bugün

süper bir apple ürünü, mp3 player.videolusunun da çıktığı fakat yetişemediğmiz güzide alet.
bilgisayar açıkken winamp tan dinlemek yerine ipodu hoparlöre bağlayıp dinlemek de ayrı bir zevk.hem bilgisayarı yavaşlatmamış oluoruz *
ipod shuffle, ipod nano çeşitleri de bulunan ve yüksek tasarım ürünü taşınabilir müzik çalar.
gençlikte walkmani ilk gördüğümde "ulan bu teknolojinin sonu yok" dediydim. siz hesap edin artık ipod hakkındaki düşüncelerimi.
Üniversite yıllarında çanta kenarlarına depolanan kasetler, birkaç dolu pil ve bir walkman ile geçen otobüs vakitlerinde, kaset değiştirme, her şarkıyı bulamama, ses kalitesi vb. bir çok dert ile uğraşan bir jenerasyona, tekrar üniversitede okuma veya en azından sırtıma çantamı atıp dolanıp dursam hayalleri kurdurtan, içine binlerce mp3 ü koyup istediğini istediğin an dinleyebileceğin teknolojik güzel alet.
(bkz: ipod la adam öldürmek)
çok paradır,insan verirken acır ama sefasını sürmeye başlayınca bir taraflara girecek tl lerin hesabı unutulur...
onun dışında mükemmeldir tabi...
kısa sürede hayatımın anlamı olmayı başarmış, olmadan yaşayamadığım varlık.
ingilterede 4 gb lık olanı 170 paund olan, alıp almamak arasında kaldıgım, apple ın urettıgı,ses kalitesi cok iyi olan mp3 player ı.
biraz fazla para verirsin ama aldıktan sonra değermiş ya verdiğim para helali hoş dersin süper bi mp3 çalardır + taşınabilir harddisktir hatta abartıp içine mac os x kurmuşluğumuz vardır hatta pc ye kurduk mac os u anlayanlar hödö der ya da demez ama kurduk http://www.turkmac.com da zaten nası kurabilceğin yazıyodu bizde ipod la denedik ama pek sağlıklı bi olay diildir kurup görüp sildik...işin özü süper alettir yeni çıkan ipod video da manyak alettir kralını tanımam IPOD!!! FUCK YEAH!!!
yeni ipod video lar çıkmıştır, en düşük hafızalı olanları 30gb dır ve 299 dolardır. ayrıca itunes'dan 1.99 dolara şarkıları video larıyla satın almak mümkündür, ha limewire dan beleşe yüklersinz o ayrı..
ses kalitesi harika olan alet. katılıyorum çok paradır ama sesi duyduktan sonra değdiğini anlarsınız. hele birde ipod shuffle 22 gramdır , ağırlık yapmaz , taşıması kolay , tasarımı süper. daha ne isteyesiniz değil mi a dostlar?
en büyük rakibi creative nomad jukebox zen touch olan markadır.
ekraninin uzerindeki cikartmada don't steal music yazan player.
selpak gibi buda isimlesmis bir markadir yani bakkala gidip pecete varmi demeyizde selpak varmi deriz benim tanidigim mp3 calar sahipleride kesinlikle premier ne biliyim sony falan demezde ipod der
birleşik devletlerde sahip olmayanı dövdükleri çok fonksiyonlu afilli küçük aparat. *
insanın bir anda her şeyi olan alet. *
ipod başarısının arkasında apple'ın mp3'ü legalleştirmesi vardır. sony bu legalleştirmeyi yapmamış yerine kendi geliştirdiği atrac formatını kullanmıştır. bir süre sonra sony hatasından dönmüş artık ürünlerinde mp3'ün de kullanılabilmesini sağlamıştır ama artık pazar liderliğini ipod ele geçirmiş ve kolay kolay bırakmaya niyeti de yoktur.
iDrop denen hede sayesinde üstündeki çizikler giderilebilen alet.
(bi de i cleaner çıkmış)
harici bir alet yardımıyla güneş enerjisi ile şarjedilebilen ve bunun gibi birçok fark yaratan aksesuarı bulunan jukebox harikası.
bazı gereksiz özellikleri barındırsa da ve sadece itunes ile güncellenerek işi tekele dökse de, kaliteden ödün vermeyen mp3 player
30 gb ve 80 gb dır.Alındığı ilk andan itabaren insanda sanki bir mp3 calar degil de mucevher tutuyormus havası verir.Ama falsolarıda vardır.Pili cok az dayanır ve 70 euro daha vererek radyo takılabilir.Ha derseniz ki 70 euro ya tezgahtan uzerinde sadece scan ve reset tusları bulunan radyolardan 150(yüz elli)adet alırım.ha oda olur sizin magandalığınız Napıcaksın arkadas 150 tane radyoyu neyse efendim sonuc olarak ipod muthiş tasarımlı (ki bunu apple a borçlu)bir muzik calardır.750 liradır.
türkiyede en çok ipod satan insanlardan biri olarak herkese almasını gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim elektronik ürün
dünya piyasasına adını koymuş mp3 çalar. öyle ki artık bmw bile araçlarının müzik sistemini i-pod uyumlu yapmaktadır.
yeni çıkan 40 gb lık olanları tam bir gb israfı örneğidir. benim bilgisayarım 20 gb. ve içinde bir sürü program var ayrıca 3 gb kadar şarkım var ki öyle böyle diil çok bile geliyor bana. 40 gb a heralde piyasadaki bütün şarkılar sığıyordur. gereksiz. çook gereksiz...
(bkz: i robot)