmiş, bir kısmı yargılanmış, yazdıkları yakılmış, kendileri ülke yönetiminden uzaklaştırılmıştır.

aziz nesin

solun kendi güdüklerini dev aynasında gösterme esnaflığının bir başka ürünü.
vasıfsız.

müslüman olmayan türkler

(bkz: türkopol)

ateist komünistlerin iktidarı ve kızıl kmerler

dinsiz ateist komünistlerin nasıl vahşi ve cahil olabildiklerini dünyaya göstermiş olan yakın tarih gerçeğidir.
kamboçya'da 1970 li yıllarda iktidarı ellerine geçiren kızılların hayvanlar gibi uyguladıkları vahşet ve katliam, bu türün içinde yatan hastalıklı ruh halini göstermektedir. milyonlarca insanı kafalarına şiş saplamak gibi kendilerini tatmin eden psikopat yöntemlerle katletmişlerdir.

Öyle ki, dönemin tanıkları, kızıl kmerler denen ateist sürüsünün sırf gözlük taktığı için bile "adam okuyan bilinçli biri olabilir, köylü sınıfından değil" mantığıyla insanları alıp acılı yöntemlerle öldürdüklerini anlatıyorlar.
(buradaki gezici it sürüsünün davranışlarını hatırlarsanız bu gürüh eline güç geçirse neler olabileceğini kıyaslayabilirsiniz)

ateist vahşetin izleri için bir yerli bir yabancı kaynaklı iki kısa videoyu izleyiniz. katliamların eserleri bugün kamboçya'da soykırım müzelerinde sergilenmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=R3lGZn7Jl-M

https://www.youtube.com/w...GvJ4&feature=youtu.be

kemalist dernek add içinde fetö krizi

başkanlık yarışına giren add mensupları arasında karşılıklı suçlamalarla basına düşen olaydır.
https://www.yeniakit.com....kez-adres-add-498980.html
https://odatv.com/add-sec...cu-atismasi-29071813.html
http://www.halkinhabercis...de-addyi-fetoculer-basmis

yahudiler yine yardım gemilerini durdurdu

Gazze'ye uygulanan ambargoyu delmek amacıyla 15 Mayıs'ta Norveç ve isveç'ten yola çıkan Özgürlük Filosu'nun israil ordusu tarafından durdurulduğu bildirildi.
Gazze'ye tıbbi malzeme taşıyan ve Norveç bayrağı asılı gemide aralarında gazeteci ve insan hakları savunucularının da yer aldığı 16 ülkeden 22 kişi bulunuyor.

osmanlı nın içinde 7 yıl kalan ingiliz

1669’da ingiliz elçisinin papazı olarak gelen ve 1770’lerde Osmanlı topraklarında 7 yıl kalan Dr. John Covel, arkadaşına yazdıkları içinde şu satırlara yer vermektedir:

“Tüm şehir [istanbul] boyunca (bir veya iki kere tamamen kendi başıma) büyük Türk kalabalıkları arasında gidip geldim; yine de seni temin ederim ki dünyanın en ufacık bir hakaretiyle karşılaşmadım; tam aksine olağanüstü bir nezaket gördüm… Ve tüm bu büyük kalabalıklar arasında herkes bizim vaaz sırasında olduğumuz kadar sessiz ve düzenlidirler. Eğer öyle olduğunu görmeseydim muhtemelen inanamazdım buna, benden öğrendiğinle sen de bu harika [şeye] inanabilirsin.”

istersem çıplak gezerim bana bakamazsın diyen kız

Tamamen zamanımızın anlayışı.
Ben açıyorum ama sen bakamazsın.
Bir karış etek giyiyorsun, altında görünen bacaklarını çekici hale getirmek için epilasyondan türlü kremlere kadar her işlemi yapmışsın, yani açmaktaki amacın çekici gözükmek. Ama açanda kabahat olmuyor, bakan "maganda, öküz, vs" oluyor.
Sahtekar dünyanın bile bile yalanı sürdürmesi.
Açmak serbest, bakmak yasak.
Benim de kollarım açık, tişört giyiyorum, kollarıma bakanı şikayet edeyim bundan sonra.

tayyip neden sürekli afrikayı geziyor

Abd ve avrupa ülkelerinden başka hiçbir yere gidemeyen, oralara gidince de ellerini bağlayıp saygı duruşuna geçen, bacak bacak üstüne atmış başkanların ayağını ağzına sokup talimat verip geri yolladığı liderlerin finoları için anlaşılması güç vizyondur.
Dünyanın sömürülmüş mağdur coğrafyalarında boy gösterip, batının kanlı elinden bıkmış insanlara dostluk eli uzatmak ancak sözde antiemperyalist özde batı ajanı olan kafe devrimcisi, kansızların zoruna gitmiş olabilir.
Türkiye'nin yerini haritada kimsenin gösteremediği bir dünyadan, uluslararası stratejide pay sahibi bir türkiye'ye geçilmiş olması da içimizdeki bizanslıları üzmüş olabilir.
Bu arada bu "neden afrika" gibi soruları taptığınız ve gezi çapulunda peşinde fino köpeği gibi fiti fiti sağa sola koştuğunuz yeni yetme üçüncü sınıf avrupalı ajanlara da sorsaydınız ya...

chp yönetimde komple gençleşmeye yeniliğe gidecek

gerçekleşmesi imkansız olaydır.
ama ak partide yapılacakmış. https://www.haberler.com/...de-buyuk-11089161-haberi/

eşeği boyayıp zebra yapan hayvanat bahçesi

Mısır'ın başkenti kahire hayvanat bahçesinde yaşanmış olaydır.
şimdi orada yönetimde bizdeki cehaşpelilerin pek takdir ettiği diktatör sisi var. bu sebepten kimse sesini çıkaramamış ama bir çocuk sonunda "kral çıplak" der gibi "olm bu bildiğin eşek lan, boyaları akıyo" deyince mesele açığa çıkmış.
https://www.haberler.com/...-boyayan-11088263-haberi/

dünya barışı ve kardeşliğinin anahtarı ümmetçilik

islam toplumunda insanların renklerine, zenginliklerine, ırklarına bakılmaksızın aynı kardeşlik duygusu etrafında toplayıcı anlayıştır.
faşizm ve ırkçılık demek, ayrılık ve sorun demektir.