1. 3646.
    eğer şehirdeki anlamsız pahalılık ve başarısız yerel yönetimleri saymazsak ülkenin en optimum şehridir!

neye göre kardeşim?

sakin ol muhterem okuyucu. indir o eli. senin için sıraya koyayım:

1- Doğasına göre. Dağ, deniz, yeşil. bu üçlemeye sahiptir ve her şeye rağmen yeşili mevcuttur. şehri biliyorsanız kafanızı dinleyebileceğiniz kaçamak yapabileceğiniz pek çok nokta vardır.

2- Kültürüne göre. Bursa tam bir kültür şehridir. Bağrından pek çok sanatçı çıkarmaktadır ve hala bu durum devam etmektedir. Kültür doğurganlığı olan bir şehir.

3- Göçmen sayısına göre. Bu multikültür olayı pek tatlıdır. Doğulusu mu dersin, ahıska türkü mü dersin, yüksek olan sayılarıyla "macir"ler mi dersin (hem bulgar hem yunan macirleri)... hepsinin iyi veya kötü olarak tarif edilebilecek kültürleri vardır. Ama uzuuun seneler geçince bursanın kültürünü, macirlerin çalışkanlığı ve genlerini =), doğuluların içtenliğini, batının kurallara olan saygısını insanlar harmanlamaya başlamıştır. Şimdi sen bunu okuyunca ya bi s...r ordan diyebilirsin. evet sende öyle terbiyesiz bir hava sezdim sayın okuyucu ama benim gibi yaşlanınca farkediyorsun bu durumu. yavaş yavaş ortaya böyle bir sentez çoıkıyor. iyi üniversitelerde saygın konumlarda pek çok bursalı akademisyen vardır mesela. Bu sadece bir sektörden örnek..

4- bursa güzellememe devam edeceğim, lakin üşendim şu an.

seni özledim bursa.
    3 ... demacia
  2. 3647.
    Bursa'dan bildiriyorum, üstteki arkadaşa itimad etmeyin.
    ... a y r i k otu
  3. 3648.
    muhacirlerine aşık olunur aşık.
    nasıl saf, nasıl temiz güzellikteler öyle.
    2 ... biyrunefenim
  4. 3649.
    Arkadaşlar beğenmeyen şehri terk etsin, kasıyor.
    6 ... feslemegen
  5. 3650.
    Yukarıda çizilen pembe tabloya aldanmayın, Suriyeli ve Kürt işgali altındadır.
    ... temirata
  6. 3651.
    bursa
    Şöyle bir efsaneye ev sahipliği yapan ilimizdir. Bursa'ya gidince kendime bundan söylemezsem gözüm açık gider. En sevdiğim en bayıldığım prensesim bu benim.
    6 ... kale3112
  7. 3652.
    Arabayatağı muhteşem bir kultur mozaigidir. Gidip gormenizi ve yöresel tadlardan tatmanizi şiddetle öneriyorum.
    2 -1 ... a y r i k otu
  8. 3653.
    lümpen kesim şehre hakim, şehrin en iyi yeri olan nilüferde yaşamama rağmen leş gibi bir şehirdir. kültürel olarak bir artısı yoktur, tipik bursalı yaşam biçimi ormanda mangal yap pislet ve avmde dolaş şeklindedir. yemek kültürü de zayıftır, 2-3 çeşit yerel yemeği olmakla beraber daha güzel örneklerini başka şehirlerde bulabilirsiniz.

işten dolayı yaşamak zorundayım, tavsiye edilmez.
    ... old spice
  9. 3654.
    Sevmeyenlerin sebeplerinin yaşadıkları semtler, çevrelerindeki insanlar olduğunu düşündüğüm şehir.
    Canım şehir. Canım Bursa. Önüne canım, biriciğim koymayınca eksik kalıyor. Öyle çok sevilesi yanı var ki.
    2 ... gelbaharimkaybolalim