bugün

Bir adet gitar tepici.

Tam bir canavar.
Bugün dogum günü olan mükemmel yetenek, gitarın başına gelmiş en güzel şeylerden biri. iyi ki doğmuş da dream theater' dan bizi mahrum bırakmamış, ilah adam.
bugün doğum günü olan virtüöz.
soba borusu gibi kolları vardır vesselam.

(bkz: soba borusu)
8 leme teknigini 3 parmagiyla yapabilen yegane virtuoz baba tanri vs vs. dunyanin geis gecmis en iyi gitaristlerinden satrianinin yetistirdigi ve en cok gurur duydugu hatta bunuda roportajinda petrucci benim en iyi hatta benden bile iyi diye dile getirdigi dream Theater grubunun gitaristi gitar ilahidir.
7 telli gitar kullanır.
müzik tekniğini ve matematiğini yalayıp yutmuş bir gitaristtir ama tapping tekniğiyle çaldığı sololar bana atari oyunlarının soundtrack lerini falan hatırlatır.
nazarımda daha iyisi yoktur.

http://www.youtube.com/wa...=LLeM5vQWIDRYrmF8cBp754hw
dreamerların kederine, sevincine ortak olan adam irisi. kişisel görüşüme göre kaslarıyla bağlantısız olarak gruptaki birbirinden karizmatik adamlar içinde en karizmatik olanıdır.
ayrıca doğum günü kutlu olsun, milyonlarca 45 görsündür.
senden nefret ediyorum bay petrucci. yanlış anlama seninle kişisel bir problemim yok ama artık yeter. gitarından çok göze çarpan şişmiş kollarından da iğreniyorum.
sadece gitarist olmadığının hatırlatılması gereken sanatçı. grubunda beste işini de üstlenmektedir. dream theater'ın şarkılarının neredeyse hepsinde müzikte onun parmağı vardır. aynı zamanda yine gruptaki şarkıların %80 kadarının sözlerinin yazımını yapmıştır. Lirik yazmakta da gayet başarılıdır. Geri vokal de yapmaktadır. Albümlerin Prodüktörlüğünü de üstlenmektedir.
son albüm a dramatic turn of events da ortalığım amına koyan gitarist. gerçi alışık olunmayan bir durum değil ama adam her defasında bahsettiriyor kendisinden.

Ayrıca youtube'da Petrucci'nin eğitim videosunu mizahi bir şekilde seslendiren adamın bir video serisi var idi. orada petrucci hayvanımsı egzersizlerini gösterirken etraf genelde paramparça olur ve havaya uçardı. Yeni albümün ilk single ı olan on the backs of angels ın video klibinde petrucci solo atarken arkadaki görüntülerde duvarların çatladığını, etrafın tozla buz olduğunu farkettim. eğer bilinçli ise güzel bir gönderme olmuş, değilse bile yine de güzel bir tesadüf olmuş. güldürdü.
dün doğum günüymüş, 44 yaşına basmış. iyi ki doğdun john reyiz.
melodilerine ve sololarındaki duygu ifadesine sual olunamasa da tarz olarak; gerek penaya vuruş gerek tuşe itibariyle feci mekanik çalan gitaristtir kendisi; gitar tonuna henüz çok aşinalığım olmasa da sololarını sırf bu sebepten ayırd edebiliyorum.. legato gibi satriani'den dinlerken bende serbestiyi çağrıştıran bir tekniği bile kendisi çaldığı zaman mekanikliğiyle farklı algılıyorum, içim bir garip oluyor (cümleyi nasıl bitireceğimi bilemedim)..

dipnot: legatonun notalardan bağımsız bir şekilde serbestiyi çağrıştırması hususu sesin pena tarafından kesintiye uğramamasıdır; zira bir solo ne kadar temiz çalınırsa çalınsın elbet tuşe ile penanın vuruşu arasında anlık da olsa bir fark olacak, süreklilik kesintiye uğrayacaktır.
metin türkcan' ın gitarla yaptığını, teli olmayan herhangi bir enstrümanla yapacak kadar iyi çalar.
bir metin türkcan değil.
ud çalar.
bağlama çalar.
manyak psikopat gitar calar.

edit: lan olm övgü babinda hakaret ettim, yanlis anlasilmasin.
ilahtır nokta.
20 Mart 2010 tarihli Rio de Jenario konserinde Take the Time parçasında gösterdiği performans ile sınırlarının olmadığını göstermiş, gitarın .mına koyma noktasına ulaşmış ve steve vai'ye de istemeden "sadece sen mi yapabiliyorsun sandın len hırbo?" mesajı göndermiştir.

[http://www.youtube.com/watch?v=nx9dJWUS9WU ]
(bkz: o nasıl lesson 1 hocam)
http://john.petrucci.swel...rver.com/...-overdose.php

2 kutu hap içip kardiak arreste girip ölen efsane gitarist.

edit: yalan olabilir bilmiyorum
edit2: fake çıktı sıkıntı yok
dream theater'ın gitaristi. malmsteen ve satriani'den sonra gösterebileceğim en iyi gitarist. hız ve melodi tam anlamıyla mükemmelimdir kendisi...
2011 yilinda, solo albumuyle bize tekrar ders vermeye hazirlanan gitar virtuozu.