1. 1.
  97 yılında joe satriani, steve vai ve eric johnsondan oluşmuş bir Dünya gitar zirvesi. üçüde gerçekten zamanın aşmış gitaristlerindendir. keşke hendrix amcamız yaşıyor olsaydıda bunlar g4 olsalardı.. ayrıca cd'si ve dvd'si de mevcuttur.

  edit: ya ben bunların 1997'den sonra gruba taze kanlar alıp devam ettiklerini niye yazmadım diye düşünesim geldi birden.
  3 -1 ... 35mm
 2. 2.
  eskiden tüm askeri birliklerde kullanılan ama zamanla yerini başka silahlara bırakan tüfek.
  3 -1 ... anthrax
 3. 3.
  türk silahlı kuvvetlerin, 2.dünya savaşından sonra aldıgı , daha sonra üretmeye başladıgı , bagzı afrika ülkeleri ve mısıra ihraç ettigimiz , taşıyanların "bunu taşıcagıma 15kilolok dambıl taşırım" diye nefretini kustugu ancak mermi kalibresi agırlıgı ve ilk hızı bakımından bir tankı bile durdurabilecek (bkz: palet yarılması) , bir insana isabet ettigi taktirde çok çok büyük ihtimalle onu öldürebilecek nitelikte yani merminin kendi ekseni etrafında dönme hızı çok düşük böylece vicuda girdiginde delme özelliginin durması sonucu çıktıgı yerden yumruk büyüklügünde bir parçanın kopması için tasarlanmış , göründügünden daha eski ,daha agır ve daha güçlü bir silahtır.
  4 -2 ... exonotzor
 4. 4.
  adanada bitur fast food .içene şinitsel kaşar marul ketcap mayonez rus salatası konulan uzun ince ekmekle yapılan (susamlı ekmek)sıcak sıcak servis edilen kasarlari içinden dısarı doğru eriyen muhteşem guzel bir açlık dindirici
  1 ... rapter
 5. 5.
  terörle mücadele eden ülkeler dışında kullanılması yasak olan silah. isabet ettiği kişiyi ya öldürür ya sakat bırakır. temizliği ve taşınması zor olmasına rağmen çok etkili bir silahtır.

  edit: diğer silahlara göre taşınması zordur. "taşınması" derken, sadece "kaldırılıp götürülmesi" değil, uzun süre elde tutulmasıdır kast edilen. çok ağırdır...
  5 ... redwinemania
 6. 6.
  temizliği ve bakımı çok kolay olan silah. askerde dürbünlüsünü taşıdım. ak47 den sonra dünyada en çok kullanılan piyade tüfeği çeşidi. ak47 ye göre biraz ağır. şarjör kapasitesi ak47 de 30 iken g3 te 20 dir. ak47 7,62x49 mermi kullanır. g3 ise 7,62x51 nato standardı mermi kullanır. ak47 kafaya ve kalbe gelmedikçe öldürmez, deler geçer. g3 kodumu oturtan cinstendir. bırak kafaya kalbe gelmesini kola gelirse koparır. bacağa gelirse kişi kan kaybından ölmezse sakat kalır. nato silahlarına alışmış kişilere ak47 ters gelir. emniyet mandalı ters taraftadır. ben görmedim ama g3 üzerine gelen teröristi ters takla attırmıştır görenlerin yalancısıyım. temizlik konusunda ak47 ye göre biraz hassatır ama o kadarda değil. benimkini karın içinden aldım çatır çatır çalıştı. ben g3 derim. şimdilerde mke 5,56 mm sini üretti.
  8 -1 ... aabi
 7. 7.
  1997 yılında j Satriani, s Vai ve eric johnson tarafından kurulmus bir yan proje grubudur. ilk iki isim , grunge ın piyasaya cıkmasıyla artık iyiden iyiye unutulmaya baslanmıs solo gitarın iki onemli temsilcisi ve kahramanlarıdır. grubun ilk calışmalarının ardından eric johnson ın gruptan ayrılmasıyla üçüncü gitarist her konserde farklı bir isim olmaya baslamıstır. john petrucci ve özellikle yngwie malmsteen ile gerçekleştirilen konserler de vakit ayırmaya fazlasıyla değerdir.
  1 ... the exile
 8. 8.
  adana'da ilk kez altın cafede denenen daha sonra bütün adana'yı saran bir dalgadır...gençler arasında şu espri yapılmaktadır adana'da

  -lan altın'da g3 yedin mi?
  +yok yaa daha nasip olmadı...
  -o zaman git üstünde yee...puhauhuahauaha
  +...
  (bkz: adana)
  -1 ... baadir
 9. 9.
  7,62mm çapında
  otomatik ve yarı otomatik olarak çalışabilen
  nato standartlarında fişek atan
  barut gazının geri tepmesi,yerine getiren yayın ileri itmesiyle çalışan
  hava ile soğuyan
  makinalı atış gücüne sahip
  alman yapısı,piyadenin hafif silahıdır.

  çapı:7,62mm
  ilk hızı:780-800m/sn
  komple boyu:102cm
  namlu uzunluğu:45cm
  yiv ve set uzunluğu:40,5cm
  yiv ve set sayısı:4(sağa dönüşlü)
  silahın ağırlığı:4250gr(şarjörsüz)
  dolu şarjör ağırlığı:752gr
  atış hızı:500-600 atım
  nişangah menzili:400m
  atış mesafesi:3700m
  şarjör kapasitesi:20 fişek

  parçaları:1-namlu,komple gövde ve nişangah tertibatı
  2-kabze ve tetik tertibatı
  3-dipçik,yerine getiren yay ve mil
  4-el kundağı
  5-mekanizma
  6-şarjör
  5 ... phantom
 10. 10.
  7,62 mm çapında 4 yiv 4 set ile ölümcüllüğünü perçinleyen boş 4.250 gr ağırlığında 102 cm uzunluğunda şarjor ile beslenen hava ile soğuyan tek tek ve seri olarak atış yapabilen tek erin en yakın piyade tüfeğidir etkili mesafesi 400 mt dir çekirdeğin namludan çıkış hızı ite 800 mt/sn dir.
  ... crypto