bugün

bir gitarist olarak dream theaterdaki en sevmediğim adam, ayrıca gitar virtüözleri arasındada kendisine ayar verebilecek tonla insan mevcuttur . ama kendisinin müzik teoriside çok sağlamdır .suspended animation albümüde çok sağlamdır.

(bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)

ayrıca bir signature model olarak yapılan en iyi gitarlardan birini kullanmaktadır.

(bkz: music man)
''benim çaldığımı kimse çalamasın adamıdır.'' bi santana bi slash gibi rahat değildir, teknik bilgisi hayvani derece olsa da pek sevmediğim çocuktur kendisi, dövesim gelir arada.
en iyi rock gitaristleri sıralamasında #11 sıradadır. Ayrıca bu hafta içinde verdiği bir röportajda 2. solo albüm çıkartmayı düşündüğü müjdesini de vermiştir.
vai-satriani-petrucci.bir zamanların g3 efsanesi.
dream theatere ın mükemmel gitaristi.
train of thought albümünde gerçek benliğini ortaya çıkarmıştır.
eksisozluk te bir yazardir.bana ne tip yazarlardan hoslaniyorsunuz diye sorarsaniz bu kisiyi gosteririm.kendi kusurlariyla dalga gecebilen ama ayni zamanda bu kusurlarin canini yaktigini hissettirebilen,iyi bir mizah anlayisina sahip iyi bir yazardir.
yaşayan efsanedir. yazdığı her şarkı istisnasız dinlenesidir. canlı performanslarında doğaçlama sololarda bazen otomatiğe bağlar ama olsun, iyidir. müzik bilgisi son noktadadır bu adamın. gitar hakimiyeti çok yüksektir zira boynuna onun gibi gitar asan bir gitariste henüz rastlamadım. (bkz: beslenme çantası) ayrıca sahnede ciddi bir performans sergiliyorsa ayağını mutlaka biryere koyar (bkz: monitör) ve gitarını dizine koyarak adeta gömülür. (bkz: adam sanatçı beyler)
üstad'ın rock dicipline eğitim videosunun ilk kısmında gitar çalmadan önce bile bir takım egzersizlerin * yapılmasının gerekli olduğunu belirtmiştir.* insan kendisini bir an yüksek atlama yapacak sanar.
makine.
saygı duyarım ama sevmem, orası ayrı.
bir karışı 13 perdeye tekabül eden gitarist.aptalmıdır nedir, bi de çok basitmiş gibi anlatıyor.
ilk olarak akla gelen şey, o bir virtüöz.
süper bir yetenek olması bir yana hayvan gibi kaslarıyla oldukça çekici bir vatandaştır.
Sahnede Orhan Gencebay duruşuna sahip gitaristtir. iyice abandı steroide proteine, şişti de şişti. Neye kompleks yaptıysa artık.
2011 yilinda, solo albumuyle bize tekrar ders vermeye hazirlanan gitar virtuozu.
dream theater'ın gitaristi. malmsteen ve satriani'den sonra gösterebileceğim en iyi gitarist. hız ve melodi tam anlamıyla mükemmelimdir kendisi...
http://john.petrucci.swel...rver.com/...-overdose.php

2 kutu hap içip kardiak arreste girip ölen efsane gitarist.

edit: yalan olabilir bilmiyorum
edit2: fake çıktı sıkıntı yok
(bkz: o nasıl lesson 1 hocam)
20 Mart 2010 tarihli Rio de Jenario konserinde Take the Time parçasında gösterdiği performans ile sınırlarının olmadığını göstermiş, gitarın .mına koyma noktasına ulaşmış ve steve vai'ye de istemeden "sadece sen mi yapabiliyorsun sandın len hırbo?" mesajı göndermiştir.

[http://www.youtube.com/watch?v=nx9dJWUS9WU ]
ilahtır nokta.
manyak psikopat gitar calar.

edit: lan olm övgü babinda hakaret ettim, yanlis anlasilmasin.
bağlama çalar.
ud çalar.
bir metin türkcan değil.
metin türkcan' ın gitarla yaptığını, teli olmayan herhangi bir enstrümanla yapacak kadar iyi çalar.
melodilerine ve sololarındaki duygu ifadesine sual olunamasa da tarz olarak; gerek penaya vuruş gerek tuşe itibariyle feci mekanik çalan gitaristtir kendisi; gitar tonuna henüz çok aşinalığım olmasa da sololarını sırf bu sebepten ayırd edebiliyorum.. legato gibi satriani'den dinlerken bende serbestiyi çağrıştıran bir tekniği bile kendisi çaldığı zaman mekanikliğiyle farklı algılıyorum, içim bir garip oluyor (cümleyi nasıl bitireceğimi bilemedim)..

dipnot: legatonun notalardan bağımsız bir şekilde serbestiyi çağrıştırması hususu sesin pena tarafından kesintiye uğramamasıdır; zira bir solo ne kadar temiz çalınırsa çalınsın elbet tuşe ile penanın vuruşu arasında anlık da olsa bir fark olacak, süreklilik kesintiye uğrayacaktır.
dün doğum günüymüş, 44 yaşına basmış. iyi ki doğdun john reyiz.