1. 1.
  1975 yılında arkadaşı paul allen ile microsoft şirketini kurmuş, ve çıkardıkları msdos ve sonra windows işletim sistemlerinin çok başarılı olmasıyla dünyanın en zengin adamı olmuş eli ayağı öpülesi yüce insandır.
  16 -6 ... kirmizi merkep
 2. 2.
  Asıl adı William (Bill) H. Gates iii olan şahsiyettir. 28 Ekim 1955'de Seattle da doğmuştur. Babası William H. Gates II bir avukat, annesi Mary Gates ise bir ilkokul öğretmenidir. 1994 Yılında Melinda French Gates ile evlenmiştir ve 3 çocuğu vardır.
  3 -1 ... vodafone
 3. 3.
  Dünyanın bu kadar çabuk gelişmesinin sağlayan kişi.MS-DOS u bi otel odasında yazmış bir yazılım dehası.
  6 ... trda
 4. 4.
  sabahlara kadar program yazarak ve ortaklarının bir çoğunu dolandırarak zengin olduğu söylenen adam.
  6 ... ishaksan66
 5. 5.
  satıldığında asla tam çalışmayan, sürekli neredeyse kendi büyüklüğünde yamaları sunulan "işletim sistemi" satarak zengin olan amerikalı
  1 ... kirmastılı
 6. 6.
  yere 100 $ düsürdügünde egilip alirsa zarara girecek is adami.saniyede 300 $ kazandigi söylenmektedir..egilme ve parayi alma vaktini hesaplarsak; 2 saniyede egilse, 2 saniyede de alip kalksa 4 saniye..4*300=1200 $
  (mantikli olmasa da güzel) *
  14 -2 ... atan alir spor
 7. 7.
  Paranin nasil sicilacagini cok guzel anlatabilecek bir insandir.
  2 ... gkbayrak
 8. 8.
  mr.money
  2 ... hexagram
 9. 9.
  allah'ın en çok yürü ya kulumdediği kullarından biri
  8 ... siberr
 10. 10.
  bulunduğumuz çağın en önemli şahıslarından biri. bu adam bir süre sonra ölecek. ve bizler onunla aynı devirde yaşadığımız için gurur duyacaz.

  bu adamın asıl yeteneği bilgisayara olan yeteneği değil. yöneticilik yeteneğidir. çok iyi ikna eder. çok iyi konuşur. hiç susmadan saatlerce konuşabilir, saçmalamaz.

  zeki olduğunu söylemeye gerek yok zaten. bir aralar microsoft, apple'ın açtığı bir anti-tekel davasında yüksek miktarda para cezası aldı. bill gates para cezası yerine okullara ücretsiz microsoft yazılımları dağıtmayı önerdi ve mahkeme bunu kabul etti. o esnada abd'deki okullarda bulunan yazılımlar apple ürünlerinden oluşuyordu. tabi bu öneri apple'ın itiraz etmesi ile sonradan reddedildi. yani adam en kötü durumda kendi menfaatine bir yol bulmayı becerebiliyor.

  aynı zamanda çok mütevazi. dünya'da kendisine yaklaşacak zenginlikte bir insan olmamasına rağmen oturmasında konuşmasında yaşantısında zengin ukalalığı görülmez. sadece kendi işine bakar. bütün çabası işi içindir.

  tayyip erdoğan ile görüşmek için türkiye'ye geldiğinde sadece 4 saat kalabilmişti. erdoğan gece yarısı yatağından kalkıp onunla görüşmeye gitmişti.

  dünya'daki çoğu süper zenginin zenginliğinin ailesine dayanmasına rağmen. bill gates avukat bir babanın, öğretmen bir annenin oğlu olarak sıfırdan dünyanın en zengin kişisi olmuştur. insana kapitalizmi sevdirir bu adam.

  http://channel9.msdn.com/Showpost.aspx?postid=111598
  8 -1 ... zall