bugün

bilgisayarin yandim allaaaah demesi sonucu cikan ekran.
"your computer said oh my god i'm burning. restart your fucking computer."
mavi ekran çıkmamasını istiyorsanız bunu denetim masası, güç seçenekleri menüsü içinden ayarlayabilirsiniz. böylece mavi ekran gelmeden önce bilgisayarınız size neyin ters gittiğini bir mesaj vererek söyleyecektir ve reboot atmayacaktır.
winboost isimli program sayesinde başka renklerde de tadına varabileceğiniz 1 windows hata ekranı.
windows xp de tadına varılamayan ekran. sen o kadar kas yüzbin sayfa aç, üzerine matlab çalıştır, ses edit programı çalıştır, hafıza bittsin de mavi mavi göreyim diye uğraş. çökmüyo meret, çöküyo aslında da çaktırmıyor. ee nasıl ben microsofta küfür etcem şimdi. *
windows 98 de çıkmadığı zaman süphelendiğimiz, win xp ye koymayı unuttukları sevdiğimiz, ailemizden biri gibi olan hata ekranı.
sözlük versiyonu için;
(bkz: gri sozluk ekranı)
ani durma ekranı adı ile de bilinir. windowsun o akılı o yardım sever windowsun her seferinde bizi hatadan kurtarmak istemesi sonucu oluşmaktadır.
level'ın eski sayılarından birinden öğrendiğimize göre marsa gönderilen opportunity uzay aracında da çıkan kutsal ekran. hatta yazının başlığı da "marsta mavi ekran bulundu" şeklinde idi.*
bill gates in windows98 tanıtımında karşılaştığı söylenen ekran.

nasıl kıvırdığı için;
(bkz: that is not a bug that is a feature)
screen saver olarak kullanılabilecek kadar geliştirilmiş hede. *

http://download.sysintern....com/Files/BlueScreen.zip
windows'un bir parametri hatası ya da ramlerinde oluşan aşırı yükleme sonucu ortaya çıkan sevimsiz ekran görüntüsü
(bkz: ukteydim doldum)
çok sık alınırsa ram test programları ile ramlerin test edilmesi en akılcı çözümdür, en son yüklenen programlar daha öncesinde kaldırılmalıdır, anakart üzerindeki her şeyden dolayı olabilir, çözülmesi zor problemler serisidir.
trt döneminin necefli maşrapasının windows uyarlamasıdır.

(bkz: yaşlanıyorum sözlük)
windows 98'den nefret etme sebeplerinden biri.
kopya oyun çalıştırmak için 2 programın çakışması sonucu çıkarttığım sinir ekran hem de 2 kere...
bazi cep telefonlarindan bulunan ozel isiklandirma sisteminin de adidir.
mavi ekran ismini türklerin yarattığını sandığım, daha sonra everestte ve hatta microsoft un sitesinde gördüğüm windows uyarı / hata ekranı.
profi mail isimli sevimli programin yaninda gelen "profi explorer" uygulamasindan test icin birkac* tane calistirinca, symbian 60 isletim sistemli bir cep telefonunda* da cikabilen ve hatanin teknik detayini gosteren ekran.

mavisi hex 000082 degerine sahiptir.
linux'ta kurtulduk derken, kırmızısı versiyonuyla karşımıza çıkan arkadaş.
- başlat-> çalıştır satırına %systemroot% yazılır.
- system.ini dosyası açılır. alt kısımdaki messagebackcolor ve messagetextcolor değerleri aşağıdaki değerlere değiştirilir.

arkaplan değerleri için:

0 = siyah

1 = mavi

2 = yeşil

3 = siyanür

4 = kırmızı

5 = koyu kırmızı

6 = sarı/kahverengi

7 = beyaz

8 = gri

9 = parlak mavi

yazı rengi için değerler:

A = parlak yeşil

B = parlak siyanür

C = parlak kırmızı

D = parlak koyu kırmızı

E = parlak sarı

F = parlak beyaz

artık mavi ekran filan kalmadı. istediğiniz renge döndü..
Genelde sistemi zorlayan önemli bir çalışma * esnasında birden ekranda belirirverir.

maruz kalan kişi üzerinde derin psikolojik etkiler yaratır.

mavinin eşsiz güzelliği, yazıların birbiriyle senkronizasyonu ve "$" harfi yerine "f" harfinin görüntülenmesi.
kişinin zihninde bahama adalarının mercan kaynayan mavi denizini anımsatır.

cicidir.

hoştur.

(bkz: çekicim nerde ulaan)
vista da 2 gb ram e rağmen görülen ekrandır.

ayrıca (bkz: görev yöneticisi yanıt vermiyor)
bilgisayarın kısaca "s.çtık oğlum bişeyler yap" deme halinin mavi bir ekranda bisürü anlaşılmaz yazılarla anlatılmak istenen hali. * *
Webcam de tam da kızın soyunduğu anda bilgisayarın ibnelik yaparak gözümüze gözümüze soktuğu kutsal ışık.
bu ekran bilgisayarımda ayda 2-3 defa çıkmazsa olmaz. film seyrederken veya oyun oynarken mavi ekran ha çıktı ha çıkacak diye tedirgin beklemekten bir türlü konsantrasyonumu sağlayamıyorum.