bugün

genellikle tayvan çin gibi uzak doğu ülkelerinde yapılarak çeşitli markalarlar dünyaya dağılanları vardır ki; bunların alınması halinde 3 ay sonra çalışmayacakları çok defa tecrübe edilerek sabitlenmiştir.
(bkz: ipod nano)
gitgide fiyatları düşen kartlı/kartsız olarak ikiye ayırabileceğimiz son derece güzel kullanışlı alet/müzikçalar
koca koca cd çalarların yerini çoktan almaya başlamış piyasadan silmeye hazırlayan, taşıma kolaylığı ve bazılarının flash disk olarak kullanılmasından dolayı tercih edilen müzik dinleme aparatı
tam bir dost.. istedigini şarkıyı istediginiz an istediginiz seste çalabiliyor ve gelişmişligine göre 128-256-512-1024-* mb hafızasıyla cogu insanın alamayacagı kadar bilgi de alabilir. zeki bi aygıt gercekten...
Toplu taşıma araçlarını kullanan insanların özellikle gençlerin kulağıından düşürmediği teknolojinin harikalarından biri.
creativein mp3 player adına çok kaliteli ürünleri vardır. creative zen serisi ve appleın ipod serisi bu işin başını çekmektedirler.
Olacak birşey değil. teknolojinin bu kadar ilerlemesi beni çok şaşırtıyor.
Geçen gün kettle la tanıştım yok daha neler dedim.
ondan önce babam eve cep telefonu getirdi,her şeyin bir sonu vardır,teknolojinin de sonu buymuş dedim,ama otobüste gördüklerimden sonra fikrim değişti.
binmişim otobusume, halkımla kaynaşayım yakın olayım diye, son model sony walkman imi takmışım kulağıma,içerisine de korsan aldıgım ankaralı namık kasedini koymuşum hem oynarım hem giderim hesabı gidiyordum. son teknoloji bende diyerek walkmanımı defter tutar gibi elimde tutup millete gösteriyordum. Ve millet sanki uzay aracı görmüş gibi, bu aletime yer yer gülerek yer yer ayıplayarak bakıyordu,sonradan anladım ki fermuarım açık kalmış, millet walkmanıme değil başka birşeyime bakıyormuş.
o anda kasedin ilk bölümü bitti b tarafını koydum işte.
sonra ne göreyım. ayakta yanımda duran kız kredi kartı gibi birşeyle oynuyor,önce küçük aterilerden sandım,sonra telefon sandım, ama öyle değilmiş kulaklığı var bunun ,ve ekranda teoman iki yabancı yazıyor.
hissetirmeden yamacına gittim. gayet kibar sesimle
bu ne bacım dedim
ağzını yayan kız ampeujpleyır dedı
pek dadlı söyledın de ne iş yapar dedim.
muzık dinlenir dedi.
bundan farkı ne dedım(sony walkman ımı gösterdım gururla)
öcü görmüş uzaylı gibi güldü.
araştırma damarım tutmustu onun ne oldugunu bulmam gerekliydi. ve en son teknolojinin satıldıgı japon pazarına gittim.
ampeujpleyır var mı ded,m
var dedi
ne işe yarar dedim
uzun uzun anlattı,o anlattı ben dinledim ben dinledim,ben bir yasıma daha girdim,
ben bir yasıma daha girdim o anlatttı.
kısaca ankaralı namık ı kaset olmadan dinleyecegim bir teknolojiymiş. Korsan kaset almayacaktım artık.
velhasıl kelam bir cahillikten daha kurtuldum.
cep telefonlarının bunları yapması için 20 seneye gerek yoktur.

(bkz: sony ericsson walkman serisi)
öyle ki kaset kiti kullanarak ön konsol görüntüsünü, ışıklandırma ile olan uyumunu bozmak istemediğinizden değiştirmediğiniz kaset çalarlı oto teyibinizde istediğiniz şarkıyı istediğiniz anda dinlemenizi de sağlayan elektronik aygıt..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.