bugün

entry'ler (64)

düz adam

kendine özgü hiçbir özelliği olmayan, hayata yaşamak için gelmiş ve sadece hayatta kalmak için yapılması gerekenleri yapan adamdır.

aynı anda üç kişiyi idare eden kız

sürekli eksikleri olan adamlarla hayatını sürdüren, bir eksiği diğerinde tamamlamaya çalışan kızdır.

yanlış zaman yanlış insan

en eğlenceli ve azgın zamanınızda karşınıza doğru insanın çıkması sonucu, onunla olmamak için kendinize mantıklı bi açıklama yapmanız gerektiğinde ilk akla gelen kelime tamlamaları

erkekleri her daim yakisikli gosteren unsur

aklının herşeyden önde olduğunu gösteren gözler.

kardeş

aynı anne babadan olsun ya da olmasın, boyun eğdiğin ya da doğru olduğuna inandığın herşeyden onun için vazgeçebileceğin kişidir.

akıl hastası

varolan kuralları reddederek hiçbir dış etkenden etkilenmeden kendi bildiğinden şaşmayan insan tipi.

ayna kirmak

aynayı düşürerek ya da sert bir cisimle çarparak birden çok parçaya ayırmaktır.

çocuklardan nefret etme sebepleri

işi olsun olmasın herşeye burunlarını sokmaları ve karıştırmaları en iyi sebeplerden biridir.

seni sonsuza dek sevecegim

söylemesi zor olduğundan aslında genellikle sizin de inanarak söylediğiniz fakat sonunda kendi kendinizin yalancısı olduğunuz cümle.

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

hem tadını çıkarın hem de dersleri sallamayın.
iş dünyasına atlamadan önceki son hazırlıklarınız olduğunu unutmayın.
öğrenebildiğiniz kadar öğrenin
girebildiğiniz her eğlenceli ortama girin.

en yakin arkadasin sana asik oldugunu anlamak

Aslında en başından beri farkettiğin ama gidebildiği yere kadar gitsin dediğin durumdur. Bunu iki taraf da itiraf edebiliyorsa ve bir sonuca varılamayacağı baştan kararlaştırılırsa devam eden bir arkadaşlıkla, fakat görmezden gelinirse sürekli yaşanan sıkıntıyla sonuçlanan bir olaydır.

pkk lıların sitesi

hangi site olduğu yazılmaması gereken bir sitedir. bu şekilde merak uğruna ziyaretçi sayısı artacaktır

tuvalet yaprağı

Ormanlık bir alanda tuvalete giderken tuvalet kağıdı işlevini gören yapraklardır. Daha çok kampçılar tarafından bilinen bir terimdir.

maxime chattam

1976'da Fransa'da doğmuştur. Lise yıllarında tiyatro eğitimi alarak çocukluğunun kahramanlarını oynamak istemiştir fakat bi hocasının tavsiyesiyle yazar olmaya karar verir. tiyatro öykülerini bu alanda kullanmaya başlar ve mükemmel yapıtları ortaya çıkar. Gerilim ve polisiye romanları denildiğinde ilk akla gelen kişiler arasındadır. Kara büyü bu kitaplarını okuyanlar arasında en çok beğenilen romanıdır.

butt

butthead and beavis oyununun geyiklerini hatırlatan ilk hece.

msn acik ders calisan insan

daha başından ders çalışmaktan vazgeçmeye hevesli, "biri bişey yazsada muhabbet olsa ben de şu aklıma takılan ders çalışma fikrinden vazgeçsem" diye düşünen insan

4x4supersport

son zamanlarda çıkan, daha çok arabalara yer verilmiş ve motorsporlarıyla ilgilenenlerin ayrıntılarını bulabilecekleri bir otomobil ve spor dergisi.

jonathan livingston seagull

"martı" kahramanı bir martı olan johnatten livingston'ın, bize farklı olmaya çabalamak, imkansız gibi görünenin üstüne gitmek, pes etmemek ve sonunda başarmak duygularını aşılayan çok değerli, sayfa sayısı bakımından ince, felsefi bir kitaptır. ayrıca kimi zaman çok iyi bir hediyedir.

stroke

"stroke"un kelime anlamı çizgidir. tasarım programlarında seçilen nesnenin kenarlarına çizgi atmaya yarar.

a drinking song

dinlendiğinde insana acayip gaz veren "ne duruyoruz gidip bir yerlerde dağıtalım" dedirten mükemmel bir vokale sahip bir anda dinleyenleri bunu birilerine göndereyim diye düşündüren müthiş bir şarkıdır.